رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

بخشودگی صددرصدی جرائم مالیاتی تا پایان امسال/نرخ مالیات در تولید ناخالص ملی ۷ درصد است

بخشودگی صددرصدی جرائم مالیاتی تا پایان امسال/نرخ مالیات در تولید ناخالص ملی ۷ درصد است

به گزارش سراج24 ، سید کامل تقوی‌نژاد امروز در جلسه شورای گفت‌وگو بخش خصوصی و دولت در استانداری خوزستان اظهار داشت: این قبیل جلسات حلال سریع مشکلات نیستند اما می‌توان با تنظیم قوانین و مقررات بسیاری از مشکلات و موانع بخش‌های خصوصی و دولتی را در آینده‌ای نزدیک حل کرد.

وی افزود: افرادی که از امور مالیاتی و مالیات اطلاع دارند نسبت به سایر افراد از موفقیت بیشتری در کسب و کار برخوردار هستند، اما باید توجه داشته باشیم که میزان پرداخت مالیات به میزان قوانین و فرآیندی که در کار انجام است محاسبه می‌شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه پرداخت مالیات حق‌الناس است، گفت: نرخ پرداخت مالیات در کشور ایران براساس شرایط اقتصادی تعیین می‌شود، اما متاسفانه در پرداخت مالیات با یک مشکلاتی مواجه هستیم که سبب کاهش کارائی مالیات و همچنین کاهش میزان مالیات می‌شود‌.

وی با بیان اینکه سهم مالیات در تولید ناخالص ملی در ایران  نسبت به سایر کشورها پایین است، گفت: در کشورهای همسایه نرخ مالیات حدود 15 الی 20 درصد است درحالی که این نرخ در کشور ما 7 درصد بوده و نیاز است که به این موضوع توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

تقوی‌نژاد گفت: خوزستان رتبه نخست در زمینه پرداخت مالیات را کسب کرده درصورتی که خوزستان امسال 78 درصد از مالیات پرداخت را انجام داده و تا رسیدن به صددرصد و رتبه نخست فاصله دارد.

وی تنها 4 درصد از پرداخت‌های مالیاتی مربوط به مالیات اصناف و مشاغل آزاد است، تصریح‎‌کرد: بخش خصوصی خوزستان باید نمایندگان واقعی تولیدکندگان در سازمان‌های مالیاتی باشند و کارفرمایانی که بدهی دارند اگر تا پایان سال جاری بدهی خود را پرداخت کنند می‌توانند از امتیاز صددرصد بخشودگی جرائم بهره‌مند می‌شوند.

اخبار مرتبط

برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی تدوین شد/ تاکید بر صادرات و زنجیره ای شدن تولید

تولید خودروهای اقتصادی در دستور کار است

اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور درباره مالیات اصناف

0 نظر

ارسال نظر

capcha