باهنر:

پیشرفت‌های دفاعی کشور باعث رعب و ترس دشمنان نظام شده است/ دولت و مجلس هنوز به طور جدی موضوع اقتصاد مقاومتی را پیگیری نمی‌کنند

پیشرفت‌های دفاعی کشور باعث رعب و ترس دشمنان نظام شده است/ دولت و مجلس هنوز به طور جدی موضوع اقتصاد مقاومتی را پیگیری نمی‌کنند

به گزارش سراج24،محمدرضا باهنر، در اجتماع عظیم راهپیمایان شهر اراک در محل مصلی بیت‌المقدس این شهر با گرامیداشت سی و نهمین بهارآزادی بیان داشت: امروز نظام جمهوری اسلامی یکی از قدرت‌های غیرقابل اغماض در منطقه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز که 50 سال از نهضت امام خمینی(ره) می‌گذرد ملت غیور ایران اسلامی همچنان پای آرمان‌های امام و انقلاب ایستاده‌اند.

وی بیان کرد: ایران اسلامی امروز دارای قوی‌ترین قدرت امنیتی در منطقه است به طوری که اگر توطئه‌ای خارج از کشور علیه ایران برنامه‌ریزی شود، قبل از ورود به خاک ایران شناسایی و مورد رصد قرار می‌گیرد.

باهنر تصریح کرد: پیشرفت‌های دفاعی کشور باعث رعب و ترس دشمنان نظام شده است به طوری که اگر دست یا پایی فکر، یا قصد تجاوز به ایران اسلامی را داشته باشد،آن دست یا پا دیگر به کشور خود باز نخواهد گشت.

وی گفت: دشمنان ما امروز از اقتدار ایران اسلامی در حوزه دفاعی ناراحت و عصبانی بوده و در بخش‌های مختلف از پیشرفت علم و فناوری و نانو تکنولوژی مأیوس و سرخورده‌اند و این حرف‌ها و عملکرد آنان بیانگر آن است که دشمنان نه با موضوع پیشرفت‌های دفاعی ایران، بلکه با اصل نظام در ستیز هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف اشاره کرد و آن را با زیرساخت‌های کشور در قبل از سال 57 غیر قابل مقایسه خواند.

وی به عنوان نمونه به پیشرفت‌های بخش بهداشت اشاره کرد و افزود: دراوایل انقلاب از هر هزار تولد 72 نوزاد قبل از یک سالگی فوت می‌کردند، اما این آمار اکنون به 17 مورد در هزار نفر کاهش یافته است و ایران اسلامی اکنون در حوزه بهداشت و درمان و سلامت در رتبه سوم آسیا قرار دارد.

باهنر در موضوع اقتصاد با اذعان به وجود مشکلات در این بخش گفت: باید در بخش اقتصاد توانمند شویم تا دشمن نتواند با تحریم‌ها برای ما مشکل آفرین شود و تنها راه حل آن، حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی هنوز در دستور کار خیلی از دستگاه‌های اجرایی قرار نگرفته و ضعیف عمل می‌شود و دولت و مجلس هنوز به طور جدی موضوع را پیگیری نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت می‌گوید از رکود عبور کردیم، گفت: سؤوال ما این است که اگر از رکود گذشتیم، آن را خارج از درهای اتاق خود نشان دهید نه داخل اتاق خود.

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

تنها راه پیروزی، درس مجاهدتی است که شهدا به ما یاد دادند

فیلم| من واسه آزادی و راحتیم اومدم!

فیلم| اعلام خبر پیروزی انقلاب توسط آیت‌الله خامنه‌ای

0 نظر

ارسال نظر

capcha