سردار سلامی در همایش مدیریت جهادی:

میدان تنفس ژئوپولیتیک دشمن در جهان اسلام تنگ‌تر می‌شود

میدان تنفس ژئوپولیتیک دشمن در جهان اسلام تنگ‌تر می‌شود

به گزارش سراج24،سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در همایش «مدیریت جهادی» با بیان اینکه شخصیت هر ملت و دامنه و قلمرو یک جامعه به وسعت دامنه تفکر و مساحت میدان اندیشه اوست، اظهار داشت: امروز دشمنان جهانی صف کشیده اند تا از تبدیل شدن ما به یک قطب قدرت در جهان جدید جلوگیری کنند اما ملت ایران مسیر خود را برای قوی شدن می‌پیماید.

سردار سلامی با بیان اینکه مدیر جهادی هرگز بن بستی مقابل خود نمی‌بیند، افزود: منطق محوری مدیریت جهادی این است که نگاه به قدرت‌ها از منظر جهان بینی الهی باشد.

وی ادامه داد: یک مدیر جهادی می‌داند مسیر جهاد، در عین جهاد به ما آموخته می‌شود نه قبل از آن و نه مستقل از میدان جهاد.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد سردار شهید حسن طهرانی مقدم در جهت ارتقاء توان موشکی سپاه اشاره کرد و گفت: با طهرانی مقدم در جستجوی راهی برای غلبه بر ناوهای جنگی و هواپیمابر دشمن بودیم که یک معما بود و حل آن می‌توانست انقلابی عظیم در قدرت ما و یک توان بازدارندگی برای کشور ایجاد کند. البته به موشک‌های کروز برای در هم شکستن این شناورها رسیده بودیم ولی کافی نبود و باید به موشک‌های بالستیک برای این کار دست میافتیم که با سرعت چندبرابر صوت از بالا به سطح می‌آیند اما دسترسی به دقت صد در صد کاری دشوار است.
سلامی تصریح کرد: ترسیم این نقشه برای ما -آن هم در 10سال قبل که با فقر فناوری در این حوزه مواجه بودیم- شجاعت و جسارت زیادی می‌خواست اما طهرانی مقدم و یارانش غیرممکن ها را ممکن کردند.

وی افزود: ما اطلاعاتی از روسیه و امریکا نداریم که موشک بالستیک علیه اهداف دریایی با دقت صد در صد داشته باشند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت: تمام زنجیره این فناوری ناممکن بنظر می‌رسید و چندین بار هم آزمایش شد اما هربار با ناکامی هایی مواجه می‌شدیم ولی طهرانی مقدم و یارانش هرگز ناامید نشدند تا در یک روز تاریخی، یک صفحه به اندازه دو سوم یک ناو هواپیمابر به آب انداختیم ولی شاید امیدی نداشتیم که به این سرعت به پیروزی دست یابیم. اما موشک شلیک شد و ما از زاویه چشم موشک به هدف نگاه می‌کردیم که روی مانیتور نوشت تِرَک یعنی رهگیری و قفل شده بود و هدف را مشاهده کردیم و بهت زده شدیم و دیدیم که نزدیک و نزدیک تر شد و دقیقا به هدف خورد.
سردار سلامی گفت: آن موقع ما داستان ناوهای هواپیمابر و شناورهای جنگی را تمام کرده بودیم. دشمن ما این پیام را دریافت کرد و وزیر دفاع امریکا گفت استراتژی دریایی ما باید تغییر کند و خودشان هم اعتراف کردند که ناوهای هواپیمابرشان دیگر آهن قراضه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیر جهادی از سرزنش و ملامت دیگران نمی‌ترسد و از قلت قوای دشمن هم هراسی ندارد. ما نیازمند این روحیه برای دستیابی به پیروزی های بزرگ هستیم.
جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: هرگز دشمن راه سعادت ما یا غلبه بر خود را به ما نمی آموزد. این یک حقیقت است و می‌دانیم تنها راه پیشرفت و امنیت و رفاه ما قوی شدن است.
سردار سلامی گفت:‌ امروز تمام کشور ما در عرصه فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی در حال جنگ با دشمن است و ما می خواهیم جهان اسلام را از سیطره سیاسی دشمنان خارج کنیم.
وی با تاکید بر اینکه هر روز میدان تنفس ژئوپولیتیک دشمن در جهان اسلام تنگ‌تر می‌شود، افزود: جهاد ادامه دارد و ما قادر به بیان فوران پیشرفت در عرصه نظامی نیستم اما بدانید نرخ تغییر قدرت دفاعی ما بروز است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جمهوری اسلامی امروز تبدیل به یک قدرت منطقه ای با دامنه تاثیر جهانی شده است و ما دشمن قدرتمند را منفعلِ اقدامات و راهبردها و نفوذ خود کرده‌ایم.

سلامی در پایان گفت: شکست برای ما اصلا گزینه نیست و معتقدیم هر عدم موفقیتی زمینه موفقیت بزرگ دیگری است و ایران در سال‌های آینده مهد یک تمدن شکوهمند در عالم خواهد بود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

همه ظرفیت‌های سپاه را از روز نخست شیوع بیماری کرونا به صحنه آوردیم

بسیج باعث وحدت نیروهای ارزشمند انقلاب اسلامی می‌شود

سلیمانی عمود خیمه سپاه و مایه آرامش همه ما بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha