شهر ایرانی که مرکز فروش صنایع‌دستی دنیا شد / پاکسازی یک میدان معروف

 شهر ایرانی که مرکز فروش صنایع‌دستی دنیا شد / پاکسازی یک میدان معروف

به گزارش سراج24 ، جعفر جعفر صالحی با اشاره به اینکه معرفی اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی، ظرفیت‌های استان را به گوش جهانیان می‌رساند، اظهار داشت: از زمان این انتخاب، ارتباط هنرمندان و صنعتگران استان اصفهان با کشورهای خارجی افزایش چشمگیری داشته است و در حوزه تجارت الکترونیک صنایع‌دستی نیز ما شاهد اتفاقات بسیار خوبی هستیم.

جعفر صالحی با بیان اینکه تاثیرات مثبت معرفی اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی در بلندمدت ملموس‌تر خواهد بود، اضافه کرد: علاوه بر کارکردهای فرهنگی و اجتماعی این اتفاق، کارکرد اقتصادی این موضوع نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ما در بلندمدت پس از اعتماد و اعتبارسازی می‌توانیم از منافع اقتصادی جهانی شدن شهر اصفهان بهره مند شویم.

معاون صنایع‌دستی استان اصفهان با اشاره به اینکه امروز میدان امام اصفهان به عنوان عمده‌ترین مرکز فروش صنایع‌دستی در دنیا معرفی شده است، اضافه کرد: پس از این اتفاق بزرگ، کارگروهی با عضویت دستگاه‌ها و ارگانهای استان اصفهان تشکیل شد تا پاکسازی میدان امام از مشاغل غیرمرتبط با صنایع‌دستی به طور جدی اجرایی شود.

وی یادآور شد: اصفهان بنا بر تصمیم گیری شورای جهانی صنایع‌دستی به مدت 4 سال به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی معرفی شده است و با پایان این دوره، کارشناسان شورای جهانی صنایع‌دستی پس از بررسی و ارزیابی عملکرد، مجوز تمدید این عنوان را برای اصفهان تصویب می‌کنند.

جعفر صالحی در پایان خاطرنشان کرد: ارزیابی کارشناسان شورای جهانی صنایع‌دستی علاوه بر شاخص‌های مربوط به این حوزه در بخش‌های چاپ و نشر، زیرساخت‌های شهری، ناوگان هوایی و جاده‌ها، کیفیت و قیمت محصولات و استانداردسازی فروشگاه‌ها و کارگاه‌های صنایع‌دستی انجام می‌شود و ما امیدواریم در پایان دوره اول، مجوز شهر جهانی صنایع‌دستی برای چهار سال دوم هم تمدید شود.

اخبار مرتبط

اقدام ستاد اجرایی برای احیای واحدهای تولیدی گیلان

محبوب ترین گوشی‌های سه ماهه اول سال ۲۰۱۸

راهکاری برای قطع نشدن گاز خانگی

0 نظر

ارسال نظر

capcha