قدیری ابیانه:

دولت یازدهم به جای حل مشکلات همه را به گردن دولت قبل انداخت/دوران آقایی آمریکایی‌ها تمام شد

دولت یازدهم به جای حل مشکلات همه را به گردن دولت قبل انداخت/دوران آقایی آمریکایی‌ها تمام شد

به گزارش سراج24،محمدحسین قدیری ابیانه عصر امروز در جمع اساتید دانشگاه یزد با اشاره به وضعیت اقتصاد آمریکا اظهار داشت: زمانی اقتصاد آمریکا 40 درصد اقتصاد دنیا را تشکیل می‌داد و معاملات با دلار انجام می‌شد و بوش پدر از دهکده جهانی صحبت می‌کرد، اما برخلاف نظر آنها، کشورهایی مانند هند، کره، چین و ... پیشرفت‌های اقتصادی بسیاری داشتند و قطب‌های مختلف شروع به شکل‌گیری کردند.

وی عنوان کرد: اتحادیه اروپا نیز برای رقابت با آمریکا شکل گرفت و ضمن اینکه تلاش کردند یورو را به عنوان پول مشترک خود معرفی کنند و موفق نیز شدند، برای داشتن یک زبان واحد نیز تلاش کردند.

قدیری ابیانه ادامه داد: از طرفی 1.5 میلیارد مسلمان که مقادیر قابل توجهی از ذخایر نفتی جهان را در اختیار داشتند، دارای دین مشترکی بودند و ایران نیز به عنوان رهبر دینی بسیاری از کشورهای اسلامی مطرح بود و این برای آمریکا نگران‌کننده بوده و هست.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا بیان کرد: امروز دولت آمریکا 20 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و این بدهی روز به روز بیشتر می‌شود و سال آینده نیز 2 هزار میلیارد دلار به بدهی آنها اضافه خواهد شد که این میزان مساوی با 100 سال درآمد حاصل از فروش نفت ایران است.

قدیری ابیانه تصریح کرد: یکی از دلایل انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نیز این بود که مردم احساس فقر و نگرانی از آینده می‌کردند و خواستار تغییر شرایط بودند.

وی با اشاره به دیگر مشکلات و چالش‌های پیش روی آمریکا مطرح کرد: دیگر دوران اینکه آمریکا برای دیگران تعیین تکلیف و آقایی کند، گذشته؛ تا جایی که حتی دیگر رئیس جمهور فیلیپین نیز به رئیس جمهور آمریکا فحاشی می‌کند.

قدیری ابیانه تصریح کرد: آمریکا همه تلاش خود را می‌کند تا موقعیتش را حفظ کند، چراکه دیگر با استفاده از بمب نمی‌تواند با کشورهایی مانند چین و روسیه مقابله کند، بلکه از طریق اشغال منابع نفتی متمرکز در دریای عمان و خلیج‌فارس می‌خواهد از چند قطبی شدن نیروها در دنیا جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه تنها منابع نفتی ایران برای آمریکا کافی نیست، تشریح کرد: استراتژی آمریکا اشغال منابع نفتی کل خاورمیانه است زیرا نفت ایران به تنهایی نمی‌تواند آمریکا را به اهدافش برساند.

قدیری ابیانه با بیان اینکه آمریکا اشغال کشورهایی نظیر سوریه، یمن و ... را در سر دارد، افزود: آمریکا در این مسیر، ایران را مانعی بزرگ می‌بیند و اگر ایران نبود، پایگاه‌های نظامی آمریکا که در این کشورها مستقر شده‌اند، برای اشغال آنها کافی بود.

وی، وجود حزب‌الله و ضربه زدن به رژیم صهیونیستی و حیفا را از موانع حمله آمریکا به ایران دانست و متذکر شد: این موضوع گفته خود اوباما است و حتی مقام معظم رهبری نیز فرمودند که اگر آمریکا به ایران حمله کند، تل‌آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد.

قدیری ابیانه تبیین کرد: اگر آمریکا به ایران حمله کند، در روز اول 20 هزار تکاور آمریکایی در دریا غرق خواهند شد و با مانور نظامی اخیر نشان دادیم که این توانایی را داریم، بنابراین آمریکا از طریق جنگ نمی‌تواند با ایران مقابله کند و باید از طریق دیگر وارد شود.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا بیان کرد: انقلاب‌های رنگی یکی از مواردی است که آمریکا از طریق آنها می‌توانست به مقابله با ایران برخیزد، اما همانطور که خودشان اعلام کردند، رهبر ایران نقشه راه آنها را می‌داند و این اظهار عجز آمریکایی‌ها نشانه ناتوانی آنها است.

وی تأکید کرد: وقتی از راه جنگ و انقلاب رنگی نتوانستند بر ایران مسلط شوند، از طریق نفوذ سعی در رسیدن به اهدافشان دارند و حتی در اسناد لانه جاسوسی نیز دیدیم که گفته بودند ما در پی جذب ساواک نیستیم، بلکه به دنبال جذب افراد پیرو خمینی(ره) هستیم.

قدیری ابیانه تصریح کرد: آنها ابتدا نیازهای افراد را بررسی می‌کنند تا از وضعیت مالی آنها مطلع شوند و سپس بقیه موارد از قبیل مشکلات پزشکی، علاقه به پست و مقام و ... را مورد بررسی قرار می‌دهند و در نهایت نیز از همکاری فرد سند می‌گیرند تا مبادا بعد از رفع مشکل و تأمین نیازهایش، قطع همکاری کند.

وی ادامه داد: آنها بسیاری از خبرنگاران و رسانه‌ها را نیز بدون آنکه مطلع شوند را به خدمت می‌گیرند و از آنها در راستای اهداف خود استفاده می‌کنند.

قدیری ابیانه عنوان کرد: در اعترافات افراد فتنه‌گر سال 88 این نکته مطرح شده که آنها 200 نفر را مأمور اثرگذاری بر روی ذهن افراد مؤثر کشور نظیر رحیم پورازغدی کرده بودند تا از طریق فرزندان و ... به آنها نزدیک شوند و حتی می‌خواستند این افراد اثرگذار را با ترفندی به فساد بکشانند.

سفیر سابق مکزیک و استرالیا یادآور شد: اینها روی ذهن وزیر امور خارجه نیز کار کرده بودند و به همین دلیل بود که در دانشگاه تهران گفت که اگر آمریکا موشک‌باران کند، طی مدت 10 دقیقه سیستم دفاعی ایران فشل است و یا جیسون رضاییان که به عنوان خبرنگار اما در اصل جاسوس به رئیس جمهور به حدی نزدیک شده بود که اعلام می‌کرد من مارک و طعم مورد علاقه رئیس جمهور را می‌دانم، اثر گذاشته بودند و این نشان می‌دهد که اینها حتی برای مسموم کردن رئیس جمهور نیز می‌توانند از این طریق وارد شوند.

وی با برشمردن برخی دیگر از مصادیق نفوذ با اشاره به اینکه در سال 84 وقتی احمدی‌نژاد رئیس جمهور شد، برادر رئیس دولت اصلاحات با سفیر آلمان گفت‌وگو کرد و وقتی سفیر آلمان از وی پرسید چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم، گفت: تحریم‌ها باید تشدید شود؛ اما زمانی که فهمید مکالمات آنها شنود شده و یقین یافت که ضبط نیز شده است، این شنود را کاری غیراخلاقی خواند.

قدیری ابیانه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: چرا از خارجی‌ها می‌خواهند که هواپیماهای خریداری شده را قبل از انتخابات تحویل دهند؟ یعنی از خارجی‌ها درخواست کمک در انتخابات می‌کنند و اصلاً چرا باید خارجی‌ها را در انتخابات داخلی کشور راه دهند.

وی با اشاره به اینکه برخی اقدامات و سخنان در آستانه و یا حین انتخابات مشکل‌ساز است، افزود: یکی از سران فتنه زمانی که هنوز شمارش ‌آرا صورت نگرفته بود، اعلام پیروزی کرد و این به نظر من خودش را فروخته بود، وگرنه اگر رأی می‌آورد که مسائل را ادامه می‌داد و اگر رأی نمی‌آورد، قبلاً اعلام پیروزی در انتخابات کرده بود.

قدیری ابیانه با بیان اینکه رئیس دولت اصلاحات نیز این پیروزی را به موسوی تبریک گفته بود، عنوان کرد: اینها خودشان دو دوره انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرده بودند و می‌دانستند که تقلب با فاصله 11 میلیون رأی امکان‌پذیر نیست و اگر تقلبی هم باشد، فرصت دارند که از طریق قانونی پیگیری کنند.

وی با اشاره به جریاناتی که در آن زمان به وقوع پیوست و سخنانی که در این زمینه مطرح شد، افزود: آن زمان اعلام کردند که در زمان انتخابات، مهندسی کردند و سیب‌زمینی رایگان در روستاها توزیع کردند و به همین دلیل رأی آوردند.

قدیری ابیانه بیان کرد: اما در این دولت، امسال در استان فارس 20 هزار تن سیب زمینی را دفن کردند تا قیمت‌ها را بالا نگاه دارند.

وی همچنین تصریح کرد: یا اینکه گفتند احمدی‌نژاد در نزدیکی انتخابات سهام عدالت توزیع کرد تا رأی بیشتری از مردم بگیرد، اما اواخر امسال قرار است نفری 550 هزار تومان به صاحبان سهام عدالت در آستانه انتخابات پرداخت شود که این رفتارها و سخنان دوگانه است.

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه در دولت قبل عده‌ای دائم از خارجی‌ها درخواست تشدید تحریم‌ها را داشتند و اتکایشان به رسانه‌های بیگانه بود، اظهار داشت: مگر بعد از دولت سابق هم تحریم‌ها بیشتر نشد و مگر در زمان مذاکرات و پس از مذاکرات تحریم‌ها بیشتر نشد و وضعیت معیشتی مردم دچار مشکل شد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه همه تحریم‌ها به خاطر دولت قبل نیست، متذکر شد: آقای روحانی قرار بود 100 روزه مشکلات را حل کند و گزارش آن را به مردم بدهد اما پس از 100 روز فقط یک گزارش از وضعیت بد موجود داد و به جای حل مشکلات، همه را به گردن دولت قبل انداخت.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

فیلم| پیام رئیس جنبش استقلال کالیفرنیا به مردم ایران

نیویورک برای دفن اجساد کرونا در پارک شهر آماده می‌شود

فیلم| لج بازی ترامپ برای لغو تحریم های ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha