خیز حامیان دولت برای تصاحب مدیریت مشهد با طرح «نجات»/ چه کسانی می‌خواهند معاون سابق آخوندی را دوباره «شهردار» کنند؟

خیز حامیان دولت برای تصاحب مدیریت مشهد با طرح «نجات»/ چه کسانی می‌خواهند معاون سابق آخوندی را دوباره «شهردار» کنند؟

به گزارش سراج24،با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ماه 96، گروه‌ها و جریانات سیاسی فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند و سرمایه‌گذاری ویژه آنها برای بدست آوردن کرسی‌های شورای شهر در کلان‌شهرهای کشور بیش از پیش اهمیت مضاعفی پیدا کرده است.

در این میان جریانات حامی دولت برخی شهرها را به عنوان هدف اصلی خود مشخص کرده اند که در صدر این لیست پس از شهر تهران، «مشهد مقدس» را می‌توان مهم‌ترین هدف آنها معرفی کرد.

پیروزی قاطع اصولگرایان در انتخابات 7 اسفند 94 و راهیابی 5 کاندیدای اصولگرا از این شهر به مجلس شورای اسلامی برای اصلاح طلبان و برخی حامیان دولت تلخ بود به طوری‌که یکی از تئوریسین های معروف این جریان در اظهاراتی عجیب مدعی «تقلب» در انتخابات این شهر شد.

بر همین اساس از هفته‌های اخیر تحرکات گسترده‌ای از سوی برخی جریانات نزدیک به دولت برای در دست گرفتن همه کرسی‌های شورای شهر در مشهد آغاز شده  تا بتوانند بار دیگر افرادی که عملکرد های ناموفقی در مدیریت شهر مقدس مشهد داشته اند را به جایگاه شهرداری این کلانشهر بازگردانند.

بر اساس گزارشات رسیده، جریان حامی دولت با محوریت «محمد پژمان» شهردار سابق مشهد رایزنی‌های خود را در این راستا آغاز کرده و قصد دارند تا بار دیگر مدیریت شهری مشهد را در دست بگیرند.

«محمد پژمان» که دوره شهرداری وی در مشهد مقدس با حاشیه‌های فراوانی همراه بوده و منجر به تشکیل پرونده‌های مختلفی در سازمان بازرسی گردید، در شهریورماه 1392 پس از برکناری از سوی شورای شهر مشهد، از طرف عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به «ریاست سازمان ملی زمین و مسکن» منصوب شد.

ناکارآمدی محمد پژمان در مدیریت شهری قطب مذهبی کشور فقط محدود به رها کردن مدیریت شهری و بر جای گذاشت میراث بدهی   3500 میلیارد تومانی برای شهردار بعدی نبود بلکه در مرداماه 1393، خلیل موحدی، عضو شورای شهر مشهد از مفتوح بودن پرونده اختلاس گفت و تاکید کرد: «مدیریت سابق [شهرداری] به 700 میلیارد تومان اختلاس متهم است و این پرونده از سال گذشته در دادگاه در جریان است؛ بنده با مدیرکل دادگستری خراسان رضوی دو جلسه داشتم و ایشان اعلام کردند این پرونده در دادگاه پیگیری می‌شود»

 

در واقع معاون سابق عباس آخوندی شهر مشهد را در آستانه یک ورشکستگی تمام عیار قرار داد و مجموع اقدامات وی باعث شد تا بسیاری از گزینه‌های شهرداری مشهد با مشاهده اوضاع وخیم آن انصراف داده و حاضر به پذیرش این سمت نشوند تا در نهایت «صولت مرتضوی» با پذیرش این مسئولیت به مشهد رفت تا ضمن جبران برخی کاستی ها در مشهد، چهره این شهر را کارآمد کند.

اما این موفقیت اصولگریان در اداره مشهد و نتیجه انتخابات 7 اسفندماه مجلس شورای اسلامی به مذاق دولت و حامیان آن خوش نیامده و باعث شده تا برای بازگشت به مدیریت شهری آن به تحرکات گسترده ای دست بزنند.

تیم مدیریتی «محمد پژمان» که از اردیبهشت ماه امسال از ریاست سازمان ملی مسکن کنار رفته، فعالیت‌های خود را آغاز کرده و بر آن شده تا با حمایت دولت کاندیداهایی را تحت عنوان «لیست نجات» در انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد در اردیبشهت 96 مدیریت کرده و بار دیگر، مدیریت شهرداری مشهد را بدست بگیرد.

بر همین اساس با تشکیل جلسات مختلفی از کاندیداهای ناکام مجلس دهم مشهد تقاضا شده تا امکانات خود در انتخابات پیش رو برای حمایت از لیست به اصطلاح «نجات» به میدان بیاورند.

همچنین برخی چهره های اصلاح طلب و نزدیک به دولت قرار است در لیست طراحی شده این جریان در انتخابات شورای شهر مشهد، حضور داشته باشند.

یکی از راهکارهای طراحی شده ایران جریان با محوریت تخریب مدیریت فعلی شهر مشهد، متهم کردن شورای شهر و شهردار مشهد به سیاسی کاری و عدم آشنائی با اداره شهر، دنبال می شود.

این در حالی است که بسیاری از صاحب‌نظران و کارشناسان و مقامات ارشد با مشاهده حجم فعالیت‌های انجام گرفته از سوی مدیریت فعلی شهر مشهد به ویژه در حاشیه این شهر، میزان این فعالیت‌ها را بی سابقه خوانده اند.

مشخص نیست مدیریت سابق مشهد که زمزمه‌ها از باز بودن پرونده‌های تخلف دوران وی در نهادهای بازرسی و نظارتی کشور خبر می دهد، با چه هدفی برای تصاحب دوباره آن خیز برداشته است؟

گفتنی است در روزهای آینده جزئیات جدیدی از طراحان اصلی پروژه تخریب مدیریت شهری مشهد و برنامه‌های آنان در ماه‌های پیش رو را منتشر خواهد شد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

برخی عملا امیدشان به نتایج انتخابات فلان کشور است

دو نکته‌ای که جریان انقلابی باید مراقبت آن باشد

۸۰ درصد آمریکایی‌ها ترامپ را باعث افزایش تنش‌ نژادی می‌دانند/ بایدن با ۷ درصد پیشتاز است

0 نظر

ارسال نظر

capcha