«سراج24» گزارش می دهد؛

آغاز رایزنی‌های نتانیاهو برای تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی

آغاز رایزنی‌های نتانیاهو برای تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی

 

به گزارش «سراج24» به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی از روز گذشته / یک‌شنبه به طور رسمی رایزنی‌های خود برای تشکیل کابینه جدید این رژیم را آغاز کرد.

 

نتانیاهو درحالی مکلف به تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی شده است که در انتخابات 22 ژانویه 2013 این رژیم احزاب راستگرا 61 کرسی و احزاب چپگرا 59 کرسی از 120 کرسی پارلمان این رژیم را که کنست خوانده می‌شود، از آن خود کردند.
همچنین از آنجا که ائتلاف «لیکود بیتنا» بیشترین آرای ریخته شده به صندوق‌ها را از آن خود کرد، نتانیاهو به عنوان رهبر راستگرای حزب لیکود مکلف شد، رایزنی‌های خود برای تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی را آغاز کند و برای چهار سال دیگر در راس قدرت این رژیم باشد.
از سوی دیگر نتانیاهو در حالی مکلف به تشکیل کابینه جدید شد که رژیم صهیونیستی به دلیل تجاوز هفته گذشته خود به سوریه در شرایط بحرانی از بیم واکنش سوریه و مهمتر از آن حزب الله لبنان به سر می‌برد.
برخی از ناظران این اقدام رژیم صهیونیستی (حمله به یک مرکز تحقیقاتی در جنوب سوریه) را اقدامی عمدی می‌دانند تا به این ترتیب نتانیاهو با بحرانی جلوه دادن اوضاع احزاب دیگر صهیونیستی را به ائتلاف با حزبش وادار کند،‌ به ویژه که هم اکنون تل‌آویو واکنش سوریه به این تجاوز را به دلیل سرگرم بودن به اوضاع داخلی خویش بعید می‌داند.
به هر روی نتانیاهو که با فاصله اندکی از رقبای خویش در انتخابات سراسری اخیز این رژیم پیروز شد، 28 روز فرصت دارد تا کابینه ائتلافی خویش را برای گرفتن رای اعتماد به پارلمان این رژیم معرفی کند.
 
 

اخبار مرتبط

دستاورد بزرگ صهیونیست‌ها در آسمان عربستان

واکنش رسانه‌های صهیونیستی به ادعاهای نتانیاهو درباره ایران

ترامپ: فشارها بر کره شمالی را ادامه می‌دهم

0 نظر

ارسال نظر

capcha