سردار جوانی در تجمع بزرگ یوم الله 9 دی در گرگان:

غرب آقایی خود را در شکست انقلاب اسلامی می داند/ فتنه 88 از جنگ خطرناکتر بود/ الگوی فتنه 88 انقلاب مخملین بود

غرب آقایی خود را در شکست انقلاب اسلامی می داند/ فتنه 88 از جنگ خطرناکتر بود/ الگوی فتنه 88 انقلاب مخملین بود

به گزارش سراج24،سردار یدالله جوانی صبح امروز در تجمع بزرگ یوم‎الله 9 دی که در مصلی وحدت شهرستان گرگان برگزار شد، با اشاره به اینکه 9 دی یک نقطه عطفی است، اظهار کرد: ملت ایران از چندین دهه قبل پا به عرصه مبارزه گذاشت و با انقلاب اسلامی و استقرار نظام اسلامی موفق شد جبهه‎ای فراگیر در برابر جبهه شیاطین تشکیل دهد.

وی با بیان اینکه ده‎ها سال است مبارزه سنگین، فراگیر و همه‎جانبه بین دو جبهه حق و باطل برقرار است، تصریح کرد: ملت ایران پرچمدار جبهه حق در برابر جبهه باطل هستند.

سردار جوانی با اشاره به اینکه 9 دی روز بصیرت، میثاق امت با ولایت است، اظهار کرد: در سال 88 ملت ایران موفق شد با عنایات الهی حماسه بزرگ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را خلق کند و با حماسه بزرگ خود پیچیده‎ترین، بزرگترین و شکننده‎ترین و خطرناک‌ترین توطئه علیه انقلاب اسلامی را درهم بشکند.

وی با بیان اینکه 9 دی نشانگر و نماد است، گفت: این روز نشانگر آن است که ملت ایران در اوج قرار دارد، اگر کسی بخواهد ملت ایران را بشناسد باید حماسه 9 دی را به درستی تحلیل کند، باید این نقطه عطف با جبهه استکبار را به درستی بشناسد.

سردار جوانی ابراز کرد: حماسه 9 دی نشان می‎دهد که ملت ایران در اوج قرار دارد، در اوج دیانت و دینداری، اوج بصیرت و دشمن‎شناسی، اوج ولایتمداری و وفاداری، اوج پایبندی به ارزش‎ها و تکلیف‎مداری و حضور به هنگام در صحنه‎ها برای انجام وظیفه و در مقابل ایستادن در برابر باطل است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که 9 دی را یک حادثه بی‎نظیر در تاریخ مبارزات ملت ایران خواند، ابراز کرد: حماسه 9 دی باید گرامی داشته شود و آن را حفظ کرد تا نسل‎های آینده با برگشت به گذشته و تحلیل 9 دی بتوانند با درس گرفتن از این حماسه بزرگ، انقلاب را تداوم بخشند و توطئه‎ها را به هنگام بشناسند و در مقابل آن ایفای نقش کنند.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه فتنه 88 از جنگ خطرناک‌تر بود، افزود: 9 دی نشان داد که مردم ایران به پای ارزش‎های انقلاب محکم ایستادند و بر ارزش‎های انقلاب اهل معامله با هیچ کس نیستند.

سردار جوانی با اشاره به اینکه الگوی فتنه 88 انقلاب مخملین بود، گفت: مردم ایران فریب نفاق و جریان نفاق جدید را نمی‎خوردند 9 دی نشان داد که ملت ایران با هر گرایش و سلیقه با هیچ کس رودربایستی ندارند.

وی با اشاره به اینکه 9 دی تجلی ایمان مردم و تبلور وحدت ملی است، ابراز کرد: 9 دی نشان از همدلی و همراهی آحاد مردم ایران است، خالق اصلی 9 دی مردمی هستند که به صورت خودجوش، فراگیر و بر اساس غیرت دینی و تکلیف‎مداری پا به عرصه گذاشتند.

