گزارشی از رونمایی خاطرات اولین وزیر سپاه

شعر رفیقدوست در رثای ولایتمداری تا کلاهی که سر قذافی رفت

 شعر رفیقدوست در رثای ولایتمداری تا کلاهی که سر قذافی رفت

 

به گزارش «سراج24»؛   مراسم رونمایی از کتاب خاطرات محسن رفیقدوست با نام «برای تاریخ می‌گویم» شامگاه گذشته در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
 
* محسن رضایی: کلاهی که رفیقدوست یر قذافی گذاشت/ ماجرای شلیک موشک به سوی صدام
 
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: کتاب را نخوانده‌ام، ولی خود حاج محسن را بارها و بارها خوانده‌ام و خاطرات من و ایشان از هم جدا نیست.
 
 وی افزود: لجستیک در دفاع مقدس بر عهده حاج محسن بود که یکی از بازوهای اصلی ما فرماندهان به حساب می‌آمد.
 
رضایی با بیان اینکه محسن رفیقدوست با روحیه و توکلی که داشت همه چیز را تهیه می‌کرد، گفت: یک بار به او گفتیم موشک می‌خواهیم تا در مقابل موشک‌های صدام که به شهرها می‌زند شلیک کنیم. ما نمی‌دانیم او چه طور رفت و سر قذافی کلاه گذاشت و موشک‌ها را گرفت. البته قذافی تا آخر هم مخالف بود و قبل از اینکه اولین موشک را شلیک کنیم افسرانش وسایل فنی را جمع کردند و به سفارت لیبی رفتند و در این زمان شهید تهرانی و یارانش موشک را بررسی و به سمت عراق شلیک کردند.
 
 
 
 
* خاموشی: رفیقدوست جزو افرادی است که نمی‌توان او را از انقلاب اسلامی جدا کرد
 
در بخش دیگری از این مراسم حجت‌الاسلام خاموشی اظهار داشت: خاطرات انقلاب اسلامی در برخی جاها با خاطرات دفاع مقدس عجین می‌شود که زیبایی این کتاب هم این گونه است.
 
وی افزود: رفیقدوست جزو افرادی است که نمی‌توان او را از انقلاب اسلامی جدا کرد.
 
وی با اشاره به خدمات رفیقدوست به سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: مکان فعلی حوزه هنری با همت ایشان و پیگیری او از امام (ره) به سازمان و حوزه هنری تعلق گرفت.
 
 
 
خاموشی با تبریک به دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری برای تدوین این کتاب گفت: سبک نوشتاری این اثر، بدیع و تازه است و شنیده‌ام بیش از دو سال از تدوین‌کننده کتاب وقت گرفته است. امیدواریم که این کار با جدیت ادامه پیدا کند.
 
 
 
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که تمام چهره‌ها و شخصیت‌های انقلاب اسلامی به تدریج خاطراتشان را با تلاش‌های این دفتر ثبت کنند.
 
 
 
 
* شمخانی: محسن رفیقدوست یکی از پایه‌گذاران عمده سپاه است
 
 
 
دریابان علی شمخانی نیز در بخشی از این مراسم خاطرنشان کرد: برخلاف اکنون که نیازمند سخنان آل باقر و آل صادقیم و همه سیاسی حرف می‌زنند، در زمان مبارزات انقلاب کسی جز از آل باقر و آل صادق حرف نمی‌زد، به جای اینکه حرف‌های سیاسی بزنند. در آن زمان رفیقدوست حرفی جز موضوعات سیاسی نمی‌زد.
 
وی ادامه داد: سپاه که امروز نوک پیکان دشمنان در جهان به سمت آن است، سپاهی است که توسط همین افراد پایه‌گذاری شده و محسن رفیقدوست یکی از پایه‌گذاران عمده سپاه است 
 
شمخانی تاکید کرد: به خاطر ندارم در زمان جنگ به رفیقدوست چیزی گفته باشند تهیه کند و او پاسخ منفی داده باشد.
 
 
 
 
* رفیقدوست: امام خمینی ولایت تکمیلی داشت و من اکنون همان اعتقاد را به مقام معظم رهبری دارم
 
در بخش پایانی این مراسم محسن رفیقدوست با اشاره به اراداتش به حضرت امام (ره) اظهار داشت: امام خمینی ولایت تکمیلی داشت و من همان اعتقادی که راجع به امام دارم راجع به حضرت آقا هم دارم. 
 
وی ادامه داد: من با خودم بنا گذاشتم هر جا صحبتی می‌کنم گریزی به ولایت بزنم.
 
رفیقدوست در ادامه شعری در رثای ولایتمداری و لزوم توجه به امر ولایت خواند و افزود: اگر می‌بینید ملت بزرگ مصر بعد از دو سال انقلاب روز گذشته 60 کشته و 400 زخمی داده‌اند فقط یک دلیل دارد و آن هم نداشتن ولی فقیه است. 
 
وی ادامه داد: گوهر عظمای ولایت که خدا با امام(ره) به این ملت هدیه کرد، با هدایت او امروز در قامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است باید قدرش را بدانیم و بدانیم در این صورت زمینه‌ساز انقلاب امام زمان خواهیم شد. اما غیر از آن سرنوشتی بدتر از سرنوشت مصر و تونس خواهیم داشت.
 
رفیقدوست در پایان با اشاره به خودکفایی صنایع دفاعی گفت: خوداتکایی و خودباوری ما در صنایع دفاعی از زمان جنگ شروع شده و جنگنده F313 که دیروز رونمایی شد، هم در همین راستا است. 
 
منبع : فارس 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha