عملیات قریب‌الوقوع ارتش در حومه«حلب» و ضرب‌‌الاجل ۴۸ ساعته به تروریست‌های «وادی‌بردی» دمشق+نقشه

عملیات قریب‌الوقوع ارتش در حومه«حلب» و ضرب‌‌الاجل ۴۸ ساعته به تروریست‌های «وادی‌بردی» دمشق+نقشه

به گزارش سراج24،‌منابع میدانی تاکید کردند ارتش سوریه به افراد مسلح «وادی بردی» در حومه غربی دمشق، 48 ساعت مهلت داده‌اند تا به همراه خانواده‌هایشان از این منطقه خارج شده و به ادلب بروند.

فرماندهان ارتش سوریه به تروریست‌های وادی بردی درباره هرگونه آسیب‌رساندن به مخازن آب عین‌الفیجه هشدار داده‌اند و چنین اقداماتی را به معنای نابودی تمام تروریست‌های حاضر در منطقه و از بین رفتن فرصت خروج امن آنها به سمت ادلب قلمداد کرده‌اند.

این منابع خاطر نشان کردند چه بسا ارتش این مهلت 48 ساعته را به تروریست‌ها داده تا شرایط آب و هوایی مساعد شود و در صورتی که تروریست‌ها پس از اتمام این مهلت، این مناطق را ترک نکند، عملیات نظامی ارتش آغاز خواهد شد.

گروه‌های تروریستی در وادی بردی که بیشتر آنها وابسته به جبهه تروریستی النصره هستند، اخیرا بخش‌هایی از مخازن تامین آب شرب پایتخت در عین‌الفجیجه را با هدف فشار بر ارتش برای توقف عملیات نظامی خود منفجر کرده بودند، این گروه‌ها همچنین در جنایتی ضد بشری، آب شربی را که بیش از هفت میلیون شهروند دمشقی و حومه مصرف می‌کنند، با نفت‌کوره(مازوت) آلوده کرده بودند.

خبر دیگر این‌که شمار زیادی از نیروهای ارتش و همپیمانان با تجهیزات خود وارد عمق حومه جنوبی حلب شدند و همزمان گروه‌های تروریستی هم که ازسرگیری عملیات ارتش در این محورها را محتمل می‌دانند،‌در محور جنوبی غربی حلب به ویژه در روستاهای «بانص وحویر وبرنة وزیتان والخریبة» به تقویت مواضع خود پرداخته‌اند.

این در حالی است که گروه تروریستی فیلق‌الشام تهدید کرده است در صورتی که حملات گروه تروریستی جندالاقصی علیه مواضع آن ادامه یابد، از نقاط رویارویی با ارتش سوریه عقب‌نشینی خواهد کرد، این تهدید در پی ادامه اختلافات میان دو گروه تروریستی و اقدام تروریست‌های الاقصی در ربودن شماری از تروریست‌های فیلق الشام و ضبط سلاح‌ها و خودروهای آنها در حومه حماه صورت گرفته است. تروریست‌های جندالاقصی اخیرا پس از اختلافات با گروه تروریستی احرارالشام به جبهه النصره پیوستند و در آن ادغام شدند.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha