«سراج 24» گزارش می‌دهد

وقتی شهرت فرمانده سپاه خرمشهر، نام یک برنامه تلویزیونی می‌شود/«جهان آرا» زبان صریح بچه‌های انقلاب در برابر اشرافیت و زیاده‌خواهی

وقتی شهرت فرمانده سپاه خرمشهر، نام یک برنامه تلویزیونی می‌شود/«جهان آرا» زبان صریح بچه‌های انقلاب در برابر اشرافیت و زیاده‌خواهی

گروه فرهنگی سراج24: جریان داغ مناظره از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 در رسانه ملی شکل گرفت. از آن روزی که نامزدهای انتخاباتی دو به دو مقابل یکدیگر نشستند و زنده و مستقیم همه حرف‌هایشان را زدند، بدون هیچ ممیزی.  فرهنگ مناظره‌های انتخاباتی چیزی نبود که بتوان از آن الگوی مطلوبی گرفت، حتی برخی مطالبی که در این برنامه‌ها گفته شد با انتقاد رهبر انقلاب نیز مواجه شد.

پس از انتخابات و با جریان فتنه 88 اتفاق دیگری از رسانه ملی برای بصیرت افزایی در این فضا رخ داد. جریان مناظره‌ها و کرسی‌های بحث و نظر با حضور کارشناسان و فعالان سیاسی براه افتاد. وحید یامین پور مجری کارشناس جوان این برنامه‌ها بود که تا قبل از آن کمتر کسی او را می‌شناخت. «دیروز، امروز، فردا» برنامه‌ای بود که بخاطر حرف‌های صریح و بی‌پرده مهمانان و همچنین مجری‌اش خیلی زود میان مردم فراگیر شد و مخاطبان بسیاری را جذب کرد.  

پس از مدتی وحید یامین پور از اجرای این برنامه کنار گذاشته شد. پس از آن «دیروز، امروز، فردا» توسط محمدحسین رنجبران اجرا شد که البته دیگر کم کم از مخاطبان برنامه هم کاسته شد.

یامین پور پس از اجرای برنامه‌های «رو به فردا» و «شاهد عینی» بار دیگر در رسانه ملی با یک برنامه جدید حاضر شده است. «جهان آرا» نام برنامه جدیدی است که در همین هفته‌های ابتدایی پخشش خیلی زود سر زبان‌ها افتاده است.

تهییه کننده این برنامه گفته است که چون شهید جهان آرا در افکار عمومی نماد مقاومت و ایستادگی است، این اسم برای برنامه انتخاب شده است.

«جهان آرا» با کسی تعارف ندارد، مدلی ارتقا یافته و جذاب‌تر از همان «دیروز،‌امروز، فردا»ی قدیم. مخاطب بصورت زنده در جریان همه چیز قرار می‌گیرد و قرار بر اعمال هیچ ممیزی‌ای نیست. جدی‌ترین چالش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با مهمانان برنامه درمیان گذاشته می‌شود و آنها هم بی‌پروا نظراتشان را می‌گویند.

موضوعات جنجالی و چالشی «جهان آرا» باعث شد تا خیلی زود جایش را در بین برنامه‌ها پرمخاطب رسانه ملی باز کند. چه کسی و در چه برنامه‌ای موضوع «اشرافیت کارگزاران و دولت‌مردان» برای یک گفتگوی زنده تلویزیونی انتخاب می‌کند؟ بررسی تاثیر فتنه 8 بر جایگاه بین المللی ایران هم یکی از موضوعات جنجالی هفته گذشته این برنامه بود. تا جایی که سفیر سابق ایران در شوروی برای اولین بار روایتی از جریان یک مذاکره با طرف آمریکایی را در سال 1386مطرح کرد.

حالا «جهان آرا» تبدیل به زبان صریح و بدون لکنت بچه‌‎های انقلاب در برابر جریان اشرافیت، زیاده‌خواه، غیر انقلابی و بهره‌مند از نام انقلاب و ... شده است. زبانی که از کسی پروا ندارد و ایستاده تا خارهای فرو رفته بر پیکره انقلاب را خارج کند.

وحید یامین پور و محمدحسین بدری مجریان این برنامه هستند. «جهان آرا» شنبه تا دوشنبه از ساعت 22 از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

فصل دوم «رادیو فتح» با روایت‌گری چهره‌ها در شبکه افق

همراه با جشنواره فیلم کوتاه تهران در شبکه افق

«جهان آرا» تازه ترین تحولات خلیج فارس را بررسی می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha