رئیس جهاد کشاورزی استان تهران :

جزئیات تامین میوه شب عید تهران/ذخیره ۷۰۰۰ تن سیب و پرتقال/توزیع از ۲۰ اسفند

جزئیات تامین میوه شب عید تهران/ذخیره ۷۰۰۰ تن سیب و پرتقال/توزیع از ۲۰ اسفند

به گزارش سراج24، علی‌اشرف منصوری اظهار کرد:  برای میوه شب عید بر اساس تعهد خود با همکاری سازمان تعاون روستایی قرارداد‌های لازم برای ذخیره سازی میوه پرتقال و سیب منعقد شده است.

وی افزود: بیش از آن چیزی که سیب و پرتقال برای ایام شب عید مورد نیاز بوده و مصوب ستاد تنظیم بازار است، قرارداد تأمین و ذخیره‌سازی منعقد شده است و نگرانی از این بابت نداریم.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: بر این اساس عملیات حمل، ذخیره‌سازی و سورتینگ سیب مورد نیاز شب عید انجام‌شده است و اکنون بیش از 1500 تن از این محصول در سردخانه‌های استان قرار دارد.

وی بابیان اینکه برای تنظیم بازار پرتقال مورد نیاز شب عید بیش از 5 هزار و 500  تن پرتقال خریداری می‌شود تصریح کرد: برای تأمین ذخیره احتیاطی اکنون در حال حمل میوه از مراکز تولید هستیم و پیش‌بینی‌شده است که در 4 سردخانه موجود در ری، دماوند و اسلامشهر برای عرضه در شب عید نگهداری شود.

منصوری درباره قیمت این محصولات گفت: قیمت این محصول بعد از آنالیز و تعیین سهم دولت در تأمین میوه شب عید اعلام عمومی خواهد شد.

وی درباره تاثیرات سرمازدگی بر تامین نیازمیوه شب عید اظهار داشت: باوجوداینکه بخشی  از باغات پرتقال شمال کشور آسیب‌دیده است اما در تلاش هستیم تا نیاز شب عید از میوه های باکیفیت انجام شود.

منصوری تأکید کرد:  پرتقال مورد نیاز شب عید استان تهران از استان‌های شمالی و جنوبی کشور خریدای شده به‌طوری‌که بخش مشخصی از آن نیز از محصول باکیفیت استان فارس تامین شده است.

بر اساس این گزارش عملیات توزیع میوه مورد نیاز شب عید از 20 اسفند در استان تهران آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط

قیمت انواع ترشی میوه فصل+جدول

انواع گوشت گرم گوساله و گوسفندی داخلی بسته بندی+جدول

قیمت حبوبات بسته بندی شرکتی در میادین میوه و تره بار +جدول

0 نظر

ارسال نظر

capcha