سردار جوانی افزود: مردمی که هشت‎ماه، نظاره‎گر برخی مسائل بودند وقتی دیدند دشمنان و فریب خوردگان به دنبال مقابله با اصل نظام هستند و این حرکت دشمنان در عاشورای 88 نمایان شد مردم به صحنه آمدند و در برخی استان‎های ‎کشور روز 7 دی و یک روز بعد از عاشورا به صحنه آمدند.

وی گفت: در شهرهای ولایتمدار گرگان نیز مردم در 8 دی و به شکل فراگیر در روز 9 دی همه و همه به صحنه آمدند خالق اصلی حماسه 9 دی آحاد مردم با گرایش‎ها و سلیقه‎های مختلف هستند، کسانی که در قلمرو جغرافیای ایران زندگی می‎کنند.

مشاوره نماینده ولی‎فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان برای بی‎ثبات سازی و براندازی انقلاب اسلامی و مقابله با اسلام توطئه کردند، ابراز کرد: اگر کسی بخواهد عظمت کار مردم را به خوبی فهم کند و بداند که مردم ایران با خلق حماسه 9 دی چه کردند باید به این سوال پاسخ دهد که چرا 9 دی بوجود آمد.

سردار جوانی افزود: باید تحلیل شود که 9 دی واکنش مردم به چه مسئله‎ای بود و چرا مردم به صحنه آمدند برای پاسخ به این سوال باید برگردیم و فتنه 88 را تحلیل و تبیین کنیم، 9 دی روز بصیرت است و این بصیرت اقتضاء می‎کند که حوادث سال 88 به درستی تحلیل و ریشه یابی شود.

وی در خصوص اظهار کرد: عده‎ای امروز می‎گویند چه معنا دارد اینکه عده‎ای در روز 88 به صحنه آمدند؛ عده‎ای بلوا کردند و عده‎ای آنها را سرجایشان نشاندند، عده‎ای می‎گویند کلمه فتنه را تا کی می‎خواهیم تکرار کنیم، چرا باید کلمه فتنه را مرتب تکرار کرد اینجاست که انسان به فکر فرو می‎رود آیا باید فتنه را فراموش کرد و برگشت و گذشته را واکاوی کرد و تجزیه تحلیل کرد و از دل آن درس‌ها گرفت و عبرت‌ها آموخت.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بصیرت جهت صحیح را مشخص می‎کند، اظهار کرد: بصیرت نشان می‎دهد که کدام راه درست است و کدام راه نادرست است، ما برای به دست آوردن بصیرت حتما باید حوادث تاریخی را بررسی، تجزیه، تحلیل و ریشه‌یابی کنیم.

سردار جوانی یکی از ویژگی‎های اهل بصیرت را اشراف و تحلیل آنها بر تاریخ و حوادث گذشته دانست و گفت: 9 دی یک حادثه بزرگ، بی‎نظیر و تاریخی است فتنه 88 که منشاء خسارتهای مادی و معنوی فراوان بود نباید آنرا فراموش کرد، اگر بخواهیم شبیه فتنه 88 تکرار نشود باید به درستی آن را فهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فهم عظمت حماسه جاویدان 9 دی در فهم دقیق فتنه است، افزود: امروز کسانی به دنبال این هستند که بگویند چرا افرادی در حصر به سر می‎برند با تحریک جوانان در دانشگاه‎ها عده‎ای را به سمت شعار رفع حصر سوق می‎دهند و کسانی می‎گویند مطالبه رفع حصر دفاع از قانونی اساسی و حقوق شهروندی است.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اینجاست در پاسخ به این سوال باید ریشه یابی کنیم که ماهیت حوادث 88 چه بود اگر ماهیت را به درستی نشناسیم عده‎ای از ما می‎پرسیم که چرا مسئولان و افرادی که سابقه مسئولیتی دارند و زمانی نخست وزیر، نماینده امام و رئیس مجلس بودند اینها چرا باید در حصر باشند، چرا نظام با آنها برخورد محکمی کند اما کارشناسان می‎گویند حصر یک مجازات حداقلی است اگر قانون اسلام بخواهد در مورد اینها عملی شود حکم اینها اعدام است.

سردار جوانی افزود: بصیرت 9 دی اقتضا می‎کند که موضوع 88 مورد واکاوی قرار بگیرد تا این سوالات و شبهات در جامعه گسترش نیاید امروز افرادی با صراحت می‎گویند چرا با یکی برخورد می‎شود و با دیگری نمی‎شود، در نگاه اینها با سال 88 در بستر انتخابات یک نزاع، بی‎ادبی و سوء تفاهم‎هایی که بین دو جریان، دو نامزد به وجود آمد ریشه‎اش از مناظره تلویزیونی و کلماتی همچون خس و خاشاک بود که رئیس دولت وقت آن را مثال زد.

وی ادامه داد: برخی می‎گویند اگر قرار است عدالت اجرا شود چرا با هر دو طرف برخورد نمی‎شود چرا یک طرف تحت‎فشار و یک‎طرف رها شده است که باید در پاسخ به آنها گفته شود حوادث 88 بر اساس یک نقشه و یک سناریویی است که سالیان سال روی آن کار شده و طراحان این نقشه در خارج از کشور هستند، آمریکا و صهیونیست‌ها هستند متاسفانه برخی در داخل آگاهانه یا ناآگاهانه به اجرای نقشه دشمن پرداختند.

سردار جوانی افزود: دشمنان برای ایجاد فتنه 88 قریب 20 سال کار کردند برنامه ریزی کردند آدم‎ها و جریان‎هایی را شناسایی کردند تا در این نقطه بتواند این نقشه را پیاده کند، از این نقشه به عنوان انقلاب رنگی، کودتای مخملین یاد می‎شود چرا دشمنان 20 سال کار می‎کنند برای یک توطئه؛ چون ملت ایران کاری کارستان کرد امام با انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی را به پیروزی رساند و برای استمرار نظام اسلامی در ایران، پرچم اسلام را به اهتزاز درآورد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا نمی‎خواهد آقایی آنها پایان یابد، ابراز کرد: صهیونیست‌ها نمی‎خواهند موجودیت‎شان در قلب اسلام و قدس فرو ریزد اینها برای ادامه بقای‎شان و تداوم سلطه‌گری‎شان باید حرکت ملت ایران را متوقف کنند.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب توطئه‎ها یکی پس از دیگری شروع می‎شود، گفت: شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه در شعار 88 تبدیل به مرگ به اصل ولایت شد، این فتنه حاصل یک کار 20 ساله است.

سردار جوانی افزود: غرب می‎گوید آقایی من در جهان در گرو شکست ملت ایران است و راه آن جداسازی ملت ایران از انقلاب و رهبری است که این مدل انقلاب رنگین بود که در بستر انتخابات انجام می‎شود کسانی که می‎گویند حوادث 88 یک بداخلاقی انتخاباتی بود و ریشه‎اش در مناظره‎ها به وجود آمد باید به قبل از انتخابات برگردند.

وی گفت: جوهره اصلی انقلاب‎های رنگین که امریکایی‎ها و اروپایی‎ها با سرمایه گذاری کلان در گرجستان، قرقیزستان و اوکراین انجام داده بودند آنجا نیز ادعای تقلب در انتخابات از سوی جریان غرب مطرح شد.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: حماسه 9 دی به ما می‎گوید با وحدت و همدلی و تبعیت از ولایت فقیه می‎توانیم هر مانعی را از سرا راه برداریم، باید بصیرت به‎روز باشد و به هنگام در صحنه حضور داشته باشیم در پرتو بصیرت و آگاهی، دشمنان فرو خواهند ریخت.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

توهین و متهم کردن نظام جمهوری اسلامی به از بین بردن سردار شهید در روزنامه ۱۹ دی

انتخابات اسفند ماه فرصتی مناسب است تا مردم علف‌های هرز را هرس کنند/ روحانی میز ریاست را دوست دارد و اهل استعفا دادن نیست

درباره حماسه «9 دی» چه ببینیم و چه بخوانیم؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha