رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور مطرح کرد

موفقیت روزافزون کشور‌های اسلامی منطقه در مقابله با نظام سلطه

موفقیت روزافزون کشور‌های اسلامی منطقه در مقابله با نظام سلطه

به گزارش سراج24،آیت‌الله علیرضا اعرافی در نخستین همایش ملی تجلیل از اساتید شاهد و ایثارگر حوزه‌های علمیه که ظهر امروز در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، ضمن گرامیداشت مقام شهدا و جانبازان اظهار کرد: ایثار از مهم‌ترین نشانه‌های انسانیت و همچنین از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که انسان را از حیوانات جدا می‌کند.

وی ادامه داد: به هر ‌میزان که هر فرد بتواند پوسته‌های منیت خود را بشکند، از ابعاد مادی عبور کند و با ایثار پیوند بیشتری بخورد به خداوند نزدیکتر می‌شود.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور ایثار را دارای سلسله مراتب مختلف دانست و گفت: نخستین عامل در تبیین مرتبه سلسله مراتب ایثار و شهادت، فرد شاهد و ایثارگر است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به مجاهدت‌های شهید صدر اضافه کرد: وی با تمام هستی خود از انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) دفاع کرد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از عوامل در تبیین سلسله مراتب ایثار، هدفی است که فرد برای آن ایثار به خرج می‌دهد که بی‌شک ایثار در راه ارزش‌های اسلامی از والاترین مراتب ایثار است.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: دل‌های سست منافقان آرمان‌ها و اهداف بلند اسلام را درک نمی‌کند.

آیت‌الله اعرافی در ادامه با بیان اینکه ایران در کشورهای اسلامی درگیر جنگ حضور نظامی ندارد، تصریح کرد: حضور فکری، مشورتی و حمایتی ایران در سرزمین‌های اسلامی منطقه به برکت مجاهدت‌ها و ایثارهای مجاهدان نقشی مهم در پیروزی و موفقیت روزافزون جبهه حق در مقابله با نظام سلطه دارد.

وی ادامه داد: امروزه باید حوزه تولید کننده فکر و فرهنگ فعال، شاداب و پویا باشد و پیام اسلام و ایثار را در جهان منتشر کند.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش گفت: جامعه ایثارگر پیشران انقلاب است و مطالبه‌ای جز پیشرفت انقلاب اسلامی ندارد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

پس از فرمان رهبر انقلاب وارد فاز جدی مقابله با کرونا شدیم/ در صورتی که از فعالیت‌های داوطلبانه حمایت نشود روند کارها فرسایشی خواهد شد

نیروهای بسیج به طور جدی پای کار مبارزه با کرونا هستند و در کنار ملت ایستاده‌اند

راهی جدید برای مقابله با آلزایمر

0 نظر

ارسال نظر

capcha