فرماندهان نظامی یمن:

دستمزد مزدوران آل‌سعود در مأرب قطع شد/ القاعده به عدن سلاح قاچاق می‌کند

دستمزد مزدوران آل‌سعود در مأرب قطع شد/ القاعده به عدن سلاح قاچاق می‌کند

به گزارش سراج24،«حسام قیس»، یک فرمانده کمیته های انقلابی یمن با اشاره به ناکامی تروریست ها برای پیشروی در جبهه نهم در شمال شرق صنعا اظهار داشت: شبه نظامیان تروریست وابسته به عربستان در پی تحمل تلفات سنگین جانی و تجهیزاتی از نیروهای یمنی اقدام به تجدید نظر در نقشه های نظامی خود کرده اند.

وی با اشاره به ادامه ناکامی نیروهای منصور هادی و دیگر شبه نظامیان تروریست وابسته به ائتلاف سعودی گفت: از همین رو عربستان کمک مالی و لجستیک خود به برخی تروریست‌ها را متوقف کرده است.

این فرمانده یمنی تصریح کرد: عربستان به دلیل کسری بودجه، توقف کمک های مالی و غذایی خود برای نیروهای منصور هادی را رسما به فرماندهان مزدوران در مأرب ابلاغ کرده بود.

عربستان از ابتدای تجاوز خود به یمن متعهد شده بود که ماهانه به هر یک از مزدوران تحت امر منصور هادی، 1300 ریال سعودی پرداخت کند.

القاعده سلاح و مواد منفجره به عدن قاچاق می کند

از سوی دیگر یک سانحه رانندگی در منطقه العرقوب در استان أبین در جنوب یمن از قاچاق سلاح و مواد منفجره توسط القاعده به استان عدن پرده برداشت.

بر اثر وقوع سانحه رانندگی برای یک دستگاه خودروی دینا در جاده عرقوب که بر اثر انحراف از جاده و برخورد با تکه سنگ بزرگ کنار جاده روی داد سلاح های جاسازی شده در کیسه های آرد در داخل خودرو منفجر شد که در نتیجه آن 2 نفر از سرنشینان خودرو کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.

گفته می شود که فرد زخمی از عناصر القاعده است که به بیمارستانی در همان نزدیکی منتقل شده و از سرنوشت وی خبری نیست و برخی می گویند که افراد ناشناس فرد زخمی را از بیمارستان خارج و به با خود به طرفی نامعلوم بردند.

این خودرو از شهر ذی ناعم استان البیضاءبه راه افتاده بود و به گفته ناظران سانحه رانندگی نشانه وجود نقشه القاعده برای تسلط بر استان عدن و انجام حملات انفجاری و ترورها در این استان است.

درخواست یمن از نهادهای بین المللی برای تحقیق درباره جرایم سعودی

«فیصل عبداللطیف»، وزیر حقوق بشر از نهادهای بین المللی و منطقه ای خواست با سفر به یمن از جنایات دشمن سعودی-آمریکایی در حق مردم بی دفاع این کشور مطلع شوند.

وی گفت: نهادهای حقوق بشری، رسانه ای و حقوقی در منطقه و جهان باید برای تحقیق درباره جرایم مختلف و سنگین کشورهای عضو ائتلاف سعودی در یمن به این کشور سفر کنند و ببینند که عربستان چگونه بمب های خوشه ای بر سر مردم استان های مختلف یمن فروریخته و سلاح های ممنوعه بکار می گیرد.

وی از شورای امنیت و نهادهای سازمان ملل، پیاده کردن بدون تبعیض حقوق بشر در یمن و توقف سریع تجاوز و تحریم علیه این کشور  و تشکیل کمیته بین المللی مستقل تحقیق درباره جرایم ائتلاف سعودی را خواستار شد

ادامه روند انتقال جوانان یمنی به مرزهای عربستان

«محمد الجبده»، کارشناس نظامی یمن اظهار داشت: عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور فراری یمن در مارس گذشته در گفت وگو با روزنامه سعودی عکاظ گفت که می تواند شش میلیون یمنی را برای دستگاه نظامی عربستان به خدمت بگیرد.

الجبده افزود: منصور هادی گمان کرده که از ملت یمن برای بزرگ ترین معامله تجاری با عربستان استفاده کرده همان گونه که خودش تاکید کرد که این ثروت انسانی هدیه ای از جانب خداوند برای سعودی هاست که می توانند از آن بهره ببرند.

کارشناس یمنی گفت: در همین راستا منصور هادی خیانتکار بارها در مراسم فارغ التحصیلی یا رزمایش های نظامی در عدن حتی با وجود اینکه  برای تعداد قابل توجهی برگزار نمی شد حضور می یافت و معلوم می شود که نیروهای حاضر در پادگان های آموزشی عدن همان کسانی است که منصور هادی به سعودی ها وعده داده بود.

وی افزود: رئیس جمهور فراری یمن در همان گفت وگوی خود با عکاظ گفت که عربستان باید تجربه انگلیس را تکرار کند و با یک میلیون سرباز برای چهار سال قرارداد ببندد و سپس آنها را رها و گروه دیگری را بگیرد و در مرزهای عربستان مستقر کند.

الجبده گفت: نسخه ای از این سناریو هم اینک به اجرا درآمده است، هزاران نفر از اهالی استان های جنوبی یمن در همه پادگان هایی که در عدن و حضرموت باز شده و دیگر پاگان های آموزشی در جیبوتی و اریتره آموزش دیده یا در حال آموزش هستند و سپس به مرزهای عربستان منتقل می شوند تا قربانیان دفاع از عربستان باشند آن گونه که منصور هادی خائن برای ملتش می خواهد.

وی تاکید کرد: خیانت منصور هادی و تجارت او با جان هزاران نفر از سربازان یمنی بار دیگر زیاده خواهی های عربستان در یمن را ثابت کرد.

کارشناس یمنی افزود: عربستان جوانان یمنی را با کشتی های خود به پادگان هایش در مرزهای جنوبی خود منتقل می کند تا به صحنه درگیری ها با رزمندگان یمنی اعزام شوند آن هم پس از اینکه ارتش سعودی صدها نفر از نیروهای خود را در مناطق مرزی مشرف به صحرای البقع و میدی از دست داده است.

الجبده گفت: ماهیت گفت وگوی منصور هادی با روزنامه عکاظ همچنین از طرح آمریکا و ریاض برای تجزیه سوریه پرده برداشت اما اراده مردمی مانع پیاده شدن آن می شود.

وی تصریح کرد: امروز پس از گذشت قریب به بیست و یک ماه از آغاز تجاوز نظامی ائتلاف سعودی به یمن معلوم می شود که چگونه عربستان و منصور هادی خیانتکار به دنبال فروش کشور و ثروت انسانی آن هستند و جوانان استان های جنوبی را ابزار تحقق خواسته های سعودی ها در نابودی یمن و منطقه کرده است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

هلاکت سه سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ردِ پایِ شیطان بزرگ در ترور رهبر برجسته انصارالله

موشک‌باران مرکز تجمع مزدوران سعودی در یمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha