مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در همایش رسانه انقلابی و امنیت ملی:

رسانه انقلابی باید سناریو داشته باشد/ جامعه امید و نشاط هم می‌خواهد

رسانه انقلابی باید سناریو داشته باشد/ جامعه امید و نشاط هم می‌خواهد
به گزارش سراج24، حمیدرضا مقدم‌فر در همایش رسانه انقلابی و امنیت ملی با بیان اینکه رسانه تیغ دو دم است، گفت: رسانه‌هایی که در اختیار هستند در صورتی که مدیریت نشود می‌تواند آثار مخربی را برای نظام ایران اسلامی در پی داشته باشد لذا باید برای تمام اقدامات رسانه‌ای سناریو داشت تا عملکرد آنها ضد امنیت ملی محسوب نشود.

وی افزود: امنیت در جمهوری اسلامی ایران مردم پایه است که در تمامی جنگ‌های سخت و نرم پس از پیروزی انقلاب اسلامی وضعیت به همین صورت بوده است به طوریکه در دوران 8 ساله دفاع مقدس حضور جدی مردم در جبهه‌ها توانست تمامی سناریوهای دشمنان را خنثی کند ضمن اینکه وضعیت در جنگ نرم هم اینگونه است.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اگر امنیت ملی ایران مردم پایه است باید به افکار عمومی توجه ویژه‌ای شود و نباید تنها از آنها در انتخابات استفاده کرد.

وی تصریح کرد: اگر رسانه دشمن را در وقایع فتنه 88 حذف کنیم متوجه می‌شویم که فتنه‌ای وجود نداشته است چرا که میدان اصلی فتنه 88 را رسانه‌های دشمن و وابستگان به آن رقم زدند لذا باید در اینگونه موارد رسانه‌های ارزشی و انقلابی از کلیت و ماهیت نظام ایران اسلامی دفاع کنند.

مقدم‌فر با طرح این سئوال که سنگرهای دفاعی در جنگ نرم و جنگ نرم رسانه‌ای باید در کجاها مستقر شود، افزود: برای پاسخ به این سئوال باید 6 نقطه استقرار را متصور شد. 

وی در توضیح اولین سنگر گفت: اولین سنگری که در جنگ نرم رسانه‌ای باید مراقب آن بود انقلابی‌گری است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید زیادی کردند چرا که این موضوع هویت انقلاب محسوب می‌شود ضمن اینکه باید رسانه‌ها روحیه‌ و اقدام انقلابی‌گری، مجاهدت، جهاد گری ، ایثار و فداکاری را در جامعه تسری دهند.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: دومین سنگر در جنگ نرم رسانه‌ای هم بصیرت افزایی است که باید مدام به این امر دقت کرد ضمن اینکه رسانه‌ها هم باید نقش خوبی را در این مورد ایفا کنند و ضمن اطلاع‌رسانی و پاسخگویی به مطالبات مردم، برنامه‌هایی را برای آنها داشته باشند و بدانیم که بصیرت افزایی تنها در مقابل دشمن نیست.

وی تصریح کرد: باید در بحث بصیرت‌افزایی باطن تمامی قضایا را به مردم اعلام کرد که در این مسیر تبیین نظام سلطه و استکبار جهانی بسیار مهم است البته این اصل هم در قرآن و در دکترین بنیانگذار انقلاب اسلامی وجود دارد. 

وی با بیان اینکه بصیرت همواره مقابل فریب می‌ایستد و باید تلاش کرد آرمانهای انقلاب اسلامی تبیین شود، خاطرنشان کرد: مهمترین اقدام مقابل نفوذ، افشاگری است که بصیرت افزایی و رسانه می‌تواند این موضوعات را به خوبی تدوین و افشا کند.

مقدم‌فر در مورد سنگر سوم هم تصریح کرد: تقویت بنیان‌های صبر انقلابی در برابر حملات نرم و مقاومت آگاهانه و معقول سنگر سوم محسوب می‌شود که باید آن را ترویج کنیم ضمن اینکه رسانه می‌تواند در برابر تقویت مقاومت انقلابی موثر باشد.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه با بیان اینکه صیانت از مکتب حضرت امام خمینی (ره) با قرائت مقام معظم رهبری بسیار مهم است، گفت: مواظبت از تحریف تاریخ معاصر بسیار مهم است لذا رسانه‌ها باید مراقب کتاب‌ها و خاطرات برخی افراد که تاریخ را به غلط تحریف کرده‌اند و نگاشته‌اند، داشته‌ باشند.

مقدم‌فر گفت: نگاه کارآمد و درون‌زا هم بسیار با اهمیت محسوب می‌شود ضمن اینکه اقتصاد مقاومتی هم بخشی از آن است و رسانه‌ها با مطالبه‌گری در این خصوص می‌توانند ایفای نقش کنند.

وی افزود: دفاع از مرزهای عقیدتی و باورهای مردم و ارتقاء معرفت دینی و روشنگرانه چهارمین سنگر محسوب می‌شود.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه گفت: توسعه اخلاق و معنویت در جامعه که هویت حقیقی جامعه را تشکیل می‌دهد پنجمین سنگر بوده و بسیار با اهمیت است.

وی با بیان اینکه ایجاد امید به آینده روشن در انقلاب اسلامی پنجمین سنگر است، اظهار داشت: اگر رسانه انقلاب اسلامی امید به مردم ندهد رسانه‌ای انقلابی محسوب نمی‌شود اما باید دقت کنیم که ضمن نقادی به مسائل مختلف جامعه، مراقب اخباری که باعث ناامیدسازی جامعه می‌شود، باشیم چرا که جامعه امید و نشاط هم می‌خواهد.

مقدم‌فر در پایان تصریح کرد: اگر می‌خواهیم خود را در برابر دشمن ایمن‌سازی کرده و جامعه را مصون کنیم باید در مراقبت از این سنگرها مسائل مختلف را حفظ کنیم.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

برگزیدگان جشنواره رسانه‌ای ابوذر هرمزگان معرفی شدند

دوره «مدرسه رسانه» برگزار می‌شود

دوره آموزشی «رسانه‌ای شو» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha