فرار ۱۳۰۰ غیرنظامی از چنگال «النصره» در حومه دمشق/ «جیش‌الاسلام» بار دیگر آتش‌بس را نقض کرد

 فرار ۱۳۰۰ غیرنظامی از چنگال «النصره» در حومه دمشق/ «جیش‌الاسلام» بار دیگر آتش‌بس را نقض کرد

به گزارش سراج24 ، تروریست‌های گروه موسوم به جیش‌الاسلام، آتش‌بس را در حومه شرقی دمشق نقض کردند، این گروه تکفیری مواضع ارتش سوریه در نزدیکی بزرگراه دمشق به حمص را هدف حمله قرار داد که ارتش سوریه نیز به این حملات پاسخ داد و درگیری‌های شدیدی هم در منطقه رخ داد.

در حومه غربی دمشق، نیروهای ارتش سوریه در یک  عملیات موفقیت‌آمیز از طریق کوه‌های اطراف «عین‌الفیجه»وارد این شهرک شدند و درگیری‌های شدیدی میان ارتش و تروریست‌های جبهه النصره آغاز شده که همچنان ادامه دارد.

یک منبع نظامی در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد النبع و بخش‌هایی از شهرک عین الفیجه همچنان تحت سیطره تروریست‌ها قرار دارد و  ارتش سوریه در حال تثبیت مواضع خود در اطراف شهرک است و دیگر محورهای روستاهای «وادی بردی» در غوطه غربی شاهد آرامش شکننده است.

خبر دیگر اینکه حدود 1300 غیرنظامی طی 24 ساعت گذشته از چنگال تروریست‌های جبهه النصره در روستاهای وادی بردی فرار کردند و نیروهای ارتش و تیم‌های هلال  احمر سوریه به استقبال آنها رفتند و آنها را به مراکز اسکان منتقل کردند.

نیروهای ارتش سوریه با حمایت رزمندگان مقاومت عملیات نظامی در وادی بردی در حومه  غربی دمشق را برای آزادسازی این مناطق از اشغال تروریست‌های جبه النصره و حفظ مخازن آب الفیجه به عنوان تامین‌کننده آب پایتخت و حومه آن آغاز کرده‌اند، تروریست‌ها تهدید کرده‌اند این مخازن را منفجر خواهند کرد.

از سوی دیگر، گروه موسوم به الهیئه العامه للمعارضه در  غوطه شرقی دمشق از گروه‌های مسلح  امضا کننده توافق آتش‌بس خواست به این توافق پایبند نباشند و آن را نقض کنند.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha