رییس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد

ابطال قرارداد بیست هزار میلیاردی در کیش/نیروهای امنیتی‌ هم نمی‌توانستند وارد این ملک شوند

ابطال قرارداد بیست هزار میلیاردی در کیش/نیروهای امنیتی‌ هم نمی‌توانستند وارد این ملک شوند

به گزارش سراج24 ، ناصر سراج با اشاره به عضویت ایران در آمبوزدمان آسیایی گفت: متناسب با این عضویت، اوایل سال تفاهم‌نامه قضایی با ارمنستان منعقد کردیم.

وی با اشاره به روابط خوب بین دو کشور،گفت: روادید هم با ارمنستان لغو شده است و یکی از بندهای تفاهم‌نامه ایران با سایر کشورها حمایت از اتباع ایران در کشورهای مختلف از جمله ارمنستان است.

سراج به وضعیت ایرانیان محبوس در ارمنستان اشاره و تصریح کرد: با صحبت های انجام شده با مسئولان قضایی ارمنستان تعداد بسیار زیادی از این زندانیان آزاد شدند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه به پیگیری های قضایی در مورد یک قرارداد در کیش اشاره و تصریح کرد: قرارداد 240هکتاری در کیش بین یک ایرانی دارای تابعیت کشورهای مختلف منعقد شده بود که با توجه به برخی بندها، متاسفانه این زمین به صورت رایگان معامله شده که قرار داد مذکور مشکل آفرین بود و طوری بود که هیچ نیروی امنیتی هم نمی توانست وارد این ملک شود.

وی افزود: این ملک به اتباع بیگانه داده شده بود اما در یک ماه اخیر با پیگیری‌های انجام شده قرارداد ابطال شد و به زودی به منطقه آزاد کیش ارجاع داده می شود. قیمت این زمین بیست هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

در ادامه این دیدار، اقوان هوسپیان، رییس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: مشترکات تاریخی،جغرافیایی باعث شده است که ارمنستان به عنوان تنها کشور مسیحی و غیرمسلمان همسایه ایران، روابط بسیار خوبی با ایران دارد.روابط بین دو کشور به توسعه روابط قضایی هم می انجامد.

هوسپیان با اشاره به جرائم ارتکابی از سوی ایرانیان در ارمنستان گفت: میزان این جرائم به شدت کاهش داشته است. آمادگی دو طرفه برای توسعه روابط قضایی بین دو کشور وجود دارد.در کنار این روابط امکان سپری کردن محکومیت محبوسان در ارمنستان در ایران وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد ایرانی در ارمنستان محبوس هستند و بیشترین جرائم ارتکابی چیست؟گفت: قاچاق مواد مخدر عمده جرم ارتکابی از سوی ایرانیان است. در کنار این موضوع،تصادفات منجر به جرح،خشونت فیزیکی وجود دارند. در حال حاضر دوازده ایرانی در ارمنستان بازداشت هستند و بیست نفر هم مجرم شناخته شدند. از هیچ کوششی برای سپری کردن محکومیت ایرانیان در کشور خودشان دریغ نمی کنیم.

هوسپیان در خصوص مجازات مواد مخدر گفت: به هیچ وجه مجازات اعدام نداریم و حبس ابد بیشترین مجازات است اما در رابطه با مواد مخدر بیشترین مجازات 15الی 20سال حبس است.

اخبار مرتبط

ترخیص ۱۰ هزار کانتینر لوازم دیدکی تا پایان سال

کشف ۳۲۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در بیست و دومین مرحله از اجرای طرح رعد

دستگیری قاچاقچی موادمخدر در جنوب تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha