از ماست که برماست؛

شاید امسال هم جشنواره فیلم فجر سرشار از ایران هراسی باشد!

شاید امسال هم جشنواره فیلم فجر سرشار از ایران هراسی باشد!

به گزارش سراج24، مجمل نیوز نوشت ؛ این مساله زیاد پیچیده ای نیست ترامپ فقط دارد به قول های انتخاباتی اش عمل می کند. شاید بهترین چیزی که بتوان گفت این است: از ماست که برماست! ما ایرانی ها خودمان باعث شدیم که اینگونه تحقیر مان کنند. سالهای سال فیلم هایی ایران محور و با فرهنگ اصیل شرقی ارایه می داد: حمید هامون یاد آور عرفان عمیق شرقی بود و مهمان مامان سفره ایرانی را نمایش می داد و قیصر جوانمردی را یادآور می شد و مادر عشق به فرزندانش را در ذره ذره پوستمان متبلور می ساخت در بچه های آسمان از خود گذشتگی دیدیم و در آژانس شیشه ای جنگ را مرور کردیم یادش بخیر جعفر خان که از فرنگ برگشت بر دامن فرهنگ کهنه مان ذره ای غبار ننشست و آن روز باشو از جنوب به شمال رفت و زن شمالی به او گفت ما به بیض می گوییم مرغانه و باشو در شمال هم غریب نبود! آن روز ها طعم گیلاس را از لحجه آذری پیر می شناختیم و وقتی به کیارستمی رسیدیم شرقی بود. حتی میم مثل مادر بود و هرشب تنهایی اش با امام رضا مانوس می شد. آن روز ها خیلی قصه هایمان شرقی بود. آن روزها هنرمند مردم، سودای جشنواره ای هم نداشتند، بلکه برای مردم می ساختند برای مردم خودشان که البته گاهی هم جایزه می گرفتند. و نگاه جهانی ها به ما ایرانی ها، همان مردم سنتی و دوست داشتنی بود و ایران آنها را به یاد چلو کباب فیلم های مهرجویی می انداخت و آواز گلچهره مپرس دلشدگان.

اما سودای پول سکه، تندیس، لوح، تریبون، فرش قرمز، آکادمی، جایزه و...  هنرمندان کشور را به سویی دیگر برد. آکادمی به فرهادی جایزه می داد چون کسی که خواهان مهاجرت نبود خواهان پیرمرد خرفتی بود، ایران چگونه کشوری بود؟ کشوری که در لانتوری اسید روی معشوق می پاشند، کشوری که در هیس آن به دختر بچه ها تجاوز می شود، در ابد و یک روز مادر خانواده شیشه پنهان می کند، در فروشنده پیرمرد سنتی تجاوز گر است در ماهی و گربه رستوران شمالی گوشت انسان سرو می کند در پرویز، سگ ها را می کشند چرا که پدرش به او خیانت کرده است. و تمام این فیلم ها را آکادمی می پذیرد و تمام این فیلم ها جایزه می گیرند و تمام این فیلم ها اکران خارجی می گیرند و تمام این فیلم ها ترجمه می شوند و تمام این فیلم ما ایرانی ها را متجاوز، قاتل، ضد بشر، خون خوار، غیر منطقی، ضد خانواده و بی رحم نسبت به نزدیکان مان نشان می دهد. آنوقت وقتی ترامپ شعارش را اخراج ایرانی ها مطرح می کند، آمریکایی هایی که ایران هراسی را خود هنرمندان ایرانی به آنها نشان داده اند، ترامپ را بر ورود جنایتکارترین مردم به کشور شان ترجیح می دهند. آنوقت آقای فرهادی توییت می کند: آکادمی با ترامپ موافق نیست! جایزه تو ارزانی خودت لاقل در فیلم هایت بگو من راجع ایرانی ها اینگونه فکر می کنم نه اینکه مردم ایران را برای جایزه گرفتنت قربانی کنی!

http://mojmalnews.ir/

مردم آمریکا امروز عکس فرهادی را به نشانه اعتراض به عملکرد ترامپ بر روی پلاکاردهایی هایی نصب کرده اند و می گویند همه ایرانی ها جنایت کار نیستند مثلا فرهادی خودش کشورش را و جنایت های درون کشورش را به ما گفت او را باید راه بدهیم! او نباید به چنگ آدم های خطرناک ایرانی بیافتد! و امسال هم جشنواره فیلم فجر سرشار از ایران هراسی خواهد بود! تا هست چنین باشد و تا باد چنین باد.

 

اخبار مرتبط

«عمار» آلترناتیو «فجر» نیست

برگزیدگان جشنواره کتاب و رسانه معرفی شدند

نخستین جشنواره تولیدات فرهنگی هنری کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha