منبع سوری خبر داد

مانع‌تراشی ترکیه در نشست آستانه همچنان ادامه دارد

مانع‌تراشی ترکیه در نشست آستانه همچنان ادامه دارد
به گزارش سراج24، یک منبع نزدیک به هیئت سوریه در نشست آستانه اعلام کرد که رایزنیها ادامه دارد تا موانعی که ترکیه در راه دستیابی به نتایج مثبت ایجاد کرده، برداشته شود.

این منبع به خبرگزاری «سانا» گفت که ترکیه در این نشستها کارشکنی می‌کند تا تعابیر و اصطلاحاتی را در خارج از روند، وارد اصل نشست آستانه وارد کند که همان آتش بس در سوریه است.

وی همچنین تأکید کرد، احتمالا در نشستی که ترکیه، روسیه و ایران با «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه خواهند داشت توافق نهایی بر سر بیانیه پایانی افزایش آتش بس و مکانیزم معین برای نظارت بر اجرای این توافق بررسی خواهد شد.

این منبع اظهار داشت که ترکیه نسخه ای از بیانیه پایانی را منتشر کرده است که بر سر آن توافق نشده است.

وی با اشاره به تداوم نشستهای غیر رسمی میان هیئتهای روسی، سوریه و ایران، تصریح کرد که این هیئتها خواهان به دست آمدن نتایج مثبتی از این نشست هستند؛ هر چند که ترکیه در این زمینه مانع تراشی میکند.

به گفته این منبع، هیئت سوریه اطمینان دارد که در صورت اراده گروههای مسلح شرکت کننده در این نشست، به نتایج مثبتی دست خواهند یافت.

نشست آستانه از دوشنبه (روز گذشته) در این شهر با حضور هیئت سوریه و سایر هیئتها آغاز شد.

یک منبع نزدیک به هیئت سوریه در نشست آستانه با اشاره به تلاش ترکیه برای ایجاد مانع در این نشست، تأکید کرد که آنکارا نسخه ای از بیانیه پایانی را منتشر کرده است که بر سر آن توافق نشده است.

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha