نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی:

احداث زائرسرای ارزان‌قیمت برای زائران آسیب‌پذیر از منویات رهبری بود

احداث زائرسرای ارزان‌قیمت برای زائران آسیب‌پذیر از منویات رهبری بود

به گزارش سراج24،آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در آئین بهره‌برداری از دومین زائرسرای ارزان‌قیمت کرامت که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: زائرسرای ارزان‌قیمت برای زوار آسیب‌پذیر امام از منویات قابل‌ توجه رهبری بوده است که مکرراً امر کردند و متأسفانه در دولت‌های قبلی این امر اجرایی نشد.

وی افزود: سه استاندار قبلی وعده داده بودند که اقدامات لازم را اجرا کنند اما متأسفانه در این امر کوتاهی کردند و این مسئله برای ما سنگین بود که امر رهبری روی زمین بماند و برای همین در نماز جمعه از مردم برای 30 هزار تخت آسمانی به‌عنوان خشت‌های آسمانی دعوت کردیم.

امام‌جمعه مشهد ادامه داد: حضور شهردار در این طرح‌ها کار را برای ما آسان کرد چراکه این طرح از ایشان بود و قرار شد زمین و پروانه رایگان در اختیار استان‌های مختلف قرار دهند و این حرکت بسیار جهشی برای تحقق نیت خالص رهبری شد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: با تأکیدات مقام معظم رهبری به تولیت آستان قدس تا چند سال آینده مشکل زائران سرگردان حل خواهد شد چراکه با افتتاح زائر شهر 4 هزار نفر در یک‌زمان ساکن هستند و این غیر از زائرسراهای ارزان‌قیمتی است که در اطراف حرم در حال ساخت است.

وی ادامه داد: با این اقدامات هتل‌های 4 و 5 ستاره در رده‌های دوم و سوم مشهد قرار می‌گیرند و تحقق این امر را شاهد هستیم که هیچ زائری در هیچ فصلی روی زمین نماند و این از عنایات حضرت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خطاب به مدیرکل کمیته امداد کشور گفت: هر خادمی در محضر حضرت برحسب کیفیت خدمت ارج‌گذاری می‌شود و با توجه به اینکه رأفت امام از ضیافت داری و مهمان‌داری ایشان معطوف شده، این امر از حساسیت بالایی برخوردار است.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: با این حساب خادم رأفت از همه خدام ارزش بیشتری دارد و شما خادم رأفت هستید و اجرای رأفت امام بر عهده شماست، بنابراین نباید بگذارید هیچ زائری در هیچ فصلی و از هر شهری روی زمین بماند چراکه این شرایط در شأن امام نیست.

وی با اشاره به اینکه گفته می‌شود پنج استان توان مالی برای ساخت زائرسرای ارزان‌ قیمت ندارند، تصریح کرد: من قبول ندارم که هیچ استانی توان مالی برای ساخت زائرسرا نداشته باشد و این امر را از بی‌مسؤولیتی مسؤولان آن استان می‌دانم اما پیشنهاد می‌کنم کمیته امداد اراضی متعلق به پنج استان را از شهرداری بگیرد و آن‌ها را برای افراد تحت پوشش کمیته امداد همان استان‌ها که محروم‌ترین قشر جامعه هستند، بسازد.

امام‌جمعه مشهد همچنین ساخت زائرسرای ارزان‌ قیمت را به شهرداری پیشنهاد و خاطرنشان کرد: از بین زوار خارجی مشهد، افراد پاکستانی محروم‌ترین قشر هستند و آن‌ها کسانی هستند که جان خود را از دست می‌دهند تا به زیارت بیایند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: درگذشته خیری از شیعیان پاکستان در مشهد حسینیه‌ای ساخته بود اما هنگامی‌که از دنیا رفت فرزندان او آنجا را هتل کردند و این مکان از دست قشر محروم دور ماند.

وی ادامه داد: مؤسسه صاحب‌الزمان می‌خواهد حسینیه‌ای مخصوص زوار پاکستانی بسازد اما شهرداری باید کمک کند که زمین و عوارض رایگان در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بتوانند این امر مبارک را اجرا کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: زائرسراهای ارزان‌قیمت نباید باعث شود نظام فرهنگی قشر آسیب‌پذیر به هم بخورد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

امام رضا(ع) امام مناظره بود نه مذاکره

ناهنجاری‌های جامعه ناشی از متوقف شدن نهضت تربیتی امام(ره) است/ در الگوی زن انقلابی دنیاگریزی و دنیا زدگی دیده نمی شود

احضار دو مقام هواپیمایی و فرودگاهی به مجلس برای توضیح درباره نابسامانی‌های اخیر فرودگاه مشهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha