معلمان حق‌التدریس از چه زمانی حقوق نگرفته‌اند؟

 معلمان حق‌التدریس از چه زمانی حقوق نگرفته‌اند؟

به گزارش سراج24 ، پرداخت مطالبات معلمان همواره به عنوان یکی از مسائل جدی در حوزه مباحث مالی وزارت آموزش‌وپرورش مطرح است و عمدتاً به دلیل کسری بودجه وزارت آموزش‌وپرورش، پرداخت پاداش پایان خدمت و مطالبات مربوط به حق‌التدریس معلمان با تاخیر همراه است.

آذر ماه امسال، مطالبات حق‌التدریس ماه‌‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال تحصیلی گذشته به حساب معلمان واریز شد و طبق اعلام آموزش‌وپرورش از ابتدای سال جاری بابت حق‌التدریس شاغلان 513 میلیون و 500 هزار تومان واریز شده است.

* معلمان حق‌التدریس ماه‌هاست حقوقی نگرفته‌اند

مربیان پیش‌دبستانی نیز که به استناد قانون مصوب مجلس شورای اسلامی به عنوان معلم حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش فعالیت می‌کنند به دلیل عدم تامین اعتبار با وجود ماه‌ها فعالیت حقوقی را دریافت نکرده‌اند و حتی برای رفت‌وآمد به مدرسه نیز از جیب خود هزینه می‌کنند.

در همین رابطه قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید:حدود30 هزار معلم که تمام هفته را درس داده‌اند اسمشان حق التدریس است اما مانند سایرین تمام روز هفته را در کلاس حضور دارند اما 9 ماه است ریالی به آنان پرداخت نشده است. این افراد با پول یارانه‌شان هزینه ایاب و ذهاب مدرسه را  پرداخت می‌کنند.

معلمان بارها در تماس‌ها و گفت‌وگوهای خود  از عدم واریز حق‌التدریس‌ها از ابتدای سال تحصیلی جدید (مهر تا بهمن 95) خبر داده‌اند و علیرضا کمرئی مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران نیز در گفت‌وگویی با رسانه ملی واریز مطالبات حق التدریس سال جاری را مشروط به تأمین اعتبار دانست.

در همین رابطه فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش وپرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان تا پایان سال 94 و  معوقات حق التدریس شاغلان و نیروهای آزاد و حقوق سرباز معلمان از فروردین تا پایان دی ماه 95 خبر داده است اما مطالبات مربوط به حق‌التدریس معلمان از مهر تا پایان دی ماه 95 هنوز به حساب آنها واریز نشده است.

اخبار مرتبط

لایحه «صیانت کرامت و تامین امنیت بانوان» بلاتکلیف است/پدر رومینا الگو شد

ارتباط ویژگی‌های جمعیت شناختی و توانمندی‌های روانی و حقوقی زنان شهر تهران

جزییات افزایش حقوق بازنشستگان در سال98

0 نظر

ارسال نظر

capcha