دفاع از ولایت‌فقیه در حماسه ۹ دی تجلی پیدا کرد

آیت‌الله اعرافی: برخی در فتنه ۸۸ آگاهانه «مردم‌سالاری و مقدسات» را زیر سوال بردند

آیت‌الله اعرافی: برخی در فتنه ۸۸ آگاهانه «مردم‌سالاری و مقدسات» را زیر سوال بردند

به گزارش سراج24 ، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد اظهار داشت: خانه‌ای اسلامی و الهی است که فرهنگ شکر و سپاس در آن حاکم باشد و اعضای خانه با زبان شکر با یکدیگر برخورد کنند.

وی افزود: انسان شاکر مشمول الطاف خداوند می‌شود اگر روابط خانوادگی بر شکر و سپاس پایه‌گذاری شود فضای تربیت فرزندان صالح در خانه ایجاد می شود اما اگر فرزندان مشاهده کنند پدر و مادر احترام یکدیگر را نگه نمی‌دارند فضای ضد تربیتی در خانه به وجود می‌آید.

امام‌جمعه قم با اشاره به حدیثی از رسول خدا(ص) بیان کرد: خداوند به کسی که برای همسرش سپاسگذار نیست نگاه لطف نمی‌اندازد و زنی که در برابر احسان و خوبی‌های مرد سپاس گذار نیست نگاه نمی‌کند.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) عنوان کرد: اگر زنی به همسرش بگوید من هیچ گاه از تو نیکی ندیدم اعمال خیر وی حبط می‌شود در رساله حقوق امام سجاد(ع) آمده که همسران باید نگاهشان به یکدیگر به گونه‌ای باشد که نعمت‌های خداوند هستند و اگر این گونه شد دربرابر یکدیگر شاکر هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه شکر باید به زبان باشد و در عمل انجام شود افزود: شکر باید به هنگام و به موقع باشد تا اثر مثبت آن بماند و پاسخ آن احسان را بدهیم در منطق الهی و معنوی بخشی از پاسخ دادن به شکر این است که آن شخص احسان کننده را دعا کنیم.

وی افزود: عالم برزخ را همه انسان‌ها تجربه می‌کنند همه انسان‌ها از دنیا جدا می‌شوند و همه امیدها قطع می‌شود و پرده‌ها کنار می‌رود و همه حواس انسان از کار می‌افتد که این لحظات بسیار حساس و تجربه‌ای سخت است که تقوای الهی سبب آرامش انسان در آن لحظات می‌شود.

اعرافی با اشاره به رشادت‌های شهدای مدافع حرم تصریح کرد: شهدای مدافع حرم عاشقانه برای دفاع از آرمان‌های اسلام و حرم اهل بیت (ع) جان خود را فدا کردند که باید قدردان این عزیزان باشیم.

امام‌جمعه قم با اشاره به قیام خونین 19 دی ماه بیان کرد: 19 دی سرآغاز نهضت اسلامی با حضور طلاب و روحانیون حوزه است که حرکتی در این روز آغاز شد که زنجیره‌وار استمرار پیدا کرد 19 دی برگ زرینی در تاریخ انقلاب و قم قهرمان است که به روح همه شهدای این روز خونین درود می‌فرستیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به فتنه 88 و حضور میلیونی ملت ایران در 9 دی ماه عنوان کرد: سال 88 فتنه‌ای برای ضربه به ارکان اسلام طراحی شد که بسیار تلخ و ناگوار بود اما ملت ایران با حضور میلیونی در 9 دی خاطره شیرینی ایجاد کردند و به دفاع از ولایت پرداختند.

وی گفت: در فتنه 88 افرادی به بهانه‌ای دروغ خواستند مردم‌سالاری دینی را زیر سؤال ببرند اما مقام معظم رهبری سینه سپر کردند تا انتخابات سالم بماند و فرمودند وظیفه من دفاع از آرای ملت است و اینکه نگذارم به آرای مردم خدشه‌ای وارد شود.

رئیس جامعه المصطفی افزود: فتنه 88 برخی ناآگاهانه و برخی آگاهانه وارد صحنه شدند که اتفاق بسیار زشتی در جامعه ایجاد شد و مردم‌سالاری زیر سؤال رفت و زمینه‌ای ایجاد شد که مقدسات زیر سؤال برود.

اعرافی افزود: ملت ایران در در دهه بصیرت با فریاد اعلام می‌کند که در خدمت مقام معظم رهبری و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و هیچ گاه از این آرمان‌ها کوتاه نمی‌آید.

امام‌ جمعه قم بیان کرد: به فضل الهی در لبنان حزب الله در عرصه سیاسی پیروزی‌های خوبی به دست آورد و در یمن آل‌سعود به اهداف شوم خود نرسید و ملت سوریه و عراق شجاعانه در برابر داعش ایستادند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: امیدواریم جبهه تکفیر و ترور در منطقه که حامی رژیم صهیونیستی است نابود شود انگلیس و آمریکا متوجه شدند جبهه مقاومت در حال پیروزی است که موضع‌گیری کردند که نشان دهنده وحشت آن‌ها است. همچنین در بحرین علمای بزرگ در زندان هستند و شیخ عیسی قاسم تحت فشار است که سبب تأسف است امیدواریم با عنایات خداوند پایه‌های ظلم و ستم فربریزد.

اخبار مرتبط

آیت‌الله علم‌الهدی: کمر مردم در این دولت خمیده شد

دولت سیزدهم فرصت آزمون و خطا ندارد / نمایندگان مجلس دولت آینده را با تمام توان یاری کنند

زاویه نداشتن با رهبری و جهادگر بودن دو اصل برای انتخاب رئیس‌جمهور آینده باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha