سخنگوی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان:

سیستان از خشکی هامون در رنج است و بلوچستان از سیل و آوارگی! آقایان مسؤول به جای فرافکنی به درد مردم برسید

سیستان از خشکی هامون در رنج است و بلوچستان از سیل و آوارگی! آقایان مسؤول به جای فرافکنی به درد مردم برسید

به گزارش سراج24،رضا میرشکاراظهار کرد: جنوب استان سیستان و بلوچستان طی بارش‌های باران که توسط هواشناسی پیش‌بینی شده بود دچار سیلاب و خسارات عمده برای هموطنان‌مان شد.

سخنگوی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان افزود: در این سیلاب متاسفانه آن طور که باید پیشگیری از بحران صورت نگرفت و برخی از روستاها را آب با خود برده و خانه‌ها دیگر قابل استفاده نیستند.

این مسؤول افزود: دولتی‌ها هیچ توجهی به این استان ندارند و سفرهای آنان جز سیاسی کاری، هیچ عایدی دیگری ندارد، مردم فقط وعده شنیدند و درعمل چیزی مشاهده نکردند.

وی ادامه داد: خسارات وارده به شهرستان‌های جنوب سیستان و بلوچستان را چه کسی جز مسئولان اجرایی استان بایستی جوابگو باشند؟ چرا به جای پاسخگویی و پیشگیری از بحران و مدیریت بحران، سیل را بدون خسارت توصیف می‌کنند، آخر سیاسی عمل کردن در بحران‌ها تا کی ادامه خواهد داشت؟ مردم مدیریت و برنامه می‌خواهند نه سیاسی کاری.

سخنگوی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان بیان کرد: آقای استاندار بد نیست به جای پست گذاری در اینستاگرام و غیره که بویی جز سیاسی کاری و منافع حزبی ندارد به مناطق سیل‌زده بروند و مشکلات آنان را از نزدیک جویا شوند و به فکر چاره باشند.

میرشکار افزود: از نمایندگان محترم مردم استان می‌خواهیم که عکس‌العملی در این زمینه انجام دهند چرا که مردم استان در شرایط خوبی نیستند.

وی ادامه داد: استانی که شمال تا جنوب‌اش در بحران به سر می‌برد گرفتار مسئولین سیاست زده شده، منطقه سیستان از خشکی هامون و ریزگرد در رنج است و منطقه بلوچستان از سیل و آوارگی، آقایان مسئول به جای فرافکنی به درد مردم برسید.

سخنگوی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه برخی رسانه‌های کشوری در این راستا خوب عمل نکردند، استان سیستان و بلوچستان با مشکلات عدیده نیازمند نگاه عادلانه رسانه‌ها است، اخبار مشکلات این استان باید از دید رسانه‌های کشوری ارزش پیدا کند، رسانه‌ها نباید مشکل بخشی از ایران اسلامی را فریاد بکشند، نیاز به عدالت رسانه‌ای در کشور هستیم.

این مسؤول بیان کرد: بد نیست بخش‌های خبری شبکه‌های ملی اندکی بیشتر به فکر مناطق محروم کشور باشد و اخبار و مشکلات‌ مردم استان سیستان و بلوچستان را بیشتر پوشش دهند و عدالت در ارزش‌گذاری خبری رعایت شود.

وی ادامه داد: این بسیار مایه تاسف است که جناب اوسط هاشمی همراه با وزیر میلیاردی دولت در زمان درگیری مردم با سیل، در منطقه آزاد مشغول به بازدید از نمایشگاه بودند و تاسف‌بارتر از آن عدم حضور وزیر راه و شهرسازی در مناطق سیل‌زده است که تنها چند کیلومتر با آن فاصله داشت.

میرشکار گفت: جناب استاندار متاسفانه در دوره مسئولیت خود هیچ گاه از اردوهای جهادی از جمله مدرسه سازی گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی حمایت نکردند در حالی که ما شاهد آن هستیم در 5 روز بارندگی شدید در این استان تعداد قابل توجهی از سقف کلاس‌های مدارس آن مناطق ریخته شده و از بین رفته‌اند. این حادثه می‌تواند زنگ خطری باشد برای دیگر مناطق در خطر بحران استان که استاندار نمونه کشور هیچ گاه به آنان توجهی نکرد، ساختن استان سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه و عمل جهادی است که متاسفانه سیاست‌زدگی جایش را گرفته.

وی گفت: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی استان ضمن ابراز همدردی با سیل‌زدگان، همانطور که در گذشته نشان داده‌اند که در سخت‌ترین شرایط کنار مردم هستند آمادگی خود برای حضور در منطقه و جبران خسارت با کمترین هزینه را اعلام می‌دارند.

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استانداری سیستان و بلوچستان

آیت‌الله مکارم شیرازی: وحدت شیعه و سنی عامل مهمی در خنثی کردن نقشه‌های دشمنان است

پویش "الی بیت‌المقدس" در سیستان و بلوچستان آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha