رئیس کل سازمان نظام پزشکی عنوان کرد

فرسودگی تعداد زیادی مراکز درمانی و بیمارستان/ واقعه تلخ پلاسکو زنگ خطری برای برنامه‌ریزی مجدانه

فرسودگی تعداد زیادی مراکز درمانی و بیمارستان/ واقعه تلخ پلاسکو زنگ خطری برای برنامه‌ریزی مجدانه

به گزارش سراج24،علیرضا زالی در پیام تسلیت در ارتباط با حادثه پلاسکو آورده است: حادثه دلخراش آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو که منجر به شهادت مأموران خدوم آتش‌نشانی و مصدومیت و جان باختن تعدادی از هموطنان شد، کشور را در غم و اندوه فرو برد.

این حادثه ناگوار با تمام مرارت‌ها و تلخی‌ها، صحنه‌ای دیگر از ایثار و جانفشانی فرزندان شجاع و دلاور ایران اسلامی خلق کرد که برای نجات جان هموطنان جان خود را نثار کردند.

اینجانب به نمایندگی از جامعه پزشکی کشور با تأثر و اندوه فراوان شهادت مأموران مظلوم و خدوم آتش‌نشانی و جان باختن تعداد دیگری از هموطنان را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، خانواده‌های معزز داغدار و همکاران غیور این بزرگ مردان تسلیت عرض نموده، آرزوی سلامتی مصدومان این حادثه را از درگاه ایزد منان خواستارم.

همچنین از رشادت‌ها و تلاش‌های بی‌دریغ پرسنل ایثارگر آتش‌نشانی و سایر گروه‌های امدادی و نیز زحمات و خدمات شبانه‌روزی کادر درمانی به ویژه همکاران عزیزمان در بیمارستان‌های سینا، بانک ملی، نفت، فیروزگر و پارس سپاسگزاری و قدردانی کرده، آمادگی جامعه پزشکی را برای ارائه بی‌وقفه و مطلوب خدمات با حداکثر توان در این حادثه و هر شرایط دیگر، اعلام می‌دارد.

با توجه به اینکه نقطه اتکا و مرجع پایانی امداد و نجات در حوادث شهری و بلایای طبیعی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند، فرسودگی تعداد زیادی از این مراکز و غیرایمن بودنشان در برابر حوادث و بلایای بزرگ محتمل، امیدها به این نقاط اتکا را برای شرایط بحران متزلزل می‌سازد و موجب نگرانی عمیق کارشناسان است.

امید است این واقعه تلخ زنگ خطری برای برنامه‌ریزی مجدانه در جهت رفع این معضل بسیار بزرگ محسوب شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بیمارستان‌های وزارت بهداشت در معرض ورشکستگی قرار دارند

۲ بحث انحرافی برای نظام سلامت/پولی که به جیب پزشکان نرفت

آمار «زیرمیزی‌ها» به‌حداقل رسیده/ «خطای پزشکی» در کشور کمتر از یک‌ درصد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha