آزادسازی ۵ شهرک در حومه شرقی «حلب» / تلفات سنگین داعش در «دیرالزور» و امن شدن فرودگاه «التیفور» +نقشه

آزادسازی ۵ شهرک در حومه شرقی «حلب» / تلفات سنگین داعش در «دیرالزور» و امن شدن فرودگاه «التیفور» +نقشه

به گزارش سراج24 ، نیروهای ارتش سوریه با آزادسازی پنج شهرک در حومه شرقی حلب، دامنه مناطق تحت کنترل خود را گسترش داد، این موفقیت نیروهای ارتش پس از هلاکت ده‌ها تروریست داعشی به دست آمد.

نیروهای ارتش سوریه توانستند شهرک‌های «سرجة صغیرة، سرجة کبیرة ، مران، الطنبور و المنطار» را پس از آزادسازی شهرک «صوران» در حومه شرقی حلب پس از درگیری‌ با تروریست‌های داعشی پاکسازی کنند تا به شهر «الباب» در جنوب غربی حلب نزدیک‌تر شوند.

نیروهای کماندویی ارتش سوریه به فرماندهی سهیل الحسن در عملیات بسیار گسترده و قدرتمندانه در حومه شرقی حلب که از ابتدای هفته گذشته آغاز شده  است،‌ پیشتر شهرک‌های «برلهین، أعبد، شامر و عفرین الباب» و روستاهای واقع در محور «الطعانة» در جنوب شرقی شهر صنعتی حلب را از اشغال تکفیری‌ها آزاد کرده بودند.

از سوی منابع وابسته به گروه‌های مخالف سوری از کشته شدن 25 نظامی ترکیه‌ای از ابتدای دخالت نظامی آنکارا در سوریه به بهانه مقابله با داعش در منطقه الباب در حومه شمال شرقی حلب خبر دادند.

خطر داعشی‌ها از فرودگاه استراتژیک حومه حمص دور شد

در حمص هم یک منبع نظامی سوری به خبرنگار تسنیم گفت نیروهای ارتش با پشتیبانی رزمندگان مقاومت، عملیات موفقیت‌آمیزی را صبح امروز انجام دادند که طی آن تپه استراتژیک «التیاس» در حومه شرقی حمص را از اشغال تروریست‌ها آزاد کردند، این مکان منبع تهدید دائمی برای فرودگاه نظامی التیفور و ایستگاه چهارم به شمار می‌رفت.

به گفته این منبع، این تپه به طور کامل پاکسازی شد و خطر هم به طور نهایی از نیروهای مستقر در فرودگاه دور شد، در جریان این عملیات شمار زیادی از تروریست‌های داعشی به هلاکت رسیدند. نیروهای ارتش روز گذشته نیز منطقه «جب المر» در جنوب غربی فرودگاه را آزاد کرده بودند.

در حومه دمشق هم نیروهای ارتش سوریه به پیشروی قابل توجه خود در شهرک «عین‌الفیجه» در منطقه «وادی‌بردی» در حومه غربی دمشق ادامه می‌دهند، نیروهای ارتش توانستند ساختمان‌های واقع در شمال چشمه‌های الفیجه را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کنند و به  تثبیت مواضع خود در شمال این منطقه در حالی بپردازند که درگیری‌های شدید آنها با گروه‌های تروریستی ادامه دارد.

در حال حاضر درگیری‌ها میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در محور مزارع زیتون و اطراف میدان شهرک عین‌الفیجه ادامه دارد و جنگنده‌های ارتش هم مواضع تروریست‌های جبهه النصره را بمباران می‌کنند.

تلفات سنگین داعش در حومه دیرالزور

از شرق سوریه هم خبر می‌رسد که ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای کمکی حمله تروریست‌های داعشی به اطراف منطقه «البانوراما» شهر دیرالزور را دفع کرده که در نتیجه آن خسارت‌ها و تلفات سنگین به داعشی‌ها وارد شد، این در حالی است که جنگنده‌های سوری و روسی همچنان به بمباران تجمعات و مواضع تکفیری‌ها در «الثرده، المقابر، العرضی و  العمال» ادامه می‌دهند.

یک منبع میدانی تاکید کرد ارتش سوریه موفق شد مناطقی را که تروریست‌های داعشی در جریان حملات اخیر خود اشغال کرده بودند، از یکدیگر جدا کرده و عملیات نظامی را برای بازگشایی جاده مواصلاتی فرودگاه دیرالزور و دیگر محله‌های شهر آغاز کند.

تروریست‌های خارجی داعش از دیرالزور خارج شدند

منابع محلی هم اعلام کردند داعش ده‌ها تروریست از ملیت‌های خارجی خود را از جبهه‌های جنگ با ارتش سوریه در شهر دیرالزور خارج کرده و فقط تروریست‌های محلی را در آنجا باقی نگه داشته  است.

شهادت کودک 3 ساله در فوعه

از شهرک محاصره شده فوعه هم خبر می‌رسد که کودک 3 ساله‌ای به نام «فرح ایمن الزین» در پی حملات خمپاره‌ای تروریست‌های تکفیری به این شهرک به شهادت رسیده است.

همچنین یکی از سرکردگان گروه تروریستی جبهه النصره ملقب به ابومصعب الجزائری در شهرک عقربات در نزدیکی مرزهای سوریه و ترکیه در حومه شمالی ادلب به هلاکت رسید.

 

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha