بازداشت حدود ۱۰ هزار فلسطینی از آغاز انتفاضه قدس تاکنون

 بازداشت حدود ۱۰ هزار فلسطینی از آغاز انتفاضه قدس تاکنون

به گزارش سراج24 ، هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس در اکتبر سال 2015 تاکنون 9 هزار و 920 فلسطینی را بازداشت کرده است.

بخش مطالعات و مستند سازی هیئت امور اسرا و آزادگان امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای تصریح کرد که در این مدت نظامیان صهیونیست 2 هزار و 884 کودک و نوجوان کمتر از 18 سال را بازداشت کرده‌‌اند که 29 درصد مجموع بازداشت شدگان را تشکیل می‌دهند.

همچنین در بازه زمانی مذکور در مجموع 262 زن و دختر فلسطینی به اسارت نظامیان صهیونیست درآمده‌اند.

در رابطه با بازداشت بر اساس منطقه جغرافیایی نیز این بیانیه آمده است که 6 هزار و 297 فلسطینی در کرانه باختری ( 63.5 درصد از مجموع بازداشت شدگان)، 3 هزار و 192 نفر در قدس ( 32.2 درصد از مجموع بازداشت شدگان)، 250 نفر در باریکه غزه (2.5 درصد بازداشت شدگان) و 181 نفر نیز در فلسطین اشغالی 1948 (1.8 درصد از مجموع بازداشت شدگان) بازداشت شده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عبدالناصر فروانه حقوقدان فلسطینی تاکید کرد که تمامی کسانی که تجربه بازداشت در زندان های رژیم صهیونیستی را داشته اند، به شیوه های مختلف مورد شکنجه و آزار و اذیت جسمی و روحی قرار گرفته‌اند و به بدترین شیوه ممکن با آن ها برخورد شده است.

فروانه تصریح کرد که دشمن صهیونیستی از زمان آغاز انتفاضه قدس در اکتبر سال 2015 بازداشت فلسطینیان را به شیوه بی‌سابقه‌ای شدت بخشیده است و در این بین هیچ یک از اقشار و طیف‌های جامعه فلسطین حتی کودکان و زنان نیز مستثنی نبوده‌اند.

وی اظهار داشت که بازداشت گسترده فلسطینیان و تجاوزات و جنایت‌های بی‌شمار رژیم صهیونیستی که معمولا آثار و پیامدهایی منفی بر افراد و جامعه فلسطین داشته است، به هیچ وجه نتوانسته سد راه انتفاضه شده و فلسطینیان را از ادامه مبارزه و مقاومت بازدارد.

عبدالناصر فروانه خواستار بررسی بیشتر خطرات بازداشت گسترده فلسطینیان و عواقب و پیامدهای منفی آن بر افراد و خانواده‌ها در جامعه فلسطین شد.

بر اساس گزارش‌های مراکز حقوقی رسمی فلسطین و نهادهای فعال در زمینه امور اسرا، هم اکنون بیش از 7 هزار فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند که در این بین 64 زن، 13 دختر جوان و 700 کودک دیده می‌شوند و 700 نفر هم تحت بازداشت موقت هستند و هنوز محاکمه نشده‌اند.

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha