سخنگوی وزارت امورخارجه:

ادعاهای مایکل فلین بی‌پایه، تکراری و تحریک‌آمیز است/کمک آمریکا به تروریست‌ها با اتخاذ سیاست‌های نابخردانه

ادعاهای مایکل فلین بی‌پایه، تکراری و تحریک‌آمیز است/کمک آمریکا به تروریست‌ها با اتخاذ سیاست‌های نابخردانه

به گزارش سراج24،بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به سخنان مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران اظهار داشت: این سخنان حاوی ادعاهای بی‌پایه، تکراری و تحریک‌آمیز است و در حالی بیان می‌شود که تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه خاورمیانه بر کسی پوشیده نیست؛ گروه‌هایی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم مورد حمایت‌های مالی، لجستیکی و اطلاعاتی آمریکا و شرکایش قرار دارند.

وی افزود: اگر همکاری صادقانه ایران با دولت‌های قانونی منطقه و نیروهای مسلح رشید و نیروهای مقاومت مردمی این کشورها در مبارزه با گروه‌های تروریستی از جمله داعش، که به گفته رئیس‌جمهور آمریکا ساخته و پرداخته دولتمردان آن کشور است، نبود، اکنون چند پایتخت کشورهای منطقه تحت سلطه این تروریست‌ها بود و مبارزه بین‌المللی با تروریسم با پیچیدگی‌های بیشتری مواجه می‌شد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: جای تاسف است که دولت آمریکا به جای قدردانی از ملت ایران برای مبارزه مستمر با تروریسم، با تکرار ادعاهای بی‌اساس و اتخاذ سیاست‌های نابخردانه عملا به گروه‌های تروریستی کمک می‌کند.

قاسمی با بیان اینکه یکی از این سیاست‌ها، تصمیم اخیر دولت ایالات متحده در ایجاد محدودیت برای ورود شهروندان برخی کشورهای اسلامی به آن کشور است، گفت: این تصمیم نابه‌جا و تبعیض‌آمیز که مورد انتقاد دولت‌ها و ملت‌ها در اقصی نقاط جهان از جمله در آمریکا قرار گرفته، یک بار دیگر حکایت از بی‌توجهی دولتمردان ایالات متحده به قوانین، مقررات و عرف بین‌المللی دارد. چگونه دستگیری و دست بند‌زدن به دستان یک کودک 5 ساله که مورد تایید کاخ سفید نیز قرار گرفته‌، مبارزه با تروریسم قلمداد می‌شود؟ چگونه نگهداشتن طولانی مدت افراد کهنسال در فرودگاه‌های آمریکا با قوانین حقوق بشری که آمریکا مدعی احترام به آنهاست مطابقت دارد؟

وی تصریح کرد: سیاست‌های منطقه‌ای ایران کاملا شفاف و روشن است. ما خواستار روابط دوستانه با همه کشورهای منطقه بر مبنای حسن همجواری، احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی کشورها هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: در این زمینه ادعاهای بی‌اساس و باطل علیه کشورمان با هدف ایجاد اختلاف در بین کشورهای منطقه و یافتن بازار بیشتر برای تسلیحات مرگبار ایالات متحده مطرح شده است. دولت آمریکا به‌جای تفرفه‌افکنی، از اقدامات جنایتکارانه جنگی در یمن که توسط شرکای خود و با تسلیحات آمریکایی انجام می‌شود، فاصله بگیرد.

قاسمی تاکید کرد: سیاست دفاعی مشروع جمهوری اسلامی ایران منطبق بر حقوق و مقررات بین‌المللی بوده و تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست و هیچ کدام از موشک‌ها برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده و لذا انجام آزمایش‌های موشکی هیچ مغایرتی با قطعنامه 2231 شورای امنیت ندارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدامات مغایر با تعهدات منطقه ای و بین‌المللی آمریکا هشدار داده و تاکید می‌کند که توسل به هرگونه تهدید نه تنها در تضاد با قواعد آمره حقوق بین‌الملل است بلکه ناکارآمدی آن در برابر عزم و مقاومت ملت بزرگ ایران برای دولت‌های متعدد آمریکا ثابت شده است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha