ایستادگی مدیر شبکه دو در مقابل یک سریال/ اقدامی که می‌تواند الگوی سایر مدیران رسانه ملی باشد

ایستادگی مدیر شبکه دو در مقابل یک سریال/ اقدامی که می‌تواند الگوی سایر مدیران رسانه ملی باشد

به گزارش سراج24،هفته گذشته خبر تغییر شبکه پخش سریال «همسایه‌ها» به کارگردانی مهران غفوریان جزو یکی از خبرهای مهم تلویزیون بود و بخشی از اهمیت آن نیز در این بود که برای اولین بار یک سریال که پخش چندین قسمت از آن هم گذشته از روی آنتن یک شبکه پایین آمد و به شبکه دیگری رفت.

کارنامه شبکه دو سیما را که مرور کنیم، آثار طنز در این میان کمتر خودنمایی می‌کنند و بیشتر آثار ملودرام از این شبکه به روی آنتن رفته‌اند و اتفاقا اکثر آنها هم آثار قابل قبول و موفقی بوده‌اند. اما به یکباره و پس از پخش اثری نظیر «هشت و نیم دقیقه» خبر آمد که شبکه دو سیما قرار است یک سریال طنز پخش کند که ابدا این موضوع را به ذهن متبادر می‌کرد که احتمالا این شبکه تغییر ماموریت داده و قرار است پخش برنامه‌های طنز را هم به جدول پخش خود اضافه کند.

اما با پخش این سریال کاملا مشخص شد که وصله‌ای ناجور به شبکه دو چسبانده شده که نه به نفع شبکه بود و نه به نفع سازندگان سریال. و در ادامه این مقاومت و ایستادگی «محمدرضا جعفری جلوه» بود که باعث شد کار علی رغم پخش چندین قسمت از آنتن پایین بیاید و به شبکه‌ای درخورتر (شبکه نسیم) منتقل شود. اقدامی که برای اولین بار در رسانه ملی روی داد و جایی که مدیر یک شبکه احساس کرد برنامه‌ای مناسب آنتن شبکه‌اش نیست، از حقوق مخاطبان خود دفاع کرده و در مقابل آن ایستاد.

همان طور که اشاره شد، این اتفاق برای اولین بار در تلویزیون افتاده و باید دید در آینده باز هم مدیرانی یافت می‌شوند که در مقابل برنامه ساخته شده و هزینه انجام شده مقاومت کنند و هر برنامه‌ای را روانه آنتن کنند یا اینکه به بهانه همان هزینه انجام شده، وقت مخاطب را می‌گیرند و او را دلزده می‌کنند و به همین رویه ادامه خواهند داد؟

منبع:فارس

اخبار مرتبط

سریال نوروزی شبکه ۲ کلید خورد

نمایش فساد مالی فوتبال در "آخرین سلطان"

چرا میناوند در سریال پژمان بازی نکرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha