مهرداد بذرپاش در شهرکرد:

برخی برای کشور نسخه میرزا ملکم‌خانی می‌پیچند/نیازمند یک نظام گسترده تأمین اجتماعی هستیم

برخی برای کشور نسخه میرزا ملکم‌خانی می‌پیچند/نیازمند یک نظام گسترده تأمین اجتماعی هستیم

به گزارش سراج24،مهرداد بذرپاش که در جمع مردم شهرکرد سخنرانی می‌کرد گفت: باید اولین سلام را بر سردار اسعد بختیاری، شهید علیمردان خان بختیاری داد. باید سلام را بر مهد مردان تفنگ و نبرد داد باید سلام را بر مهد صیانت از استقلال و آزادیخواهی مردم ایران داد.

وی در خصوص ویژگی های این استان عنوان داشت: مردم این استان چه ترک‌ها و چه بختیاری‌ها همه از آداب اصیل خویش حفاظت کرده‌اند و آداب اصیل آن‌ها همچنان بکر و دست نخورده باقیمانده است، شرح آداب اصیل همه مردمان این دیار کاری دشوار است و زمان بسیاری را می‌طلبد. 

بذرپاش گفت: استان چهارمحال و بختیاری که در دوران دفاع مقدس بیش از  2400شهید را تقدیم کرده است از جمله نقاطی بود که جوانانش همچون دوران دفاع مقدس در زمان نیاز به حضور برای دفاع از حرمین مطهر نیز عاشقانه راهی میدان نبرد با تکفیری ها شدند. وی ادامه داد: شهدای جوان این خطه که هیچ شناسنامه ای در مناسبات دنیایی سیاست پرستان دلبسته به شرق و غرب نداشتند، را باید ستود. 

نماینده مجلس نهم در ادامه با اشاره به نگاه میرزا ملکم‌خانی مدرن گفت: ما امروز با پدیده جدیدی مواجه شده ایم و آن اینست که برخی برای کشور نسخه میزرا ملکم خانی می پیچند. در همین پرونده هسته ای برخی بی شباهت به مستر جیکاک نیستند.

بذرپاش با اشاره به لزوم وحدت و دشمن شناسی در  اداره کشور در شرایط فعلی، گفت: جریان انقلابی  با سعه صدر و وحدت نوید بخش عقلایی  بدون تخریب و تضعیف یکدیگر در صدد اصلاح و تعامل و تقویت یکدیگر باشند. امروز نام و یاد شهدا را باید با کار و تلاش مجاهدانه برای این مردم زنده نگه داشت.

معاون سابق رییس جمهور گفت: مدیریت امنیتی دولت یعنی فرصتها را تهدید دیدن و کاهش دادن افق دید ملت نسبت به اهداف متعالی کشور. وی ادامه داد: با نگاه امنیتی و40 سال دیدگاه سنتی نمی توان دولت را اداره کرد.

وی ادامه داد: باید تا چند سال آینده که 4 دهه از انقلاب می گذرد کارآمدی مان در حل مشکلات، چشم دشمنان این ملت و کشور را خیره کند، باید با کابوس رشد و پیشرفت کشور فرزندان خمینی خواب از چشمانشان برود. باید با کابوس رشد و پیشرفت کشور فرزندان خمینی خواب از چشمانشان برود. نسل جوان مؤمن انقلابی اهل تحول است که نقطه مقابل روز مرگی است جامعه بی تحول را باید بیشتر جامعه مرده تصور کرد.

بذرپاش گفت: در عمل به جوانان دهن‌کجی کرده‌اید و در سخن از حقوق شهروندی می‌گویید!

عضو هیئت رئیسه سابق مجلس با بیان وضعیت اقتصادی کشور بیان داشت: وعده های پسا برجامی دولت و اعتماد به دشمن منجر رکود و بی تصمیمی می شود! این یک فرض اشتباه است که مدیران با سابقه و کهنه‌کار در هر کاری معمولا موثرتر از مدیران جوان، عمل می‌کنند. 

وی تاکید کرد امروز جوانان ایران بیشتر مایلند که وضع کنونی را به چالش بکشند، این ویژگی شاید به این خاطر باشد که در گذشته کمتر در تصمیم گیری ها بکار گرفته شده اند. جوانان به‌طور مداوم به‌دنبال این هستند که روش‌های نوآورانه‌ای برای انجام کارهای های کلان کشور  به شکل بهینه‌تر و با کیفیت بهتر بیابند.

عضو هیئت رئیسه سابق مجلس گفت: وقتی کسی برای زمان طولانی در یک کشور یا سازمان مسئول بوده است، به‌سادگی می‌تواند دچار حسن رضایت از خود شود و وضعیت موجود را کافی بداند. لذا وقتی می گویند وضع چنین است می‌گوید بروید عینک بزنید. 

 بذرپاش با اشاره به موضوع وضعیت خدمات اجتماعی در کشور بیان کرد: آنچه گریبانگیر جامعه امروز ما را علاوه بر مشکلات اقتصادی و ناکارآمدی سیاست های دولت در حوزه های مختلف شده است، دغدغه های روحی و روانی و عدم آرامش از آینده خود و نسل آینده خود است. 

وی اضافه کرد: امروز مشکلات مردم در جامعه در حوزه های اقتصادی مشکلات روحی و روانی حاصل از تجمل گرایی و اشرافی گری است که دولت در جامعه فضا سازی کرده و آرامش روحی و روانی را سلب کرده است. امروز ناکارآمدی کارکرد عده ای در کشور  در حوزه های مختلف الگوی و سبک زندگی مردم را از سبک زندگی اسلامی - ایرانی چنان دور کرده است، که طعم شیرین آرامش معنوی حاصل انقلاب اسلامی، بخشی از مردم جامعه را تحت تاثیر قرار داده است، تا جایی که حتی آن قسمت از  مردم جامعه علیرغم داشتن امکانات اجتماعی مطلوب، احساس ناامنی از آینده خود و نسل آینده خود دارند. 

بذرپاش گفت: نیازمند یک نظام گسترده تأمین اجتماعی هستیم نباید کسی در این کشور نگران پیروی و یا از پا افتادگی در خود باشیم 

وی ضمن تاکید بر بهره برداری از تجربه ها در کشور گفت: بازوی جوانان به پشتوانه پند پیران محور پیشرفت ایران عزیزمان خواهد بود. تنها راه برون‌رفت از اقتصاد نابسامان کنونی کشور اعتماد به جوانان است و اگر با صداقت با مردم سخن بگوییم حتما اوضاع بهتر می‌شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

فیلم| تاکید رهبر انقلاب به عدم اعتماد به دشمنان

مکرر گفتم به آمریکا اعتماد نکنید، امروز هم می‌گویم اروپایی‌ها غیرقابل اعتمادند

کشمکش در «اعتماد ملی» و انشعاب منتجب‌نیا و یارانش

0 نظر

ارسال نظر

capcha