وزارت خارجه سوریه:

قطع آب شُرب در دمشق و حلب جنایت جنگی است

قطع آب شُرب در دمشق و حلب جنایت جنگی است

به گزارش سراج24، به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای به اقدام تروریست ها در قطع آب شُرب برخی از شهرهای این کشور واکنش نشان داد.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه تاکید شده است: قطع آب شُرب شهروندان سوریه در شهرهای بزرگ به ویژه دمشق و حلب، جنایت جنگی و ضد بشری از سوی گروه های مسلح و نقض قوانین بین المللی محسوب می شود.

وزارت خارجه سوریه در این بیانیه خطاب به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت تصریح کرده است‌: گروه های تروریستی مسلح که از سوی برخی طرف ها، میانه رو خوانده می شوند، در روزهای اخیر مرتکب جنایتی در منطقه «وادی بردی» و «چشمه فیجه» واقع در حومه استان دمشق شده اند؛ در همین رابطه تروریست ها علاوه بر انفجار خطوط اصلی آب رسانی به شهر دمشق‌، آن را به وسیله ماده مازوت آلوده کردند که منجر به غیرقابل استفاده شدن این خطوط آب رسانی شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: با این اقدام تروریست ها در آسیب رساندن به خطوط آب رسانی دمشق، این شهر از 80 درصد از منابع آبی به ویژه آب شیرین خود محروم شده است. تداوم این وضعیت به بیش از 7 میلیون نفر از اهالی دمشق به ویژه زنان‌، کودکان و گروه های دیگر آسیب خواهند رساند و نتایج مصیبت باری در پی خواهد داشت. کشورهای غربی حاضر در شورای امنیت به ویژه فرانسه، انگلیس و آمریکا به همراه مزدورانشان در منطقه مانند سعودی ها، قطر و ترکیه بر جنایات این تروریست ها سرپوش می گذارند.

وزارت خارجه سوریه در پایان تاکید کرد: در قبال سکوت جامعه جهانی به ویژه نفاق کشورهای مدعی حقوق مردم سوریه و سازمان های بین المللی متاسف هستیم. از شورای امنیت و سازمان ملل درخواست می کنیم که این جنایات تروریست ها را محکوم کنند و قطعنامه های شورای امنیت در خصوص مبارزه با تروریسم از جمله قطعنامه های 2170-2014 و 2178-2014 و 2199-2015 و 2253-2015 را اجرایی کنند.

تروریست های وابسته به جبهه النصره در وادی بردی 12 روز است که آب آشامیدنی شهر دمشق از چشمه فیجه را قطع کرده اند و آبرسانی در پایتخت سوریه با تانکر انجام می‌شود.

چشمه فیجه در روستای عین فیجه در وادی بردی بیش از 65 درصدآب مورد نیاز پایتخت سوریه را تامین می کند.

ارتش سوریه برای باز کردن مسیر خطوط آبرسانی دمشق، عملیاتی را علیه تروریست ها آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

مسکو: به حمایت کامل از برجام ادامه می‌دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha