«سراج24» گزارش می‌دهد

حاشیه‌های دنباله دار تذکر رسانه ملی به فردوسی‌پور و رئیس شبکه 3/گزارشگر موفق، عالم فوتبال و مسلط به زبان انگلیسی؛لطفا همین‌ها را که بلد هستی بگو!

حاشیه‌های دنباله دار تذکر رسانه ملی به فردوسی‌پور و رئیس شبکه 3/گزارشگر موفق، عالم فوتبال و مسلط به زبان انگلیسی؛لطفا همین‌ها را که بلد هستی بگو!

گروه فرهنگی سراج24: سال‌هاست که برنامه تلویزیونی 90 با اجرا و تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این برنامه با تحلیل و بررسی مسابقات فوتبال، داوری‌ها، مشکلات فوتبالیست‌ها و سایر محورهای فوتبالی جایش را میان مخاطبان باز کرد.

عادل فردوسی‌پور گزارشگر موفقی است. صدای جذابی دارد و موقع گزارش فوتبال، همه را به وجد می‌آورد. او فوتبال و حواشی آن را خوب می‌فهمد، هرچند خودش فوتبالیست خوبی نیست. فردوسی‌پور زبان انگلیسی هم بلد است. دانش آموخته رشته صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است و حالا زبان تخصصیِ صنایع را در این دانشگاه تدریس می‌کند. بله؛ کتابی در حوزه فوتبال هم ترجمه کرده است. دیگر چه؟ برای اجرای برنامه فوتبالی 90 چه تخصص‌های دیگری باید داشت؟

90 یک برنامه ظاهرا فوتبالی است، اما اتفاقات حاشیه‌ای اجتماعی-سیاسی هم در حوزه علایق فردوسی‌پور است.

مجری برنامه 90 علایقی به سینما هم نشان داده است، البته نه هر نوع سینمایی. موفقیت‌های اصغر فرهادی و تیمش سوژه بسیار مهمی برای برنامه 90 است. فردوسی پور اصلا از این ماجرا نمی‌گذرد.

او در میان برنامه فوتبالی 90، بمناسبت توافق برجام با دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز گفت‌وگویی را ضبط می‌کند. البته این گفت‌وگو هیچگاه اجازه پخش از رسانه ملی را پیدا نکرد. این مسئله بازتاب‌های متفاوتی داشت ولی مسئولان صدا و سیما بر سر حرفشان باقی ماندند و تاکید کردند که گفت‌وگو با وزیر امور خارجه ایران هیچ ربطی به آقای گزارشگر فوتبال ندارد.

چند ماه پیش که جوایز جشنواره بین‌المللی فیلم کن اعلام شد، دوباره فردوسی پور احساس وظیفه کرد تا بخشی از آنتن 90 را به آن اختصاص دهد. شهاب حسینی بازیگر توانمند کشورمان توانسته بود نخل طلای بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را کسب کند. این خبر، اتفاق مهمی در ایران و جهان است، البته در سینمای ایران و جهان.

فردوسی پور گفت‌وگوی مفصلی را با شهاب حسینی به بهانه کسب این افتخار ترتیب داد. این گفتگو برای پخش در برنامه 90 آنهم بمناسبت شب یلدا ضبط و پخش شد.

انگار سید جلال حسینی را در برنامه تلویزیونی «هفت» ببینیم؛ یا مثلا عباس جدیدی را در برنامه تلویزیونی «چشم شب روشن»! اصلا پا را فراتر بگذاریم،فرض کنید فردوسی‌پور را در آخر بخش خبری ساعت 21 ببینیم که اخبار هواشناسی را تحلیل و بیان می‌کند؛ همه چیز بهمین بی‌ربطی است.

او هرچند گزارشگر موفقی است اما اصلا خبرنگار خوبی نیست. مصاحبه‌‌اش با شهاب حسینی بقدری سرد، یخ و غیر جذاب بود که صدای بسیاری از رسانه‌ها و روزنامه‌ها را هم در آورد. البته اشتباه آنموقع رسانه‌های رسمی این بود که کیفیت مصاحبه را نقد و بررسی کردند، شاید اگر اصالت حضور شهاب حسینی را در برنامه 90 بررسی می‌کردند، اوضاع بگونه‌ای دیگر رقم می‌خورد و حاشیه‌های امروزِ برنامه90 پیش‌ نمی‌آمد.

شب گذشته در خبرها اعلام شد که عادل فردوسی پور تهیه‌کننده و مجری برنامه 90 بخاطر بیان حرف‌های غیر کارشناسی و ورود غیر حرفه‌ای و غیر تخصصی به ماجرای پلاسکو از رسانه ملی تذکر گرفته است. این خبر را یکی از اعضای مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما اعلام کرد و البته تصریح کرد که علی‌اصغر پورمحمدی رئیس شبکه 3 نیز بهمین دلیل تذکر گرفته است.

عضو مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما همچنین تاکید کرده است که فردوسی‌پور در تماس تلفنی اذعان داشته که در خصوص ماجرای پلاسکو و حرف‌هایش اشتباه کرده است.

اخبار مرتبط

بنیامین نیامده؛ رفت!/ صداوسیما تبدیل به یک بنگاه تبلیغاتی شده است

چرا عادل فردوسی‌پور خط قرمز رسانه ملی شد؟

برنامه 90 تمام شد و رفت پی کارش

0 نظر

ارسال نظر

capcha