آزادسازی برخی مناطق حومه شرقی «حلب»/ پاتک ارتش و گارد ریاست‌جمهوری به داعش در «دیرالزور»

 آزادسازی برخی مناطق حومه شرقی «حلب»/ پاتک ارتش و گارد ریاست‌جمهوری به داعش در «دیرالزور»

به گزارش سراج24، نیروهای گارد ریاست‌جمهوری و لشکر 17 ارتش سوریه در دیرالزور با هدف بازپس‌گیری نقاطی که تروریست‌های داعشی در برخی مناطق دیرالزور اشغال کرده بودند، دست به ضد حمله زدند.

پاتک نیروهای گارد ریاست جمهوری و ارتش سوریه در پی پوشش جنگنده‌های سوری و روسی و ورود نیروهای کمکی ارتش به دیرالزور آغاز شده است.

یک منبع میدانی به خبرنگار تسنیم در دمشق گفت نیروهای ارتش توانستند یورش داعش را پس از هفت روز حملات پیاپی این گروه تکفیری به دیرالزور و فرودگاه نظامی دفع کنند.

در حومه حمص هم نیروهای ارتش سوریه با پیشروی در جنوب شرقی فرودگاه «التیفور»، دست‌کم 15 داعشی را به هلاکت رساندند و هفت دستگاه خودروی زرهی آنها را در نزدیکی روستای «شریفه» منهدم کردند.

خبر دیگر این‌که گروه ضد بشری داعش بخش‌هایی از آثار باستانی مشهور شهر تدمر از جمله بنای تماشاخانه باستانی آن را منفجر کرد.

از حلب هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه توانستند شهرک «شامر» در حومه شرقی را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کنند، این موفقیت در پی عملیات نظامی صورت گرفت که از روز پنجشنبه 30 دی در شرق جاده خناصر-جاده مواصلاتی حماه به حلب- آغاز شده است.

نیروهای ارتش و مقاومت شب گذشته چندین روستا در شرق «خناصر» شامل «سرداح، الشریمة، رسم عسکر، المسعودیة، العطشانة و برج السریتل» را از لوث تکفیری‌ها پاکسازی کردند.

این در حالی است که تروریست‌های تکفیری همچنان به حملات وحشیانه و بی‌رحمانه خود به مردم شهرک‌های تحت محاصره «کفریا و فوعه» در حومه شمالی حلب ادامه می‌دهند.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha