روایت زندگی «خلیل کبابی» در زیباترین نقطه ایران/ پخش «لبخند رخساره» به سال آینده موکول شد

روایت زندگی «خلیل کبابی» در زیباترین نقطه ایران/ پخش «لبخند رخساره» به سال آینده موکول شد

به گزارش سراج24،قصه زندگی «خلیل کبابی» با پسرش روایت جدیدی است که این بار در میانه راه تولید سر از لوکیشن مشهد مقدس درآورد و بخش مهمی از قصه را در این فضا به تصویر کشید. ضبط سکانس‌های زیبایی در صحن اصلی حرم مطهر امام رضا (ع) خالصانه‌ترین جلوه‌های ویژه بصری را در این نقطه از ایران به جای گذاشت. خلیل قصه «لبخند رخساره» مردی تنها است که سالهای سال به همراه پسرش اشکان زندگی کرده و در سنین میانسالی و با ورود به تهران اتفاق‌هایی در دهه چهارم زندگی‌اش می‌افتد که پای افرادی از خانواده و دوستان را به این قصه باز می‌کند. از طرفی خلیل صاحب مغازه‌ کبابی است و همین ارتباط او با دنیای رنگارنگ غذاها، نمادی از فرهنگ اصیل ایرانی را نشان می‌دهد و از طرفی نیز طراوت خاصی را مهمان قاب دوربین بهرنگ توفیقی می‌کند.

** «لبخند رخساره» قصه‌ای که زن محور نیست

نام «لبخند رخساره» همانند سریال‌های سیروس مقدم که در ساخت سریال‌هایی زن محور زبانزد خاص و عام است،‌ شاید ابتدا سریالی زن محور را به ذهن متبادر کند، اما اصلا اینطور نیست و «لبخند رخساره» قصه‌ای از داستان‌های زن و مردهایی در کنار یکدیگر است که همه آنها به نوعی نقش اصلی بوده و در تکامل قصه به هم کمک می‌کنند. رخساره نام یکی از شخصیت‌های این داستان است که گویا بازی کوتاهی نیز در این داستان دارد،‌ اما می‌تواند همین میزان کم تاثیرگذاری درام را داشته باشد.

 

**سریال سازی در اقصی نقاط ایران

در شرایطی که سازمان صدا و سیما وضع مالی چندان خوبی ندارد و اغلب تهیه کننده‌ها به دنبال تولید سریال در یک ساختمان واحد هستند و کمتر به لوکیشن‌های بیرونی می‌روند، تقوایی تهیه کننده «لبخند رخساره» این تمهید را به خرج داده و با کمک کارگردان و نویسنده شهرهای شمالی و مرزی، مشهد، تهران، لواسان و ... را به عنوان لوکیشن‌های اصلی این سریال انتخاب کرده است. هرچند سفر به این شهرها روند تولید را کند می‌کند و هزینه بر است، اما آنچه برای گروه تولید «لبخند رخساره» مهم است، تولید محصولی با کیفیت در میان تعداد بیشماری سریال بی کیفیت است.

**لوکیشن‌های آخرین ساخته بهرنگ توفیقی

اغلب لوکیشن‌های این سریال در تهران است، خانه‌ای در دربند، لواسان، زعفرانیه،‌ فرمانیه از فضاهایی است که مقابل دوربین توفیقی رفته است. مشهد و شهری برون مرزی، نیز از دیگر مکان‌هایی است که نیمی از این سریال در آنها ضبط شده است.

**معرفی شخصیت‌های «لبخند رخساره»

اگر اغلب افرادی که داستان‌های سعید نعمت الله را روایت می‌کنند را از ذهن بگذرانیم، متوجه خانواده دوست بودن تمامی کاراکترهای سریال‌هایش می‌شویم. از عطای قلدر «زیرهشت» گرفته تا غیاثِ با مرام «پشت بام تهران» و اردلان تمجیدِ «مادرانه» تا مدینه مدبر در سریال «مدینه» همگی این خصیصه بارز در وجودشان موج می‌زد و خانواده را پایه زندگی‌شان می‌دانستند. اما در «لبخند رخساره» تمامی شخصیت‌ها در کنار خصیصه خانواده دوست بودن، اغلب در کنار خانواده و برخی نیز به دور از خانواده روزگار می‌گذرانند، اما در نهایت دغدغه همگی آنها خانواده و توجه به کانون گرم آن است که مهم‌ترین بخش در متن‌های نویسنده سریال «لبخند رخساره» است. این سریال حدود 10 بازیگر اصلی دارد که هر کدام به نوبه خود درام قصه را پیش می‌برند. سریالی پر بازیگر که کنداکتور شب‌های بهار سال آینده را تشکیل داده است. اما از گوشه و کنار شنیده می‌شود که قصه «لبخند رخساره» پتانسیل ادامه دار شدن دارد و تهیه کننده و نویسنده در صدد تولید ادامه آن هستند.

 

**کامبیز دیرباز پدری که عاشق فرزندش است

دیرباز که اوایل حضورش در بازیگری بیشتر در فیلم‌های سینمایی به ایفای نقش می‌پرداخت، مدتی است که تمرکز خود را روی بازی در سریال‌های تلویزیونی گذاشته است. او با اینکه تا الان در 10 سریال بازی کرده است، اما در آن آثاری که نقش اصلی را عهده دار بوده، بازی بهتر و متفاوت‌تری را تجربه کرده است. از جمله این مجموعه‌های تلویزیونی می‌توان به نابرده رنج،‌ میکائیل و پشت بام تهران اشاره کرد. در دسته بندی آثار و نقش‌هایی که دیرباز در دو دهه از فعالیت هنری‌اش داشته است، بازی در نقش «میکائیل» و «نابرده رنج» از همه آنها چشمگیرتر بوده است. «میکائیل» پلیسی سرکش و به عبارتی قُلدر بود که در مواجهه با افرادی که خلاف قانون رفتار می‌کردند، اگر از راه قانونی به نتیجه‌ نمی‌رسید از راه خودش وارد مهلکه می‌شد و همین خصیصه او را از سایر پلیس‌های اتو کشیده در تلویزیون منفک می‌کرد. بی شک این بازیگر همانطور که تا الان در اغلب مصاحبه‌هایش عنوان کرده است، سالها نیز از حضورش در این سریال به نیکی یاد می‌کند.

اما خلیل در «لبخند رخساره» نقشی متفاوت را به تصویر می‌کشد. او در این سریال با گریمی متفاوت ظاهر شده است که تقریبا چند سال از سن خودش بزرگتر است. خلیل سالها پیش با آتنه (بهناز جعفری) ازدواج می‌کند و اشکان حاصل این ازدواج است. خلیل سالها است که با تک پسرش زندگی می‌کند و گویی با روش خود و عاشقانه او را دوست دارد و سعی دارد تا جای خالی مادرش را نیز برای اشکان پُر کند. در روند قصه پای رخساره به زندگی این دو باز می‌شود و اتفاقاتی را رقم می‌زند.

** بهناز جعفری مادری که سالها خانواده‌اش را ترک کرده

بهناز جعفری بعد از بازی در نقش کوتاهی در سریال «همه چیز آنجاست» حدود دو سال از تلویزیون دور بود و این بار با حضورش در «لبخند رخساره» یکی از نقش‌های پرچالش سریال را عهده دار شده است. «آتنه» که به خواسته خلیل شوهرش، از زمان تولد فرزند تا 20 سالگی او خانه را ترک کرده است، به یکباره سر و کله‌اش در داستان باز می‌شود و با خانواده خود روبرو می‌شود. آتنه از مادری کردن عاجز است و این را در رویارویی اولش با اشکان به او می‌گوید و از این بابت ابراز تاسف می‌کند. او بعد از سالها دوری از خانواده به آغوش آنها بازگشته است تا راهی برای نجات خود پیدا کند.

 

** بهزاد فراهانی مردی فداکار برای خانواده

فراهانی که در این سالها بیشتر در تئاتر فعالیت دارد، کم و بیش نقش‌های کوتاهی را در برخی سریال‌ها بازی می‌کند. آخرین سریالی که او قبل از «لبخند رخساره» بازی کرده است، تقریبا با همین گروه سه نفره البته به کارگردانی سیروس مقدم بود. فراهانی در سریال «مدینه» نقش مردی میانسال به نام بلبل را ایفا می‌کرد که صاحب مسافرخانه بلبل بود. این بازیگر پیشکسوت که در اینجا نقش بیژن را بازی می‌کند،‌ مردی است که برای خانواده‌اش فداکاری‌هایی کرده است.

 

** علیرضا آرا نقشی مثبت در «لبخند رخساره»

علیرضا آرا که پیشتر در حیطه تئاتر و نمایش فعالیت کرده است،‌ مدتی است که به واسطه حضور همسرش شبنم مقدمی پا به تلویزیون گذاشته است. او از قصه‌خوانی در برنامه «رادیو هفت» به تلویزیون آمد و بعد در سریال «پشت بام تهران» و حالا نیز در «لبخند رخساره» نقش آفرینی می‌کند. او در اولین همکاری‌اش با توفیقی و نعمت الله همسر سابق اختر با بازی آزاده صمدی بود و حالا در لبخند رخساره، صدرا پسر بیژن و برادر آتنه را ایفا کرده است که پسر مثبت و به اصطلاح حرف گوش کن خانواده است.

 

** مجید نوروزی بازیگر جدید تلویزیونی

یکی از نقش‌های اصلی و محوری «لبخند رخساره» بازیگری جوان به نام مجید نوروزی است که قطعا بعد از دیده شدن در مدیوم تلویزیون، تعداد پیشنهادهای تصویری‌اش دوچندان خواهد شد. او در این سالها بازیگری در مدیوم تئاتر را به خوبی تجربه کرده است و حالا وقتش رسیده تا خود را در تلویزیون و مقابل دوربین محک بزند. البته او در یکی از اپیزودهای سریال «چرخ فلک» نیز بازی کرده بود. «اشکان» پسر خلیل و آتنه است که در ابتدای سریال وارد ماجرایی عاشقانه می‌شود و پای پریوش نظریه را به قصه زندگی پدرش باز می‌کند. اشکان همیشه روی پدرش تعصبی ویژه و مادرش را با تمام قلب دوست دارد،‌ اما زندگی تلاطم‌های عجیبی را برای او رقم زده است.

 

 

**مهدی سلطانی پشیمان از گذشته

سلطانی در این سالها در نقش‌های متعددی بازی کرده است،‌ حضور او در سریال‌های «مدینه»،‌ «مادرانه» و «دیوار»، «کیمیا»،‌ «در مسیر زاینده رود» یکی از شاخص‌ترین بازی‌هایش را به تصویر کشیده است. عبدی فردی زورگو در مدینه، اردلان تمجید مادرانه مردی که خانواده‌اش در شرف نابودی است، مجرم معروف و خلافکار سریال دیوار این روزها نقشی به نام اسماعیل نفر را بازی می‌کند که گویی ادامه نقش اردلان تمجید است. نفر مدت‌ها خانواده خود را رنجانده و دیگر نمی‌تواند آرامشی با حضور آنها را بدست بیاورد و حالا که از زندگی گذشته خود پیشمان است به فکر تشکیل خانواده‌ای جدید است.

 

** پریوش نظریه در نقش رخساره

نظریه که بعد از حضورش در سریال مدینه که در رمضان 93 پخش شد، در حضور جدیدش مادر دختری را بازی می‌کند که در خلال روایت قصه،‌ راهش به زندگی خلیل و پسرش گره می‌خورد. رخساره بعد از فوت همسرش، لحظه‌ای از دخترش ستاره (درسا بختیاری) غافل نبوده است و این تضادی را بین او و آتنه ایجاد می‌کند.

به گزارش فارس، «لبخند رخساره» سریالی اجتماعی خانوادگی است که به کارگردانی بهرنگ توفیقی برای پخش در بهار سال آینده از شبکه یک سیما آماده می‌شود.

این سریال همانند سایر آثار نعمت الله ملودرامی 30 قسمتی است که قرار است مهمان هر شبه مخاطبان شبکه یک در سال آینده باشد. در خلاصه قصه سریال آمده است: هیچ‌گاه دوری، دوستی نمی‌آورد و خانواده قصه لبخند رخساره قبل از آنکه دیر شود، به همدلی می‌رسند. قصه «لبخند رخساره» در تکریم خانواده به تصویر کشیده می‌شود. بهرنگ توفیقی بعد از تجربه‌های کارگردانی سریال‌های «مسیر انحرافی» «انقلاب زیبا» «پشت بام تهران»، حالا حضورش در ژانر خانوادگی را انتخاب کرده است. توفیقی که سبک خاص کارگردانی خود را در همه سریال‌هایش و حتی تدوین‌ها نشان داده است در «لبخند رخساره» نیز این سبک را ادامه می‌دهد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

روایت کم نقص زندگی شهید باکری کار سختی است

ابراهیم بی‌عصا معجزه می‌کند؟

از گله اینستاگرامی حجازی فر تا حل مشکل بیابان

0 نظر

ارسال نظر

capcha