ره‌پیک :

انتخاب «آیت‌الله جنتی» به عنوان رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ۹۶/ کدخدایی سخنگو شد

انتخاب «آیت‌الله جنتی» به عنوان رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ۹۶/ کدخدایی سخنگو شد

به گزارش سراج24، سیامک ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان ، از برگزاری اولین جلسه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات خبر داد و گفت: در این جلسه آیت‌الله احمد جنتی با رأی اکثریت اعضای این هیئت به عنوان رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 انتخاب شد.

وی افزود: در  این جلسه همچنین آقای عباسعلی کدخدایی به عنوان سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات سال 96 انتخاب شد.

ره‌پیک خاطرنشان کرد: در ادامه این جلسه نیز اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری در 15 استان انتخاب شدند.

به گزارش تسنیم، اعضای هیئت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در جلسه  روز (چهارشنبه 17 آذر) شورای نگهبان انتخاب شدند.

در این جلسه آیت‌الله احمد جنتی، آیت‌الله یزدی، آیت‌الله رئیسی، محمدرضا علیزاده، محسن اسماعیلی، سیامک ره‌پیک و عباسعلی کدخدایی به‌ عنوان اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

شورای نگهبان در جلسه ششم مرداد امسال این نهاد با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در 29 اردیبهشت‌‌ماه سال آینده موافقت کرد.

همچنین وزارت کشور بنا به تقارن ایام خردادماه با ماه مبارک رمضان به شورای نگهبان، پیشنهاد کرده بود که انتخابات ریاست‌جمهوری زودتر از موعد مقرر برگزار شود که شورای نگهبان با این پیشنهاد موافقت کرد.

براساس اصول یکصد و هجدهم و نود و نهم قانون اساسی مسئولیت‏ نظارت‏ بر انتخابات‏ ریاست‏‌جمهوری‏ به‌عهده‏ شورای‏ نگهبان‏ است که این شورا نیز از طریق هیئت‌های نظارت بر انتخابات که قانون، سازوکارهای آن را مشخص کرده، بر این انتخابات نظارت می‌کند.

اخبار مرتبط

شاهد جنگ رسانه‌ای در عرصه حقوق بشر، ازسوی دشمنان هستیم

انتقامی سخت در انتظار عوامل ترور شهید فخری‌زاده است

شورای نگهبان طرح طرح تامین کالاهای اساسی مجلس را تایید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha