با نقش پر رنگ منصوری؛

پدیده 1 - ذوب‌آهن 1؛ سه امتیاز بر باد رفت

پدیده 1 - ذوب‌آهن 1؛ سه امتیاز بر باد رفت

به گزارش سراج24،شاگردان مجتبی حسینی در آخرین دیدار نیم فصل در حالی بازی برده را با تساوی عوض کردند که وزش باد در نیمه دوم به ضرر آن ها بود. مهدی منصوری که در دقیقه 55 با پر کردن خط آفساید دلیل اصلی گل بنگستون شده بود، در دقیقه 70 موفق شد روی یک ارسال البته به صورت اتفاقی گل مساوی را به ثمر برساند. تیم ذوب آهن با کسب این تساوی نوار پیروزی های خود را قطع شده دید. در مقابل تیم پدیده پس از دو شکست مقابل سرخابی ها موفق به کسب تساوی شد. در پایان این دیدار تیم ذوب آهن فصل را با 25 امتیاز در رتبه سوم به پایان رساند و تیم پدیده با کسب 16 امتیاز در رده دوازده جدول قرار گرفت.


پدیده خراسان – ذوب آهن اصفهان – ورزشگاه ثامن مشهد / ساعت 14:30
داور: محمدرضا فغانی – حمزه علی سلیمی – امیر محمد داودزاده – کوپال ناظمی / ناظر: حیدر شکور

 

کارت زرد


محسن یوسفی (42)، معین عباسیان (90+2) از پدیده؛


ترکب اصلی پدیده:


شهاب گردان، رضا ناصحی، محمدحسین مرادمند، سید عبدالله حسینی (83 وارازدات هارویان)، مرتضی منصوری، محسن یوسفی، معین عباسیان، کریم احمدی، میلاد کمندانی، رضا حقیقی و یونس شاکری.
سرمربی: محمدرضا مهاجری


ترکیب اصلی ذوب آهن:


رشید مظاهری، حجت حق وردی، محمد نژادمهدی، مهران درخشان مهر، دانیال اسماعیلی فرد، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی(90 یاسر فیضی)، محمد رضا حسینی، جری بنگستون(66 محمدرضا عباسی) و مهدی رجب زاده(87 محمد ستاری).
سرمربی: مجتبی حسینی

 

شرح بازی:

 

دیدار دو تیم در نیمه اول با برتری  هیچ یک از دو تیم همراه نبود و بیشتر زمان این دیدار در درگیری های میانه میدان جریان داشت. به خصوص در 30 دقیقه اول شاهد بازی بی هدفی از هر دو تیم بودیم ولی در ادامه همکاری تیمی بیشتری در میانه میدان ایجاد شد ولی باز هم شاهد بازی جذابی نبودیم تا نیمه اول این دیدار بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم این دیدار هیچ شباهتی به نیمه اول نداشت و هر دو تیم از همان ابتدا سریعتر و هدفمندتر به بازی وارد شدند. روی یکی از همین حملات بود که با اشتباه مهدی منصوری، مدافع تیم پدیده جری بنگستون در موقعیت گلزنی قرار گرفت و گل اول این دیدار را به ثمر رساند. در ادامه کمی بازیکنان پدیده تمرکز خود را از دست دادند و همین فرصت حملات بیشتری به تیم میهمان داد. پس از اینکه شاگردان مهاجری توانستند تمرکز خود را بازیابند و دوباره حملات خود را شروع کنند ارسال مهدی منصوری و اشتباه رشید مظاهری در روزی که باد هم در نیمه دوم علیه ذوب آهن شده بود، گل تساوی را برای مشهدی ها ثبت کرد. ادامه کار هم با حملات متعدد دو تیم همراه بود و شاهد موقعیت های زیادی در 20 دقیقه پایانی این دیدار بودیم که شاید مهم ترین دلیل عدم افزایش تعداد گل، بی دقتی مهاجمین بود تا در نهایت این دیدار با نتیجه تساوی 1 بر 1 خاتمه یابد.

 

شرح گل‌ها:


1-0(ذوب آهن) در دقیقه 55 پاس بلند بازیکنان ذوب آهن به محوطه جریمه و اشتباه منصوری در پر کردن آفساید بنگستون را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن موفق شد با یک ضربه سر از بالای سر شهاب گردان که برای گرفتن توپ به جلو آمده بود، گل اول را به ثمر برساند.

 

1-1(پدیده): در دقیقه 70 مهدی منصوری در حالی که قصد ارسال توپ از سمت چپ خط دفاعی تیم ذوب آهن را داشت به صورت اتفاقی توپ به سمت دروازه رفت و با اشتباه رشید مظاهری که بیش از حد معمول جلو آمده بود، دروازه ذوب آهن باز شد تا بازی به تساوی کشیده شود.

 

بهترین بازیکن


احسان پهلوان در دیدار مقابل پدیده هم یکی از مهره های تاثیرگذار ذوب آهن بود و بارها با حرکات تکنیکی و سرعتی خود مدافعین چپ پدیده را با مشکل روبه رو کرد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 13: ارسال کرنر بازیکنان تیم پدیده با ضربه ناصحی با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه22: ضربه محکم و فنی جری بنگستون از پشت محوطه جریمه با واکنش شهاب گردان به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 33: روی یک ارسال بازیکنان تیم پدیده با خروج اشتباه رشید مظاهری در موقعیت گلزنی  قرار گرفتند که خود این دروازه بان در دو نوبت توپ را در اختیار گرفت و مانع از گلزنی محسن یوسفی شد.

دقیقه 77: کار خوب تیمی بازیکنان ذوب آهن مرتضی تبریزی را در موقعیت گلزنی و تک به تک با گلر پدیده قرار داد که ضربه این بازیکن با واکنش شهاب گردان روبه رو شد.

دقیقه 79: ارسال ناصحی از سمت راست تیم ذوب آهن با ضربه یونس شاکری به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80: بلافاصله پس از موقعیتی که شاکری از دست داد، باز هم این بازیکن در موقعیتی مشابه با سر به توپ ضربه زد که این توپ هم راه به جایی نبرد.

دقیقه 90: محمدرضا عباسی پس از یک حرکت پا به توپ و  ورود به محوطه جریمه با ضربه محکم توپ را با فاصله و البته محکم به بالای دروازه شهاب گردان زد.

 


منبع:ورزش3

اخبار مرتبط

خداحافظی مظاهری از ذوب آهن واکنش این باشگاه را به همراه داشت

دیدار ذوب آهن ایران و النصر عربستان در شهر دوحه برگزار می‌شود

علی منصور در ذوب آهن می ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha