مشاور عالی فرمانده نیروی قدس:

داعشی‌ها به‌‌طور کامل در محاصره نیروهای جبهه مقاومت قرار دارند

داعشی‌ها به‌‌طور کامل در محاصره نیروهای جبهه مقاومت قرار دارند

به گزارش سراج24،سردار ایرج مسجدی پنجشنبه‌ شب در یادواره شهید «ماشاءلله رشیدی» در کوهبنان اظهار داشت: بر ماست که قدر شهیدان همیشه جاوید را به‌عنوان انسان‌های بزرگ، مجاهدان در راه خدا، فرزندان اسلام و ولایت و... را بدانیم و آنان و خانواده‌هایشان را به‌خوبی تکریم کنیم.

وی ابراز داشت: ما بعد از جنگ شاهد یک جریان، دشمن و فتنه جدید در دنیا هستیم که ریشه تاریخی و قدیمی دارد به گونه‌ای که تکفیری‌ها و داعشی‌ها در این دوره سر بلند کردند گرچه تمام گروه‌ها از جمله القاعده، داعش، احرار شام، جیش حر و... دارای یک هدف مشترک هستند.

مسجدی بیان داشت: جریانات تکفیری که در عراق و سوریه رزمندگان با آنان در حال جنگ هستند می‌گویند ما به‌دنبال تشکیل خلافت اسلامی هستیم که تمام کشورها باید با خلیفه ما بیعت کنند در غیر این‌صورت ریختن خون آنان برای ما امری ضروری است.

وی ادامه داد: دشمنان در صف مقدم شیعیان هستند تمام مقدسات شیعه و تمام حرم‌هایی که برای آنان تقدس و احترام دارند را داعشی‌ها می‌گویند اینها مظاهر شرک و کفر هستند که باید به خاک یکسان شوند.

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه ابراز داشت: آنان می‌گویند برای اینکه دستمان به ام‌القرای جهان اسلام یعنی ایران اسلامی برسد باید در شام و سوریه حکومت بر پا کنیم و دولت اسلامی عراق تا شام را تشکیل دهیم تا این دو سرزمین سقوط کند.

وی تاکید کرد: آنان درصدد بودند تا پس از این اتفاقات و قدرت بیشتر خلیفه جنگ اصلی خود را با ایران آغاز کنند در‌حالی‌که آنان در سوریه حدود سه چهارم خاک این کشور را اشغال کردند و در عراق هم شهرهای موصل، الانبار، تکریت، صلاح‌الدین یعنی غرب عراق تا دروازه‌های کربلا و نجف و کاظمین و در شمال تا نزدیک سامرا پیش رفتند به‌گونه‌ای که خمپاره‌های داعش به عتبات نزدیک می‌شد و در حقیقت آنان قصد داشتند با ورود به استان دیالمه به مرزهای ایران اسلامی نزدیک شوند.

مسجدی بیان داشت: جریان تکفیری می‌رفت که سوریه و عراق را به‌صورت کامل تصرف کند و دستش به اماکن مقدس در سوریه و عراق برسد و در نهایت خود را برای ورود به ایران آماده کنند اما یادگاران دوران دفاع مقدس و در راس آنان سردار حاج قاسم سلیمانی پا به عرصه گذاشتند و به بشار اسد، مالکی و حیدر العبادی فهماندند ما آمدیم تا به جبهه حق و مقاومت کمک کنیم و نگران نباشند.

وی خاطر نشان کرد : سردار سلیمانی به همراه همرزمان و دوستان دوران جنگ تجربه دوران دفاع مقدس را داشتند لذا از گوهر گرانمایه بسیج و نیروی مردمی برای مبارزه با داعش بهره جستند نیرویی که با عشق و علاقه به شهادت وارد میدان جنگ شد.

مسجدی ادامه داد: آنان به جذب، سازمان‌دهی و آموزش نیروهای مردمی مبادرت ورزیدند در‌حالی‌که خیل جوانان عظیمی از شیعیان سرزمین‌های اسلامی همچون حزب‌الله قهرمان لبنان، مجاهدان فاطمیون افغانستان، لشکر زینبیون از شیعیان پاکستان و واحدهای رزمی نیروی بسیجی عراق در کنار مرجعیت در کنار سردار سلیمانی و همرزمانش قرار گرفتند و حدود 70 هزار نفر از نیروهای مردمی عراق به سمت ارتش حرکت کردند.

وی تاکید کرد: در حالی نیروی مردمی سازمان‌دهی شده در کنار ارتش سوریه و عراق قرار گرفتند که داعش و جبهه النصره حلب و موصل را پایتخت خود اعلام کرده بودند لذا جنگ بین رزمندگان و دشمن تکفیری آغاز و حرکت دشمن با آغاز عملیات‌ها متوقف شد.

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس ابراز داشت: این در حالی است که رزمندگان تحت امر سردار سلیمانی موفق شدند نسبت به آزادسازی قسمت اعظمی از شهر های عراق و سوریه اقدام کنند اما حلب و موصل باقی ماند جایی که ابوبکر البغدادی در این سرزمین رفت و آمد می‌کرد، جنگ سختی در این نقطه آغاز شد و با شهادت انسان‌های بزرگی همچون شهید همدانی و شهید شاطری استان حلب از وجود داعشی‌ها پاک شد.

وی تصریح کرد: پس از آن عملیات در شرق عراق در نزدیک موصل را آغاز می‌کنند و با سه ماه نبرد و درگیری سمت شرق موصل به صورت کامل آزاد می‌شود و داعشی‌ها در غرب موصل ساکن می‌شوند و امروز داعشی‌ها به‌صورت کامل در محاصره نیروهای جبهه مقاومت قرار دارند.

وی گفت: در حالی که دریای متلاطم ناامنی در اطراف کشور ما وجود دارد اما ایران اسلامی در امنیت کامل است که عزت و افتخار، امنیت و آسایش، دفاع از اماکن متبرکه و مقدسه نتیجه خون شهداست که افتخار برای جمهوری اسلامی ایجاد کردند.

مسجدی خاطرنشان کرد: یک عملیات دیگر باقیمانده که آن هم در غرب موصل است این در حالی است که داعش در محاصره قرار گرفته و رو به ضعف است و کشورهای عربی  و آمریکا نمی‌توانند به آنان کمک کنند و در حقیقت داعشی‌ها روحیه خود را از دست داده‌اند که به‌زودی شاهد پاکسازی کامل این منطقه و نابودی داعشی‌ها و سایر گروه‌های تکفیری نیز خواهیم بود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

اهمیت قرارداد استراتژیک نظامی تهران و بغداد / ایران چه تسلیحاتی به عراق صادر می‌کند؟

آمریکا به دنبال احیای داعش در منطقه است

نپذیرفتن زائران ایرانی در عراق جنبه سیاسی ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha