صالحی امیری خبر داد

مذاکره با مقامات عربستانی برای برقراری حج/ 7 شرط ایران برای حج سال آینده

مذاکره با مقامات عربستانی برای برقراری حج/ 7 شرط ایران برای حج سال آینده

به گزارش سراج24،سیدرضا صالحی امیری  در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه ریشه‌ها و باورهای جامعه ما به مبانی دینی باز می‌گردد، اظهار کرد: پرچم‌دار مبانی دینی جامعه مراجع تقلید هستند.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد ثبات و آرامش در وزارت ارشاد و پرهیز از مناقشات، به ویژه مناقشات سیاسی تصریح کرد: انقلاب و دین هویت جامعه ماست و امروز با وجود اعتبار بیش از 200 میلیارد تومانی در حوزه مباحث قرآنی دچار تفرق بوده و نتوانستیم ساماندهی و جذب مناسبی در این زمینه داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه حوزه قرآنی باید به سراسر کشور منتقل شده و راه‌اندازی شود، به پالایش‌های صورت گرفته در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و افزود: امسال شاهد حضور پررنگ‌تر جوانان انقلابی و ارزشی جامعه هستیم و از این قشر حمایت شده تا جشنواره رنگ و بوی انقلابی بیشتری به خود بگیرد.

وی جلوگیری از ورود 10 فیلم با موضوعات فمینیستی و نامناسب به جشنواره فیلم فجر را مورد توجه قرار داد و با اشاره به فعالیت‌های وزارت ارشاد در حوزه مطبوعات گفت: این دوره کم مسئله‌ترین دوران مطبوعات را پشت سر گذاشته‌ایم و این بحث به خاطر نظم، نظارت و پالایش دقیق بوده است.

صالحی امیری با تاکید بر فعالیت ناظرانی از دادستانی، حوزه‌های علمیه و سایر دستگاه‌ها در حوزه پالایش مطبوعات مسئله حج امسال را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: وزیر حج عربستان از ایران برای حج امسال دعوت کرده‌ و سیاست کلی نظام نیز در این زمینه برقراری حج است.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به این دعوت عده‌ای به نمایندگی از ایران به عربستان سفر کرده و هفت شرط را برای طرف مقابل بیان خواهند کرد، گفت: محور این شروط برای طرف عربستانی حفظ کرامت، امنیت و حقوق شهدای منا و سیاست‌های مقام معظم رهبری در زمینه حج است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: اگر عربستان این شروط را بپذیرد سال آینده اعزام حج خواهیم داشت وگرنه در این مسئله تابع نظر بزرگان هستیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پالایش و انسداد 160 هزار کانال فساد در فضای مجازی تصریح کرد: براساس مصوبه کمیته منتخب دولت کانال‌هایی با بیش از پنج هزار عضو باید دریافت مجوز داشته باشند و فعالیت‌های آنان رصد شود.

صالحی امیری قرآن و مسجد را از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواند و گفت: رویکرد ما صیانت از آرمان‌های اسلام و انقلاب بوده و سعی داریم در این راستا آسیب‌های فضای مجازی را محدود کنیم.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

مردم: مگه هنوز روزنامه داریم؟ چقدر جون سختید شما!+تصاویر

بازتعریف اصلاحات و روزنامه شرق از اصالت هنر و هنرمند: همان دستمال یک‌بار مصرف و بی‌خاصیت همیشگی!

سید رضا صالحی امیری در جستجوی کار/ فرمانده اطلاعاتی، وزیر چندماهه فرهنگ، معاون شهردار و شاید رئیس کمیته ملی المپیک!

0 نظر

ارسال نظر

capcha