معاون امور استان‌های حزب کارگزاران سازندگی:

هدف از تشکیل حزب رسیدن به قدرت است/ بدون احزاب دمکراسی فله‌ای ایجاد می‌شود

هدف از تشکیل حزب رسیدن به قدرت است/ بدون احزاب دمکراسی فله‌ای ایجاد می‌شود

به گزارش سراج24،محمدعلی نمازی در اولین کنگره حزب کارگزاران سازندگی استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با همه تنگناهای ایجاد شده حزب تبریز تا این لحظه سر پا مانده و فعالیت مختلف و موثر دارد.

وی با بیان اینکه آخرین جلسه این کنگره با انتخابات نیمی از شورای حزب همراه خواهد بود، گفت: با اصلاح ماده 4، انتخاب جایگزین برای 10 عضو مستعفی این حزب انجام خواهد شد.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: برای کاهش مشکل استان‌ها در مراسم اصلی قرار شد کنگره کشوری یک روز قبل از چهلم آیت‌الله رفسنجانی برگزار شود تا اعضای شرکت‌کننده دوبار سفر نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صحبت‌های زیادی می‌شود و مراسم‌ بزرگ و مختلفی برای آن عالم در سراسر کشور برگزار شده که نشان از همدلی و عشق مردم به این مرد سیاست‌مدار بود.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران  سازندگی با بیان اینکه بزرگترین تجمع استقبال از امام راحل در دوازدهم بهمن و رحلت ایشان بود، گفت: از جمله بدرقه‌های بزرگ دیگر که منجر به اجتماع بزرگ شد، رحلت آیت‌الله طالقانی و اخیراً رحلت آیت‌الله رفسنجانی است که می‌توان نام برد.

وی افزود: این تجمع‌ها چند اختلاف با یکدیگر داشت که مهم‌ترین آن را می‌توان اختلاف در شخصیت هر یک از افراد بزرگ دانست.

نمازی گفت: امام خمینی(ره) کاریزمای انقلاب بود و آیت‌الله طالقانی یک فرد انقلابی و آیت‌الله رفسنجانی یک فرد به تمام معنای انقلابی و سیاسی بود.

وی با ابراز تأسف از اینکه ما ایرانی‌ها عادت کرده‌ایم خیلی راحت به مسؤولان نمره منفی بدهیم، تاکید کرد: بعد از برکناری همان مسؤولان شروع به اشک و دلسوزی می‌کنیم، آیت‌الله رفسنجانی مقام‌ بزرگی در عرصه سیاست داشت و نمونه آن دوران پذیرفتن قطعنامه در جنگ بود که چه فشار بزرگی را متحمل شد.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: باید سال‌ها برای نبود آیت‌الله رفسنجانی حسرت بخوریم و اکنون نیز می‌بینیم همه منتظر هستند تا مقام انتخابی به ریاست تشخیص مصلحت نظام که جایگزین مرحوم خواهد شد را بشناسند.

وی با بیان اینکه چندبار تأکید کرده‌ام که به سنت قدیم خود برگردیم و رئیس جمهور رئیس تشخیص مصلحت نظام شود، گفت: رئیس جمهور دومین مقام کشور است و تنها فردی است که صلاحیت ریاست در این مقام را دارد.

نمازی با اشاره به اینکه خلاء ما در کشور حکمرانی خوب است، گفت: باید صورت حساب هزینه کمتر از کفه فایده قرار گیرد و در صورت عدم توازن دچار مشکل می‌شویم.

وی با تأکید بر اینکه دلایل عدم توزان کفه فایده با کفه هزینه، تاکید کرد: موقت بودن قدرت، چرخشی بودن قدرت، نظارت‌پذیری، منتقد بودن و پاسخگو بودن قدرت از جمله دلایل است.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: برگزاری انتخابات آزاد، رقابتی و سالم از جمله اقدامات برای موقت بودن و چرخشی بودن قدرت است که ابزار تحزب حلال مشکل خواهد بود.

کمک به تأسیس حزب‌های قوی و موثر

وی ادامه داد: اگر حزب نباشد دموکراسی فله‌ای و توده‌ای ایجاد خواهد کرد  و هر بار هجوم به سمتی در هر دوره انتخاباتی می‌شود.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران سازندگی تأکید کرد: حزب نیرو تربیت ‌می‌کند و همه باید کمک به تأسیس حزب‌های قوی و موثر داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه ریاست جمهوری دوره قبل با صراحت تمام گفت که افتخار می‌کنم به حزبی متصل نیستم، گفت: بعد از این ادعا یارانه احزاب را قطع کرد در حالی که احزاب نیاز به حمایت دولت دارد.

نمازی با اشاره به اینکه عضویت در احزاب بسیار هزینه‌بر است، تصریح کرد: اعضای حزب باید در جاهای مختلف پاسخگو باشند و حزب هزینه‌های مختلفی را پرداخت می‌کند ولی اگر نقشی در انتخابات داشته باشد به دردی نخواهد خورد.

هدف از تشکیل حزب رسیدن به قدرت است

وی اذعان داشت: هدف از تشکیل حزب رسیدن به قدرت است و هر کسی ادعای دلسوزی به نظام را دارد باید به پا گرفتن احزاب کمک کنند.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران  سازندگی خاطرنشان کرد: ما نزدیک به 200 حزب داریم و بعضی از آنها حزب خانوادگی است و هیچ فعالیتی نمی‌کند و این درست نیست و ما باید به سمت دو حزب قوی در کشور برای ترقی برویم.

وی با اشاره به اینکه اعضای وارد شده به احزاب همه عواقب را قبول کرده‌اند، ادامه داد : دانایی، ایفای نقش در کمیته‌ها، انگیزه، آستانه تحمل بالا و آماده پرداختن هزینه از جمله آبرویی و مادی از ویژگی اعضا است.

نمازی با بیان تعریفی از حزب گفت: حزب یعنی بخش پیشرفته و فهمیده طبقه اجتماعی که برای تامین منافع طبقه خود و کشور وارد عرصه شده و ساماندهی می‌کند، باید اهل گفت‌وگو باشد تا از جدل و بحث دور شده و همکاری کنند.

وی افزود: زمانی‌ که رئیس جمهور بحث برجام را شروع کرد گفت که دنبال جدل نبوده و دنبال راه‌حل درست است.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران  سازندگی افزود: یکی از اعضای حزب کارگزاران در اداره‌ای مدیرکل شده و به وی اجازه فعالیت در حزب را نمی‌دهند و این نامناسب بودن دموکرات را نشان می‌دهد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

استکبار جهانی باید منطقه را ترک کند

یادآوری آرامش سواحل ایران با غرش موشک‌های کروز جدید ارتش

کلیپ نوشت| قدرت ایران در فضای مجازی به چه میزان است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha