ارتش ترکیه مدعی شد

هلاکت سرکرده داعش در عملیات «الباب»/ 1600 تروریست از آغاز «سپر فرات» کشته شدند

هلاکت سرکرده داعش در عملیات «الباب»/ 1600 تروریست از آغاز «سپر فرات» کشته شدند

به گزارش سراج24،ارتش ترکیه امروز (جمعه) با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که در حملات شب گذشته نیروهای عملیات «سپر فرات» به شهر «الباب» در شمال سوریه، «ابو حسینی التونسی» از سرکرده‌های داعش به هلاکت رسیده و از زمان آغاز این عملیات نیز تا کنون 1600 تروریست کشته شدند.

در بیانیه ارتش ترکیه با بیان اینکه نیروی هوایی روسیه سه حمله جداگانه به مواضع گروه تروریستی داعش در جنوب الباب انجام دادند، آمده است: «12 تروریست در این حملات کشته شدند.»

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» نظامیان ترکیه در 129مین روز عملیات سپر فرات، به 222 هدف داعش حمله کرده و 26 تروریست را به هلاکت رساندند. در این حملات یک نظامی ترکیه‌ای نیز کشته و 5 افسر دیگر زخمی شدند.

ارتش ترکیه همچنین ادعا کرد از زمان آغاز عملیات سپر فرات، 1600 تروریست را در شمال سوریه کشته است اما دقیقا مشخص نکرد منظور از تروریست فقط عناصر داعش است یا نیروهای کُرد حزب دموکراتیک سوریه و یگان مدافع خلق هم در این آمار حساب شده‌اند.

گفته می‌شود «ابوحسینی التونسی» سرکرده داعش در شهر الباب نیز طی حملات شب گذشته کشته شده است.

دولت «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه سوم شهریور سال جاری دستور داد تا عملیات نظامی تجاوزکارانه‌ای با نام سپر فرات در شمال سوریه و با هدف ادعایی پاکسازی داعش از مرز ترکیه (هدف اصلی بیرون راندن شبه‌نظامیان کُرد از مناطق غربی رودخانه فرات) آغاز شود.

تا کنون حدود 2000 کیلومتر مربع از مناطق شمال سوریه به اشغال ترکیه و تروریست‌های تحت حمایتش درآمده است و این کشور عملیات سپر فرات را برای ایجاد یک منطقه حائل 5هزار کیلومتر مربعی ادامه خواهد داد. اردوغان چندی پیش تصریح کرده بود هدف از لشگرکشی ترکیه به سوریه، ساقط کردن دولت «بشار اسد» رئیس جمهور قانونی این کشور است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha