خسروی :

برخی تشکل‌های دانشجویی برعکس آرمان‌های انقلاب و مردم عمل می‌کنند/کاهش رشد علمی محصول سیاسی‌کاری دولت در دانشگاه‌هاست

برخی تشکل‌های دانشجویی برعکس آرمان‌های انقلاب و مردم عمل می‌کنند/کاهش رشد علمی محصول سیاسی‌کاری دولت در دانشگاه‌هاست

به گزارش سراج24،مجتبی خسروی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما با اشاره به دیدار دانشجویان و نخبگان بسیجی با رهبر معظم انقلاب، گفت: مقام معظم رهبری برای چندمین نوبت در 3 سال اخیر در دیدار با جمعی از دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف فرمودند که تلاش و حرکت علمی کشور به هیچ وجه نباید کند یا متوقف شود و باید شتاب ادامه پیدا کند. این موضوع نشان از نگرانی رهبر معظم انقلاب در رابطه با پیشرفت علمی کشور را دارد.

وی افزود: این که رهبر معظم انقلاب در 3 سال گذشته برای چندمین نوبت از کاهش رشد سرعت علمی کشور ابراز نگرانی و بر لزوم شتاب علمی کشور تاکید می‌کنند به این دلیل است که ما در یک دهه گذشته 12 برابر سرعت رشد علمی جهان شتاب علمی داشتیم و چنین شتابی موجب شد تا کشورمان در بسیاری از حوزه‌ها جزو کشورهای مطرح در زمینه تولید علم جهانی قرار بگیرد ولی این رشد امروز کاهش داشته است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: رهبر انقلاب همواره در صحنه حمایت از پیشرفت و اقتدار کشور در خط مقدم تشویق دانشجویان و نخبگان قرار داشته و دارند، ایشان علم را سلطان و مایه اقتدار کشور و موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌دانند، ولی متاسفانه شاهدیم بی‌توجهی دولت به هشدارهای رهبری و سیاسی کاری و پرداختن به حواشی غیر ضروری در دانشگاه‌ها موجب شده تا رشد علمی کشورمان در 3 سال گذشته طبق آمارهای پایگاه‌های استنادی علوم جهان نظیر اسکوپوس و ISI سقوط کند.

خسروی تصریح کرد: پیشرفت علمی به تنهایی کشورمان را سعادتمند نمی‌کند بلکه همراه شدن حرکت علمی با روحیه انقلابی و جهادی و دنبال کردن آرمان‌های معنوی زمینه ساز حل مشکلات کشور و الگو شدن نظام جمهوری اسلامی را برای دنیای اسلام و جهان ممکن خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان بسیجی دانشگاه شریف، گفت: جنبش دانشجویی به معنای حرکت جهادی و انقلابی در مسیر و در خدمت آرمان‌های انقلاب است و نه بر ضد آرمان‌ها. متاسفانه مشاهده می‌کنیم برخی از تشکل‌های دانشجویی و فعالین جنبش دانشجویی درست بر عکس آرمان‌های انقلاب و مردم موضع می‌گیرند و عمل می‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما اظهار داشت: به عنوان نمونه در همین روزها مشاهده می‌کنیم امثال باطبی و 29 تن دیگر که بسیاری از آنها از فعالین جنبش دانشجویی‌ بودند که در دهه 70 که مورد حمایت جریان دوم خرداد و اصلاحات قرار داشتند طی نامه‌ای از ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا می‌خواهند که ضد مردم ایران تحریم‌های ظالمانه را تشدید کرده و ملت ایران را تحت فشار بیشتری قرار دهد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

فعال حوزه زنان: دولت با قطع یارانه نوزادان علیه «خانواده» اعلان جنگ کرده است

کلیپ نوشت| همه آنانکه قربانی آمارهای کرونا شدند

کلیپ نوشت| همه چیز به ضرر کارگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha