شبکه آبرسانی مرق کاشان بهسازی شد

 شبکه آبرسانی مرق کاشان بهسازی شد

به گزارش سراج24 ، پروژه بهسازی شبکه آبرسانی روستای مرق کاشان با اعتباری به میزان 400 میلیون تومان از محل مصوبات و صندوق توسعه به بهره‌برداری رسید.

این بهسازی پنج کیلومتر از 11.5 کیلومتر شبکه آبرسانی روستای مرق کاشان را شامل می‌شود و با این پروژه 180 انشعاب بازسازی شده‌است و هدررفت آب از 50 درصد به 32 درصد رسید.

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در این مراسم اظهار داشت: مانورها و طرح های مختلفی در جهت مقابله با بحران انجام شده است و یکی از برنامه‌ها در طول مدت خشکسالی استان اصفهان، صرفه جویی در مصرف آب است و بهسازی شبکه آبرسانی یکی از موارد صرفه جویی است.

حمیدرضا مومنیان نیز در این مراسم با اشاره به محورهای اول در سال 95 اظهار داشت: آب، اشتغال و محیط زیست سه اولویت اول در سال 95 است و این پروژه نیز جزء این سه محور محسوب می‌شود و تمامی این محورها بر پایه اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار کاشان افزود: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری هر حوزه روستایی باید محور توسعه باشد و در این راستا طرح‌های مشارکتی، اعتبارات بلاعوض، طرح کلان یک روستا یک محصول و غیره در نظر گرفته و اجرا می‌شود.

معاون استاندار اصفهان در مورد چاه‌های ذغال روستای مرق کاشان تصریح کرد: این چاه‌ها آلودگی‌ها و مزاحمت‌هایی برای مردم روستای مرق به وجود آورده و طومارهای متعددی در این مورد به فرمانداری رسیده‌است و بر همین اساس این چاله‌ها ساماندهی و تسهیلاتی به جهت صنعتی شدن این حرفه در نظرگرفته شده‌است.

نیروگاه برق خورشیدی 10 مگاواتی در دانشگاه کاشان احداث می‌شود

این تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه کاشان و هولدینگ شرکت الکترا و شرکت تامین تجهیزات الکترونیکی شنزن (اس ای دی) از هنگ کنگ امضا شده است و قرار است سرمایه گذار خارجی در فاز اول اجرای پروژه، تامین مالی 20 میلیون دلاری نیروگاه‌ برق خورشیدی با ظرفیت 10 مگاوات را بر عهده بگیرد.

سعید گلابی در تشریح محتوای تفاهم نامه اظهار داشت: شرکت سرمایه گزار در نظر دارد پس از انجام فاز اول پروژه، ظرفیت نیروگاه نصب شده را تا 100 مگاوات و به حجم سرمایه گذاری 200 میلیون دلار افزایش دهد.

رئیس پژوهشکده انرژی دانشگاه کاشان افزود: مطالعات فنی و اقتصادی صورت گرفته طی یک سال گذشته توسط پژوهشکده انرژی دانشگاه کاشان ، نشان می‌دهد احداث نیروگاه برق خورشیدی با مقیاس بزرگ در شهر کاشان از لحاظ فنی امکانپذیر است و دارای توجیه اقتصادی است.

گلابی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می شود با بهره برداری این نیروگاه، سالانه بالغ بر 18 میلیون کیلو وات ساعت برق پاک تولید شود و از انتشار 16 هزار تن دی اکسید کربن جلوگیری شود.

وی ابراز داشت: هولدینگ بین المللی الکترا و اس ای دی از سابقه تامین تجهیز بیش از 3500 مگاوات تجهیزات نیروگاه برق خورشیدی برای پروژه های مختلف سرتاسر جهان برخوردار است.

عطر باغ موزه دفاع مقدس کاشان به همدان رسید

این بازدید علاوه بر دبیر و اعضای هیئت امنای باغ موزه دفاع مقدس کاشان، مدیر طراحی‌های شهری شهرداری کاشان نیز حضور داشت و حاضران با قسمت‌های مختلف باغ‌موزه دفاع مقدس همدان آشنا شدند.

آشنایی با موضوعات زیربنایی و زیرساختی، شناخت بهتر از اقدامات محتوایی چگونگی عرضه آثار، آگاهی از ایده‌های بدیع در عرصه ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و غیره برخی از اهداف این بازدید به شمار می‌رود.

مسئول باغ موزه دفاع مقدس همدان در این برنامه به تشریح اقدامات انجام شده در باغ موزه دفاع مقدس همدان و برنامه‌های آتی این مجموعه در آینده‌ای نزدیک پرداخت.

فعالیت عمرانی باغ موزه دفاع مقدس کاشان مهرماه سال جاری همراه با تشکیل هیئت امنای آن شامل سرداران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس، مسئولان عالی اجرایی و مدیریت شهری به ریاست نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان آغاز شده‌است.

اخبار مرتبط

کمبود دام زنده در بازار وجود ندارد

واکنش سازمان محیط زیست به فروش گوشت خرس

پارک جنگلی محمودآباد ــ فریدونکنار فروخته شد + سند

0 نظر

ارسال نظر

capcha