رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

لزوم افزایش اطلاعات فضای مجازی برای میدان‌داری در حکومت صاحب‌الامر (عج)/ ۹۰ درصد اطلاعات جهانی در ۲ سال اخیر تولید شده است/ هر روز ۲ میلیارد گیگابایت به اطلاعات جهان افزوده می‌شود

لزوم افزایش اطلاعات فضای مجازی برای میدان‌داری در حکومت صاحب‌الامر (عج)/ ۹۰ درصد اطلاعات جهانی در ۲ سال اخیر تولید شده است/ هر روز ۲ میلیارد گیگابایت به اطلاعات جهان افزوده می‌شود

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: اگر به قدیم‌الایام و جبهه و جنگی شبیه رویارویی ایران و عراق برویم خواهیم دید طرف مقابل یعنی بعثی‌ها با استقرار بلندگو، تبلیغات خاصی در جهت تطمیع و توهین انجام می‌دادند که البته آنها برای ترساندن و تضعیف ایرانی‌های با اراده و با ایمان این کارها را صورت می‌دادند.

وی با اشاره به جریان تکفیری داعش افزود: داعش یعنی کمپانی جُرسومگی فساد، قتل و غارت و قرارگاه دست‌نشانده غربی‌ها و سپر صهیونیست‌ها در برابر جبهه مقاومت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهارداشت: استکبار جهانی به دنبال عدم حرکت جبهه انقلاب اسلامی به جلو و ترویج فساد و بهم ریختگی خانواده‌ها است در حالیکه باید در برابر جبهه مهاجم، استقرار مناسب و اقدامات اساسی انجام داد.

خاموشی از فعالان رسانه‌ای خواست قواعد بازی در جبهه ایجاد شده رسانه‌ای مقابل انقلاب اسلامی شناسایی شده و این قواعد در ابتدا رعایت و برای حرکت رو به جلو اقدامات اساسی صورت گیرد.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: یکی از قواعد بازی رسانه‌ای لزوم داشتن سهم و گردش مالی مناسب از اقتصاد عرصه مجازی است در حالیکه میلیاردها دلار در دنیا گردش مالی در این خصوص وجود دارد اما ما نقش خاصی را در این موضوع نداریم لذا باید بکوشیم تا سال آینده نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی سهمی از عرصه مالی برای خود ترسیم کند.

خاموشی با بیان اینکه در شورای عالی فضای مجازی به دنبال اجرای منویات و خواسته‌های مقام معظم رهبری هستیم، اظهارداشت: تلاش داریم تا شبکه ملی اطلاعات و الزامات آن و همچنین عرصه تولید محتوا و پیام‌رسان، رسانه‌های بر خط، TVهای جدید و ... را تبیین و برای آن راهکارهای مناسبی را اعلام کنیم.

خاموشی افزود: در فضای مجازی جمیع فرصت‌ها و تهدیدها قابل بررسی و دسترسی است ضمن اینکه می‌توانیم به همه اینها برسیم. 

وی با بیان اینکه 90 درصد همه اطلاعات جهانی در 2 سال اخیر تولید شده، تصریح کرد: همین افرادی که این اطلاعات را نوشته‌اند می‌گویند که از سال آینده همین مقدار اطلاعات ظرف مدت یک‌ماه تولید خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر روز 2 میلیارد گیگابایت به اطلاعات جهانی افزوده می‌شود، گفت: 90 درصد این داده‌ها و اطلاعات ساختار نیافته‌اند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: سرعت دستیابی به اطلاعات، دقت بشر و کیفیت اطلاعات حتماً در آینده افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: جریان زندگی دوم یا سوم جریان جدیدی است که الزامات و تأثیرات متفاوتی داشته و دارای مدیریت‌ها و لازمه‌های خاصی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان گفت: فعالان عرصه مجازی و نهادهای فرهنگی باید اطلاعات خود را افزایش دهند تا بتوانیم در حکومت حضرت صاحب‌الامر (عج) میدان‌داری کرده و این میدان را افزایش دهیم.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بسته اینترنت رایگان به اساتید، دانشجویان، طلاب و معلمان اختصاص می‌یابد/ آغاز ثبت نام از هفته جاری

ثبت نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۸ سال

جدول جدید خاموشی های احتمالی برق تهران برای ۱۷ و ۱۸ تیر منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha