صعود تیم ملی به جام جهانی عملکرد خوب فدراسیون را کامل می‌کند

اصفهانیان: ادامه حضور کی‌روش در تیم ملی به نفع جامعه فوتبال است/ دلسوزان به جای انتقاد مشکلات را به فدراسیون اطلاع دهند

اصفهانیان: ادامه حضور کی‌روش در تیم ملی به نفع جامعه فوتبال است/ دلسوزان به جای انتقاد مشکلات را به فدراسیون اطلاع دهند

به گزارش سراج24، فریدون اصفهانیان در خصوص اینکه در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که یکشنبه برگزار شد و خروجی آن مخالفت با استعفای کارلوس کی‌روش بود، گفت: به هر حال بارها و بارها عملکرد خوبی از سرمربی تیم ملی دیده شده و ما مدت‌هاست در رتبه اول آسیا قرار داریم. زحمات زیادی برای فوتبال کشیده شده و می‌بینیم که نوجوانان، جوانان، تیم بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی عملکرد خوبی داشته‌اند. همه این تیم‌ها عملکرد فدراسیون فوتبال را نشان می‌دهد و ما دنبال این هستیم این عملکرد خوب با موفقیت تیم ملی و حضور در جام جهانی کامل شود.

وی افزود: درست است به یک‌سری مسائل انتقادهایی وارد است، اما ما باید یک‌سری کارهای خوبی هم که انجام شده است، ببینیم. متأسفانه برخی که خود را منتقد می‌دانند، درباره همه چیز صحبت می‌کنند. به طور مثال یک نفر فقط کارشناس در زمینه مربیگری است، اما درباره مربیگری، تیم ملی، مدیریت، داوری، رئیس فدراسیون، نایب رئیس و همه چیز صحبت می‌کند. همین صحبت‌ها می‌شود که مشکل ایجاد می‌کند. انتقادهای سازنده خوب است، اما اگر انتقادی هم وجود دارد بهتر است به صورت نامه به فدراسیون داده شود و خود رئیس فدراسیون به صورت مسکوت مشکل را حل کند. ضمن اینکه فقط انتقاد کردن نیست و کسی که انتقاد می‌کند باید راهکاری داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه باید کمیته‌های قوی در فدراسیون وجود داشته باشند که به حل مشکلات کمک کنند، گفت: به طور مثال وقتی انتقادی فنی صورت می‌گیرد، ما باید یک کمیته فنی قوی هم داشته باشیم تا به این مسائل وارد شود که حاشیه‌ای به وجود نیاید. نباید شرایط طوری باشد که هر کسی به خودش اجازه بدهد هر اظهارنظری دوست دارد، داشته باشد. برخی‌ها در مورد لیگ، برنامه‌ها، داوری، نحوه ورود تیم‌ها، ساعت مسابقات و هر چیزی که دوست دارند، اظهارنظر می‌کنند. خب بالاخره کسانی هم که مسئولیتی دارند، چیزی در چنته داشته‌اند که به اینجا رسیده‌اند و اکنون مسئولیت به عهده گرفته‌اند. آنها طبق یک‌سری اصولی که وجود دارد همه چیز را اهم فی‌الاهم می‌کنند و تصمیمی گرفته می‌شود.

اصفهانیان ادامه داد: با تمام این اوصاف من فکر می‌کنم ادامه حضور کی‌روش در تیم ملی به نفع جامعه فوتبال است و اگر بخواهیم مقابل این موضوع مقاومت کنیم، به نفع جامعه فوتبال ما نیست. اگر هم حرکتی انجام می‌شود، همه باید کشور و منافعش را در نظر بگیریم. باشگاه‌ها برای ما محترم هستند و حقوق آنها نیز باید در نظر گرفته شود، اما باید به فکر تیم ملی هم باشیم. حالا باید ببینیم این حاشیه‌ها از کجا شروع شد و چه اتفاقاتی رخ داد که کار به اینجا رسید.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال تأکید کرد: به طور مثال ما خودمان در کمیته داوران مشکلاتی داریم و این را انکار نمی‌کنیم، اما وقتی کسی برای کارشناسی صحبت می‌کند، به جای کارشناسی کردن همه ارکان داوری از کمیته داوری تا دپارتمان را زیر سؤال می‌برد. در صورتی که وظیفه یک کارشناس چیز دیگری است. یک مربی هم به جای اینکه در خصوص نحوه بازی تیم‌ها، تاکتیک تیمی، عملکرد بازیکنان و... صحبت کند، در مورد هر بحثی که به وجود می‌آید، شروع به انتقاد کردن می‌کند. خب اگر نقدی هم وجود دارد باید دنبال راهکار بهتری باشیم.

وی در خصوص اینکه راهکار فدراسیون فوتبال و هیئت رئیسه برای به وجود نیامدن دوباره این حاشیه‌ها چیست، گفت: راهکار این است هرکسی وظیفه خودش را انجام بدهد. اگر توضیح و انتقادی هم وجود دارد به صورت مکتوب به رئیس فدراسیون فوتبال بدهد. رئیس فدراسیون هم با کمیته فنی و سایر افراد مرتبط صحبت کند تا مشکلات مرتفع شود. به طور مثال می‌گویند جلسه تعاملی بین مربیان باشگاهی با سرمربی تیم ملی برگزار شود، اما اگر این اتفاق رخ بدهد، مشخص نیست که سری به جلسه بیایند یا نه و آیا اگر تصمیمی گرفته شود، عمل خواهد شد یا نه. با این حال نمی‌توان به این مسائل بی‌توجه بود و باید به فکر مشکلات فوتبال کشور باشیم. اگر هم مشکلی به وجود می‌آید، کسانی که دل‌شان برای فوتبال می‌سوزد، به فدراسیون اطلاع بدهند، اما ورود مشکلات به رسانه‌ها کمکی که نمی‌کند و باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود که این اتفاق در شأن فوتبال ما نیست. این اتفاقات باعث می‌شود هرکسی بدون کار کارشناسی برای خودش صحبت کند.

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

برانکو: فقط به یک چمدان نیاز دارم تا پول را به کرواسی بیاورم

0 نظر

ارسال نظر

capcha