زمزمه گرانی خودرو به گوش می‌رسد

 زمزمه گرانی خودرو به گوش می‌رسد

به گزارش سراج24 ، در هفته‌های اخیر بازار راکد اقتصاد کشور با نوسانات جدید قیمت ارز روبه رو شده به نحوی که نرخ ارز از مرز 4 هزار تومان گذشته و همین امر تأثیرات خود را بر قیمت انواع کالاهای داخلی گذشته است.

البته در کنار تغییرات قیمت دلار وضعیت بازار جهانی هم بر افزایش قیمت آهن اثر گذاشته و همین امر باعث شد تا بسیاری از صنایع که مواد اولیه خود را از محل واردات تأمین می‌کردند با مشکلات متعددی روبه رو شوند. از میان صنایع کشور امروز قطعه سازان با افزایش قیمت انواع ورق‌های فولادی ، آهن و مواد پتروشیمی برخورد کرده‌اند که همین امر قیمت تمام شده محصولات را برای آنها افزایش داده است. از طرف دیگر طلب آنها از خودروسازان هم در زمان مقرر پرداخت نمی شود که این موضوع کاهش نقدینگی را برای تولیدکنندگان این بخش به وجود آورده است.

به اعتقاد قطعه سازان با این وضعیت امکان فعالیت وجود ندارد و باید قیمت‌های خرید قطعات از سوی خودروسازان افزایش پیدا کند. از طرف دیگر خودروسازان هم با توجه به مصوبه شورای رقابت امکان افزایش قیمت محصولات را ندارند. اما شنیده شده، با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، خودروسازان در صددند درخواست جدیدی را برای دریافت مجوز افزایش قیمت به شورای رقابت ارسال کنند.

نوری یکی از قطعه سازان در همین ارتباط  می گوید: در صورت استمرار این شرایط در خوش بینانه ترین حالت باید افزایش 10 تا 15 درصدی در قیمت خودرو صورت گیرد تا گرانی مواد اولیه از آن طریق جبران شود.

اخبار مرتبط

معرفی آپشن های محبوب در خودرو‌ها

آیا صنعت خودروی ایران واقعا خودکفا است؟

افزایش ۱۰۳.۹ درصدی متوسط قیمت خرید و فروش واحد مسکونی در تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha