«کم درآمدها» بیشترین کمک به بازسازی عتبات عالیات را داشته‌اند/ نذورات ۷۰ میلیارد تومانی مردم در سال ۹۵

 «کم درآمدها» بیشترین کمک به بازسازی عتبات عالیات را داشته‌اند/ نذورات ۷۰ میلیارد تومانی مردم در سال ۹۵

به گزارش سراج24، یوسف افضلی  به عتبات عالیات درباره جذب مشارکتهای مردمی برای بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: اهداف تعیین شده غالباً بر اساس جذب مشارکتهای مردمی ساماندهی شده و همیشه بر مردمی بودن فعالیتها تکیه داریم.

وی با برآورد خدمات و نذورات مردمی در سال 94 افزود: میزان مشارکتهای صورت گرفته برای بازسازی عتبات عالیات در سال گذشته حدود 60 تا 70 میلیارد تومان بوده است.

مدیر هماهنگی و جذب مشارکتهای مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال با توجه به پیشرفت روند بازسازی عتبات عالیات شاهد افزایش مشارکتهای مردمی و اهدای نذورات باشیم.

افضلی عنوان کرد: پیش‌بینی ما برای مشارکت مردمی در سال 95 بر مبنای 112 میلیارد تومان است و در هشت ماهه ابتدایی امسال نیز حدود 70 میلیارد تومان اهداف ما محقق شده است.

وی یادآور شد: مبالغ اهدایی از سوی اقشار مختلف مردم، اصناف و خیرین پرداخت شده و استان تهران هم بنابر میزان جمعیت و وسعت در رده نخست قرار دارد.

مدیر هماهنگی و جذب مشارکتهای مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: یکی از مهمترین استانهای کشور که بنابر ساختار جمعیتی و قدرت معیشتی مردم بیشترین کمکها و نذورات را داشته استان خراسان جنوبی بوده است.

افضلی ادامه داد: اکثر ساکنان استان خراسان جنوبی از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند اما بیشترین مشارکت در این استان صورت گرفته است؛ به طور میانگین هر خانواده در این استان 5 تا 7 هزار تومان مشارکت داشته است.

وی تصریح کرد: عملکرد مردم استان خراسان جنوبی نشان می‌دهد که مردم کم‌درآمد، بیشترین کمک را به بازسازی عتبات عالیات داشته‌اند البته کمکهای بسیار مناسبی از سوی خیران و ساکنان استانهای مختلف انجام گرفته است.

مدیر هماهنگی و جذب مشارکتهای مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه جذب مشارکتها برای بازسازی عتبات از راههای مختلف انجام می‌گیرد، گفت: دریافت مشارکتها از طریق پست بانک، صدا و سیما، همراه اول، بسیج ادارات و مساجد انجام می‌گیرد و ما از تمامی نذورات نقدی و غیر نقدی مردم استقبال می‌کنیم.

افضلی عنوان کرد: بسیاری از مردم در نماز جمعه‌ها یا کارمندان در ادارات به اهدای نذورات برای بازسازی عتبات عالیات می‌پردازند و ما به مردمی بودن این موضوع افتخار می‌کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از تاکیدات مسئولان کشور به مردمی بودن بازسازی عتبات عالیات است و ما نیز تمامی برنامه‌های اجرایی در عتبات را از طریق مشارکتهای مردمی انجام می‌دهیم؛ صحن عقیله بنی‌هاشم(س) و صحن حضرت زهرا(س) بخشی از مهمترین فعالیتهای ستاد محسوب می‌شود.

مدیر هماهنگی و جذب مشارکتهای مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: بیشترین کمکهای مردمی در ماههای محرم، صفر و روزهای اربعین حسینی انجام می‌گیرد.

افضلی گفت: شخصیتهای حقیقی و حقوقی زیادی نذورات خود را برای بازسازی عتبات عالیات اهدا می‌کنند و در حال حاضر نیز نیازمند کمکهای مادی برای صحن عقیله بنی هاشم(س) در کربلا نیازمندیم.

وی درباره اینکه چه تعداد از مشارکت‌کنندگان در بازسازی عتبات عالیات را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: بیش از 50 درصد متبرعین بانوان هستند که نذوراتی همچون وجه نقد، طلا و کالاهای غیر‌نقدی را هدیه داده‌اند.

مدیر هماهنگی و جذب مشارکتهای مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: بسیاری از کارخانه‌های کشور نیز گچ، سیمان و کاشی به عنوان نذورات و مشارکت برای بازسازی عتبات عالیات هدیه می‌دهند.

افضلی عنوان کرد: انتظار داریم تا مردم خوب کشورمان به موضوع بازسازی عتبات عالیات توجه کنند تا اهداف معنوی ما برای رفاه حال زائران تحقق یابد.

گفتنی است؛ ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال حاضر در شهرهای نجف و کربلا پروژه‌هایی بزرگی همچون ساخت صحن و شبستان حشرت زهرا(س)، ساخت صحن عقیله بنی هاشم(س) و ترفیع گنبد امام حسین(ع) را در دست اقدام دارد.

پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات در کاظمین، سامرا و حتی کشور سوریه نیز مدنظر است.

اخبار مرتبط

ارسال 17 تُن مصالح و ابزارآلات مورد نیاز بازسازی عتبات عالیات

ثبت نام عتبات عالیات ممنوع است

اهدای چهار میلیارد تومان «نذورات حسینی» به نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha