حجت‌الاسلام پورذهبی:

دولت شفافیت مالی و مبارزه با فساد اقتصادی را از خودش شروع کند/ عملکرد نادرست دولت در مسئله حقوق‌های نجومی

دولت شفافیت مالی و مبارزه با فساد اقتصادی را از خودش شروع کند/ عملکرد نادرست دولت در مسئله حقوق‌های نجومی

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مصوبه شفافیت مالی مدیران گفت: آن چیزی که ما از روز اول از دولت یازدهم شنیدیم این بود که می‌خواهد با فساد مبارزه کند و همواره مسائلی را در این رابطه به گذشته نسبت داد.

وی افزود: توقع از دولت این بوده و هست که طبق شعاری که در راستای مبارزه با فساد و شفافیت مالی داده است خودش پیشقدم شود و اگر در رابطه با مسائل مالی مسئولان دولت مسائل ناشفافی وجود دارد، آن را شفاف‌سازی کند.

حجت‌الاسلام پورذهبی یادآور شد: مقام معظم رهبری بارها در رابطه با مسئله حقوق‌های نجومی تذکراتی دادند. به نظر می‌رسد بهتر این بود دولتی که خودش را سردمدار مبارزه با فساد می‌داند و بحث حقوق شهروندی را مطرح می‌کند در رابطه با مسئله حقوق‌های نجومی هم به درستی عمل می‌کرد، زیرا یکی از مهمترین مباحث حقوق شهروندی این است که مردم بدانند مسئولان از لحاظ مالی در چه وضعیتی قرار دارند و ثروت‌های خود را از چه راهی به دست آورده‌اند.

وی تأکید کرد: دولتمردان بارها بحث مردم و اهمیت جایگاه مردم را مطرح کرده‌اند،‌ امروز هم همین مردم دوست دارند بدانند که یک فرد که در نظام اسلامی مسئولیت دارد و در کسوت خدمت‌گزاری قرار می‌گیرد چه مبلغی دریافت می‌کند.

حجت‌الاسلام پورذهبی ادامه داد:‌ اینکه رئیس‌جمهور می‌گوید در صورتی دخل و خرج دولت را شفاف‌سازی می‌کند که قوه قضائیه هم چنین کاری را انجام دهد، به نظر می‌رسد حرف زیاد جالبی نباشد. البته اگر لازم باشد قوه قضائیه هم باید شفافیت داشته باشد اما این دولت بود که از ابتدا شعار مبارزه با فساد و شفافیت سر داد و امروز هم باید در همین راستا عمل کند.

وی یادآور شد: وقتی مردم متوجه می‌شوند یک نفر ماهیانه برای یک کار در حدود 50 میلیون تومان دریافتی دارد در حالیکه یک کارگر یا کارمند در حدود یک میلیون دریافت می‌کند، این تفاوت را برنمی‌تابند، اگر شفافیت مالی مدیران وجود داشته باشد چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: اگر قرار است شفافیت مالی انجام شود و با فساد مخصوصا فساد اقتصادی مبارزه‌ای صورت گیرد و پرچم‌دار آن هم دولت باشد، بهترین کار این است که طبق دستور قرآن دولت این مسئله را از خودش شروع کند.

وی در خاتمه گفت: دولتمردان باید تلاش کنند تا شفافیت مالی انجام شود، جلوی رانت و رانت‌خواری و  سوءاستفاده از بیت‌المال گرفته شود، اینگونه اعتمادسازی بیشتری صورت خواهد گرفت و مردم به دولت اعتماد خواهند کرد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| بازی با جان مردم در طرح فاصله گذاری هوشمند

نئولیبرالیسم در پس فاجعه تیان آنمن

سرنوشت روحانی با مجلس اصولگرا چه خواهد شد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha