آزادی «أم الرمان» در حومه دمشق/ درگیری‌های شدید در حومه«حمص» و هلاکت ده‌ها داعشی + نقشه

آزادی «أم الرمان» در حومه دمشق/ درگیری‌های شدید در حومه«حمص» و هلاکت ده‌ها داعشی + نقشه

به گزارش سراج24 ، نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای همپیمان طی عملیات برق‌آسایی، بخش‌های وسیعی در جنوب فرودگاه نظامی «التیفور» در عمق 25 کیلومتر حومه شرقی حمص را پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

یک منبع میدانی در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت : بخش‌های آزاد شده شامل «بئر الفضة، بیت فضة، و قصر الحیر الغربی» در شرق شهر حمص است، این عملیات با پشتیبانی نیروی هوایی انجام شد و طی آن داعش متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین شد.

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته نیز تمام تپه‌ها و کوه‌های «التیاس» در شمال شرقی ایستگاه چهارم در حومه شرقی حمص را پس از درگیری با تروریست‌های داعشی پاکسازی کرده بودند.

درگیری‌های سنگین ارتش سوریه با تروریست‌های داعشی همچنان ادامه دارد و ارتش مواضع تکفیری‌ها را با توپخانه هدف قرار می‌دهد.

آزادسازی یک منطقه دیگر در حومه دمشق

در حومه دمشق هم نیروهای ارتش توانستند روستای «أم الرمان» در شرق شهر «الضمیر» واقع در حومه شمالی دمشق را پس از پیشروی نیروها از سمت کارخانه سیمان البادیه در جنوب شرقی این روستا و فرار تروریست‌های داعشی از آن پاکسازی کنند.

خبر دیگر این‌که به وضعیت 60 فرد مسلح که اخیرا خود را در روستاها و شهرک‌های منطقه «وادی‌بردی» در حومه غربی دمشق تسلیم دستگاه‌های ذیربط کرده بودند، در چارچوب توافق اخیر برای عار‌ی‌سازی این مناطق از وجود افراد مسلح رسیدگی شد تا با زمین گذاشتن سلاح و فعالیت‌های تروریستی، به زندگی عادی برگردند.

هلاکت ده‌ها داعشی در حومه شرقی حلب

از حلب هم خبر می‌رسد که در حملات هوایی به تجمعات و خودروهای تروریست‌های داعشی در نزدیکی شهرک «دیرحافر» در حومه شرقی حلب، بیش از 30 تروریست به هلاکت رسیدند.

خبر دیگر این‌که منابع رسانه‌ای وابسته به گروه‌های تروریستی فاش کردند که «صالح یحیی غزالی یلماز» یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش که اخیرا در حمله هوایی در نزدیکی شهر الطبقه در حومه غربی الرقه به هلاکت رسیده بود، قبلا عضو ارتش سلطنتی هلند بود،‌وی پس از جدایی از این ارتش در سال 2013 به گروه تروریستی داعش پیوست به آموزش تروریست‌های چینی و انگلیسی پرداخت، وی یکی از مغزهای متفکر داعش و حملات این گروه تروریستی به شمار می‌رفت.

ادامه درگیری‌های گروه‌های تروریستی با یکدیگر

درگیری میان گروه‌های تروریستی در سوریه همچنان ادامه دارد به طوری که گروه موسوم به «جندالاقصی» از انحلال خود و تقسیم به سه گروه خبر داد به طوری که یکی از رسانه‌های وابسته به تروریست‌ها به نقل از «ابومحمد السرمینی» از سرکردگان آن اعلام کرده است که اختلاف در دیدگاه‌ها میان مسئولان منجر به تصمیم انحلال گروه و تقسیم آن به سه گروه شده است.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha