وزیر نیرو:

کمبود آب مایه نگرانی است

کمبود آب مایه نگرانی است

به گزارش سراج24 ، «حمید چیت چیان» وزیر نیرو صبح امروز در مراسم بهره برداری از طرح‌های شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهرهای میگون و لواسان اظهار داشت: امروز کشور در شرایط خشکسالی های ممتد 16 ساله به سر می برد و با وجود بارش های مناسب جوی در هفته های گذشته، از ابتدای سال آبی جاری شاهد بارش‌های مناسبی نبودیم و کمبود آب مایه نگرانی است.

وزیر نیرو با بیان اینکه "مردم از مشکلات کیفی آب و تلاش‌هایی که برای رفع مشکلات کیفی صورت می گیرد بی خبرند"، گفت: اهمیت کیفیت آب کمتر از کمبود آن نیست و هرگونه غفلت از آن، سلامت و بهداشت جامعه را تهدید می کند.

این عضو کابینه دولت تصریح کرد: به منظور جلوگیری از ورود منابع آلاینده به محیط زیست و همچنین رعایت مسائل بهداشتی جامعه، طرح های ایجاد شبکه های جمع آوری و احداث تصفیه خانه های فاضلاب در جای جای کشور در دست انجام است و در همین زمینه، امروز دو تصفیه خانه مهم فاضلاب در شمال شرق استان تهران در شهرهای میگون و لواسان به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم با جذب سرمایه از بخش های مختلف به ویژه سرمایه های بخش خصوصی، احداث طرح های مربوط به بخش فاضلاب را تسریع کنیم.

اخبار مرتبط

آخرین وضع آب و هوای کشور در هجدهم خرداد+جدول

توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

لرستان پربارش‌ترین استان‌ کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha