مدیر‌کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی:

بارش باران و برف تا پنجشنبه ادامه می‌یابد/ تبریز ۱۶ درجه زیر صفر

بارش باران و برف تا پنجشنبه ادامه می‌یابد/ تبریز ۱۶ درجه زیر صفر

به گزارش سراج24، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته غرب و مرکز کشور را دربر گرفته بود امروز از شمال شرق خارج شده است و سامانه جدیدی وارد کشور شد.

وی افزود: دستاورد این سامانه بارشی که امروز از غرب وارد کشور شده، بارش باران برف و وزش باد در مناطق غربی، جنوبی غربی، شمال غربی، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور است.

وظیفه تصریح کرد: در ساعت‌های آتی، بارش‌های باران، برف و وزش باد جنوب غرب، بخشهایی از شمال غرب، غرب، مرکز دامنه‌های جنوب البرز و قسمتی از سواحل خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی عنوان کرد: از فردا چهارشنبه میزان بارش‌ها در غرب کشور کاسته خواهد شد و بر شدت بارش‌ها در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور افزوده می‌شود.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: از اواخر وقت فردا چهارشنبه این سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد و رفته‌رفته جوی نسبتا پایدار از صبح پنجشنبه در کشور ایجاد می‌شود.

وظیفه از وزش باد شدید در طی 24 ساعت آینده خبر داد و گفت: فردا چهارشنبه  وزش باد شدید در مرکز، شمال شرق، به وقوع می‌پیوندد و این وزش باد در تهران نیز رخ خواهد داد.

وی با اشاره به بارشهای باران و مه گرفتگی در تهران اظهار کرد: وضعیت جوی تهران در حال حاضر ابری و بارانی است و این بارشها تا 24 ساعت آینده به طور متناوب ادامه دارد.

وظیفه با اشاره به سردترین و کمترین مرکز استانها گفت: تبریز با 16 درجه زیر صفر و بندرعباس با 28 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مراکز استان در ایران محسوب می‌شوند.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه کیفیت هوای استان تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و بیماران قرار داشت، یادآور شد: تصور می‌کنیم با وزش باد شدیدی که فردا به وقوع می‌پیوندد شاهد بهبود کیفیت هوا در تهران باشیم.

اخبار مرتبط

پیش‌بینی بارش برف و باران تا ۴ فروردین/ هشدار بارش‌های سیل‌آسا در ۵ استان

بارش برف و باران ۳ روزه در برخی استان‌ها/ هوا گرم می‌شود

بارش برف و باران در۱۴ استان/ کاهش دما تا ۶ درجه

0 نظر

ارسال نظر

capcha