حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

اگر دادگاهی برای سران فتنه برگزار شود، اتهامات سنگینی برای آنان قابل احصاء است

اگر دادگاهی برای سران فتنه برگزار شود، اتهامات سنگینی برای آنان قابل احصاء است

به گزارش سراج24 ، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه این هفته، با بیان اینکه تقوا باید به عنوان یک اصل توسط مسئولان در نظر گرفته شود، اظهار کرد: مسئولان ما در هر سمتی هستند باید تقوا را در نظر بگیرند و اینکه این میزها و مسئولیت‌ها به هیچ کس وفا نکرده را در رفتار خود با مردم منظور کنند.

وی ادامه داد: مسئولان از این فرصت که برای آنها فراهم شده استفاده کنند؛ امانت‌دار و مردم‌دار باشند و دست مردم را بگیرند.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به حماسه 9 دی، تصریح کرد: 9 دی از «ایام اللّه» قطعی است. در این روز حضور مردم در صحنه خودجوش نبود، بلکه خداجوش بود، چرا که این حرکت مردمی را نمی‌توان با وعده پول به وجود آورد.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به فتنه 88، خاطرنشان کرد: در آن روزها پس از آنکه دشمن امید پیدا کرده بود و در داخل هم عده‌ای‌ مغرور شده بودند، 9 دی ثابت کرد که آتشی است که فتنه را می‌سوزاند.

وی با اشاره به حضور به موقع مردم در صحنه در روز 9 دی بیان کرد: در حماسه 9 دی مردم پس از 8 ماه صبوری و کنترل خشم، برخورد قاطع خود را با فتنه‌گران نشان دادند که این نشان از بصیرت مردم است، چرا که اگر دیرتر وارد میدان می‌شدند ممکن بود خدایی ناکرده تاثیرگذار واقع نشود.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده الهی است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی را دست پنهان خدا به وجود آورد و قدم به قدم حمایت کرد و یکی از نمودهای این مسئله تجربه 8 سال جنگ است که  این کشور که کشوری نوپا بود پشت سر گذاشت و مردمش خم به ابرو نیاوردند.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه فتنه 88 خطرش از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر بود، بیان کرد: خطر فتنه 88 ریشه‌دار و وسیع بود، از این جهت که در جنگ تحمیلی دشمن ما در خارج از مرزهای کشور قرار داشت، اما در قضیه فتنه کسانی سوار کار بودند که سال‌ها در بیت و در کنار امام(ره) بودند.

وی با بیان اینکه در سال 88 عده‌ای به شبهه و تردید افتادند، گفت: در سال 88 برخی از مردم در فضای خام و غبارآلودی که رسانه‌های ماهواره‌ای و صهیونیستی به وجود آوردند، مردد شدند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه فتنه 88 فتنه براندازی بود، تصریح کرد: در سال 88 بی‌اعتنایی به قانون، حذف شورای نگهبان، مقابله با مقدسات، اهانت به عاشورا و امام راحل، اهانت به اصل ولایت فقیه و همچنین ولی‌فقیه، روزه‌خواری در ملاء عام در ماه مبارک رمضان، از جمله اتهاماتی است که به فتنه و سران آن وارد است و اگر قرار باشد روزی دادگاهی برپا شود موارد گفته شده برای سران فتنه به عنوان اتهام قابل احصاء است.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به صحبت برخی مبنی بر اینکه مسئله حصر باید تمام شود، تصریح کرد: مشخص نیست این افراد با چه انگیزه‌ای این صحبت‌ها را بیان می‌کنند.

وی افزود: من از وفایی که از این مردم سراغ دارم، می‌دانم این مردم انقلاب را در سایه ولایت تا ظهور حضرت حجت(عج) حمایت می‌کنند.

امام‌جمعه موقت تهران در ادامه ضمن تبریک آزادی حلب خاطرنشان کرد: دولت‌های بزرگ و مستکبر با این حجم از سرمایه نفت و ثروت‌های مالی‌شان نتوانستند در مقابل ایستادگی رزمندگان اسلام مقاومت کنند و حلب به برکت خون شهدای مدافع حرم آزاد شد.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه پیروزی حلب تنها آزادسازی این شهر نیست، گفت: پیروزی حلب پیروزی فرهنگی، اعتقادی و پیروزی انقلاب اسلامی بود که باعث منزوی شدن مستکبران شد.

وی با گرامیداشت سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی توسط امام، گفت: در آن زمان در کشور بیش از 50 درصد بی‌سواد داشتیم که اکنون بیش از 80 درصد مردم کشور با سواد هستند.

خطیب موقت نماز‌جمعه این هفته تهران با اشاره به به نقض برجام توسط آمریکا، تصریح کرد: رهبری در قضیه برجام تذکر داده بودند که خوش‌بین نیستیم و آمریکا قابل اعتماد نیست، لذا مذاکره‌کنندگان ما باید با استحکام بیشتری در این قضیه وارد می‌شدند؛ حال که نقض عهد صورت گرفته باید یک واکنش در طراز یک کشور قدرتمند در منطقه به این نقض عهد صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور به رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه، گفت: آنچه رئیس‌جمهور به رئیس سازمان انرژی اتمی دستور داد چیزی نبود که آمریکا را تحت فشار قرار دهد و توقع ما این است که قدم‌هایی عزت‌ساز برداشته شود و برخورد جدی در این قضیه صورت گیرد.

وی خطاب به مجلس شورای اسلامی درباره بررسی برنامه ششم توسعه کشور، گفت: از نمایندگان توقع داریم که در بررسی این برنامه، مسائل اشتغال جوانان، تعطیلی کارگاه‌های تولیدی، مسئله فرهنگ و پیشرفت علم را جدی بگیرند و بتوانند کمبودهای مردم را پر کنند.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به مظلومیت و کشتار مردم در یمن و بحرین، گفت: در کشور یمن قتل عام و نسل‌کشی مردم در حال وقوع است و عربستان سعودی با سرمایه نفت و پول مسلمانان به جان آنها افتاده، لذا ما این قضیه را محکوم می‌کنیم و دیگر توقعی از مجامع جهانی نداریم.

اخبار مرتبط

آیت‌الله علم‌الهدی: کمر مردم در این دولت خمیده شد

مجلس صرفاً به دنبال قانون‌مند کردن پلتفرم‌های خارجی در فضای مجازی است نه حذف آنها

زاویه نداشتن با رهبری و جهادگر بودن دو اصل برای انتخاب رئیس‌جمهور آینده باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha